סידור החדר בפאנג שוואי

כאן גרים בזרימה- פאנג שואי בחדר התינוק

לימור יניב | מערכת Timeto

הידעתם? פנג שואי נכון בחדר השינה של התינוק תורם משמעותית לאיכות השינה והבריאות.

הנה כמה רעיונות לסידור חדר שינה שיתמוך בבריאות ובשינה הטובה של התינוק : 

הקפידו על סדר בחדר (לא מוגזם). חדר מסודר ולא עמוס בפריטים רבים יוצר תחושה של שלווה ונינוחות ומסייע לתינוק להירגע ולהירדם ללא הפרעות.

אווירה כללית - הרחיקו חפצים ותמונות בעלי חזות מאיימת או מפחידה, כמו חיות טורפות או חפצים אלימים. במקום זאת שימו חפצים שיעוררו את סקרנותו של הילד, כמו מפה, תמונות אומנות חיוביות וכיוצא באלו. הימנעו מצבעים מעוררים מדי, כמו אדום. צבעים חזקים מדי מעודדים פעילות מוחית ונשימה, בעוד שצבעים בהירים מעודדים הרפיית שרירים והורדת לחץ דם.

מיקום המיטה – מקמו את המיטה בפינה המרוחקת באלכסון לדלת. הציבו אותה כך שמאחרי ראש המיטה יש קיר מוצק. מיקום זה מאפשר תחושה רגועה ונינוחה ומאפשר שינה טובה. אם אינכם רוצים להצמיד את המיטה לקיר חיצוני, תוכלו להרחיק את המיטה כמה סנטימטרים מהקיר. אפשרות שנייה היא למקם את שידת ההחתלה צמודה לפינת החדר ולהצמיד את ראש מיטת התינוק אל השידה.

צורת המיטה - חשוב שראש המיטה ישמש כגב יציב ותומך. אם ראש המיטה בנוי מפסים ואינו משטח ישר, השתמשו במגן ראש גבוה על מנת ליצור חסימה בצד הראש, שיוצרת הגנה על התינוק ותורמת לתחושת הביטחון שלו.

חפצים ליד המיטה – בזמן השינה הרחיקו כל חפץ מעל המיטה. אתם יכולים להציב קרוב למיטה תמונה משפחתית, כך שהיא תהיה הדבר האחרון שהילד רואה לפני הירדמו והדבר הראשון שהילד רואה כשהוא פוקח את עיניו בבוקר. זה יזכיר לו שהוא חלק ממשפחה חמה ואוהבת, גם כשהוא נשאר לבדו.

צבעים וצורות – העדיפו גוונים רכים ובהירים על פני גוונים כהים. הימנעו מצורות מחודדות בכל חלקי החדר.

אם תקפידו על כללים בסיסיים אלו, תאפשרו לתינוק שלכם להיות רגוע, שלו ושמח וכמובן, תוכלו לישון טוב יותר בלילה.

גידול מהנה!