מעקב הריון חודש שני

בשורה משמחת! את בחודש השני להריון! עבר רק חודש מאז תחילת ההיריון והעובר שלך הכפיל את המשקל שלו ב-10,000! אם הסתכלת עליו בבדיקת אולטרסאונד לאחרונה, בטח ראית שהוא נראה כמו ראשן קטן.
הגודל של העובר שלך הוא פחות מסנטימטר, אבל הגודל לא קובע בשלב הזה. הוא אמנם קטן, אבל את מרגישה אותו טוב טוב.

 

סימנים שאת בחודש שני

סביר להניח שהתחלת להרגיש לאחרונה את הסימנים הבאים:

 

בחילות בוקר

יש מי שמרגישה את אותן בחילות לאורך כל היום ויש ברות מזל שאינן מרגישות את הבחילות כלל.

 

תפיחות בשדיים

ייתכן שאת מרגישה שהשדיים שלך קצת גדלו, דעי שזהו מצב טבעי שההיריון מביא איתו, תיהני מזה! זו אחת התופעות שנשים רבות מודות עליהן.

 

עייפות

את ישנה יותר מבדרך כלל ואת עדיין מרגישה עייפה? זה לא סתם. ההיריון לוקח ממך הרבה כוחות, את עשויה להרגיש עייפה יותר מתמיד בתקופה הקרובה. לכן, מומלץ לנוח הרבה. כן, גם אם תמשיכי להרגיש עייפות, חשוב עדיין להמשיך ולנוח ככל שניתן.

 

שינויים בתיאבון

יש נשים הריוניות שמרגישות שהן אינן רעבות (לעיתים זוהי תוצאה של הבחילות שמקשות על המחשבה להכניס משהו לפה). יש הריוניות שמרגישות שהן רעבות יותר מתמיד, כל אחת חווה את השינויים האלה בדרך אחרת.

 

צורך להתרוקן לעיתים קרובות

ברוכה הבאה להתרוקנות, את כנראה תחווי בתקופה הקרובה צורך יום יומי לבקר בשירותים. אמרנו יום יומי? שעתי, אולי אפילו פחות מזה והתדירות עוד עשויה לעלות ככל שהזמן עובר. קחי נשימה עמוקה ודעי כי זו תקופה חולפת.

 

התחלת מעקב הריון חודש שני ? זה הזמן לגשת לבדיקת רופא

במהלך ההיריון כולו את צריכה להיות במעקב אצל רופא שינחה אותך מה עלייך לעשות בשבועות הקרובים. תכיני את הוריד כי החל מעכשיו, אחת לחודש לפחות, את תצטרכי לעבור בדיקות דם כדי לבדוק מה מצבך והאם יש צורך בנטילת תוספי תזונה. בתחילת החודש השני הרופא ינחה אותך להתחיל לקחת ויטמינים ויכול להיות שתצטרכי גם ליטול ברזל, הכול תלוי בתוצאות בדיקות הדם שלך.

בנוסף, תצטרכי לבצע בדיקות אולטרסאונד ותוכלי לראות ולשמוע את פעימות הלב של העובר שלך. בשלב זה, הרופא יבדוק שהעובר ממוקם בתוך הרחם ושההיריון שלך מוגדר כהריון תוך רחמי ולא הריון חוץ רחמי (מצב שקורה לצערנו לעיתים, שהעובר מתפתח מחוץ לרחם וצריך להפיל את ההיריון מחשש לפגיעה באם).

 

מעקב הריון חודש שני – איך העובר שלך נראה בשבוע השישי?

העובר שלך לא נראה ממש כמו ילד, כדאי שתכיני את עצמך, את רק בהתחלה. את יכולה לראות את הראש שלו, הוא קצת נפוח, נראה כמו בועה. יש לו ניצנים קטנים של גפיים שמופיעים בצדדים. בהמשך הניצנים הללו יהיו כפות ידיים ורגליים. את אמנם לא יכולה לראות את הלב של העובר, אבל דעי שהלב שלו מזרים את הדם במערכת כלי הדם שלו.

את תוהה איך העובר שלך נראה בשבוע השביעי עד התשיעי – בשביל זה יש מעקב הריון חודש שני? בעת מעקב הריון חודש שני את יכולה לראות את העובר שלך בבדיקת אולטרסאונד. העובר שלך מתחיל להיראות קצת יותר כמו יצור אנושי. את יכולה כבר לראות שהראש שלו גדול ביחס לשאר גופו. אפשר לראות באולטרסאונד ניצנים של שיניים וגפיים ואת חבל הטבור שמחובר מהשליה אל חבל הטבור.

העובר ממשיך ונהיה ברור יותר. העיניים שלו עדיין סגורות אבל ניתן לראות אותן מכוסות בעור וגם את הפה שלו. העובר בשלב זה עובר את אורך הסנטימטר והוא שוקל בערך גרם. סביב העובר יש מי שפיר ששומרים על טמפרטורה שמותאמת לעובר ומגנה עליו מפני זעזועים.

הגוף של העובר מתחיל להתיישר והראש שלו מתחיל לקבל צורה. הגפיים שהיו רק ניצנים עד כה התפתחו יותר. ישנו שינוי באזור איבר המין אבל חשוב לדעת שבשלב זה עדיין קשה לזהות מהו מין העובר.

 

בדיקות מומלצות שיש לבצע בעת מעקב הריון חודש שני

הרופא ינחה אותך לבצע אולטרסאונד לשמיעת דופק ובדיקת מספר עוברים, ביצוע בדיקת דם, תרבית שתן, בדיקת שתן כללית, לחץ דם, בדיקת איידס, בדיקת צהבת ובדיקה לראות מהו משקלך.

אולי יעניין אותך גם

אישה בהריון בשמלה כחולה
מעקב הריון
מעקב הריון חודש תשיעי

מזל טוב! הגעת אל החודש האחרון בהריון, את מתקרבת בצעדי ענק לקראת הלידה המיוחלת. את בטח מוצאת את עצמך מתנשפת בעת ביצוע פעילות פשוטה. ייתכן

קרא עוד »
אישה בהריון בשמלה כחולה
מעקב הריון
מעקב הריון חודש שמיני

מזל טוב! הגעת לרגע המיוחל שבו כל מי שנמצא סביבך שואל אותך "את בטח כבר צריכה ללדת עוד רגע נכון?". אנחנו שולחים לך חיזוקים מרחוק,

קרא עוד »
בטן הריונית ובד ורוד
מעקב הריון
מעקב הריון חודש שביעי

ברוכה הבאה לחודש שביעי! וברוכה הבאה לבטן שלך שכבר מתנשאת בגאון. את בטח מתקשה להיכנס לבגדים שהיית לובשת באופן קבוע לפני ההיריון, זה הזמן להניח

קרא עוד »
אישה בהריון מחזיקה פרח
מעקב הריון
מעקב הריון חודש שישי 

היית מאמינה שנותרו לך רק עוד שלושה חודשים פחות או יותר ללידה? איזו התרגשות! הזמן עובר מהר ואנחנו מקווים שההיריון עושה לך טוב. טרם נרשמת

קרא עוד »
חסידה מביאה תינוק
מעקב הריון
עקב הריון חודש חמישי

הזמן עובר מהר כשנהנים והנה, הגעת לחודש החמישי להריונך. סביר להניח שכעת הבחילות לגמרי מאחורייך ואת יכולה להתחיל ליהנות מהבטן ההריונית שהתחילה לבצבץ לה. את

קרא עוד »
אישה בהריון יושבת
מעקב הריון
מעקב הריון חודש רביעי

מזל טוב! התחלת סוף סוף את הטרימסטר השני המיוחל! אם סבלת מבחילות עד עכשיו, סביר להניח שהן יהיו בקרוב מאחורייך (או שהן כבר הסתיימו). בחודש

קרא עוד »
אישה בהריון בחולצה אדומה
מעקב הריון
מעקב הריון חודש שלישי

מזל טוב! הגעת אל השבוע העשירי להריונך. זוהי גם תחילת החודש השלישי. סביר להניח שרופא הנשים שלך מסר לך הפניות לבדיקות שעלייך לעשות בתקופה זו.

קרא עוד »
אישה בהריון בפארק
מעקב הריון
מעקב הריון חודש ראשון

מזל טוב! גילית שאת בהריון? אספנו עבורך את כל המידע שאת צריכה לדעת בחודש הראשון להריונך. בין אם הגעת להריון המיוחל באופן טבעי או באמצעות

קרא עוד »