מעקב הריון חודש שישי 

היית מאמינה שנותרו לך רק עוד שלושה חודשים פחות או יותר ללידה? איזו התרגשות! הזמן עובר מהר ואנחנו מקווים שההיריון עושה לך טוב.

טרם נרשמת לקורס הכנה ללידה? מומלץ לעשות זאת בזמן מעקב הריון חודש שישי

אם טרם נרשמת לקורס הכנה ללידה, כדאי להירשם בהקדם. את יכולה להירשם לקורס עד חודש שמיני, אבל עדיף לקחת בקורס שכזה חלק כמה שיותר מוקדם. הסיבה לכך היא שהעובר שלך יכול להחליט בשלב מוקדם מהצפוי כי הוא מעוניין לצאת אל אוויר העולם. במידה וזה יקרה לך ללא הכנה מוקדמת, את עשויה לחוות לחץ וחרדה.

השתתפות בקורס הכנה ללידה תכין אותך מראש גם למצב כזה ותאפשר לך להיות בטוחה כי את יודעת מה עלייך לעשות ולאן לגשת במידה וישנו מקרה חירום לא עלינו.

 

העמסת סוכר כחלק מתכנית מעקב הריון חודש שישי

בטח שמעת רבות על הבדיקה הזו. זו אחת הבדיקות שהרופא ינחה אותך לבצע כחלק ממעקב הריון חודש שישי. הבדיקה מתבצעת בין השבוע ה-24 לשבוע ה-28 להריון. חשוב לציין כי יש נשים שמציינות כי הבדיקה הייתה מאוד קשה עבורם ויש מי שמציינות כי לא הרגישו קושי כלל. מטרת הבדיקה היא לאבחן האם את סובלת מסכרת הריון.

הבדיקה מתבצעת תחילה עם העמסת סוכר של 50 גרם. כדי לבצע אותה, תצטרכי לגשת אל האחות בקופת החולים. האחות תמסור לך בקבוק ממותק שעלייך לשתות אותו עד סופו ולאחר המתנה של שעה, תצטרכי לבצע בדיקת דם שתוכל לאבחן האם את סובלת מסכרת הריון.

במידה ותוצאות הבדיקה יעלו חשד כי את סובלת מסכרת הריון, רופא הנשים עשוי למסור לך הפניה לבדיקה נוספת, במהלכה תצטרכי לבצע העמסת סוכר כפולה. כלומר, הפעם תצטרכי לשתות 100 גרם מהנוזל המתוק ולבצע שוב בדיקת דם אחרי כשעה. ישנן נשים שהנוזל המתוק אינו מפריע להן והן מצליחות לשתות אותו בקלות, אך יש מי שטוענות כי הנוזל מאוד קשה לבליעה בגלל שהוא מרוכז מאוד ומלא בסוכר.

ההמלצה של נשים אלו היא להביא אתכן מהבית לימון ולאכול ממנו בין הלגימות מהנוזל הממותק. הבדיקה הזו כלולה בסל והיא לא כרוכה בעלות. חשוב מאוד לבצע אותה בזמן מכיוון שבמידה ואת אכן סובלת מסכרת הריון, תצטרכי לשנות את התזונה שלך במהלך ההיריון כדי לשמור על העובר שלך.

אם את נמצאת בזמן מעקב הריון חודש שישי חשוב שתדעי את הפרטים הבאים:

בשלב זה, ייתכן שתרגישי שאזורים מסוימים בבטן שלך "קופצים". אם הרגשת כך לאחרונה, דעי כי אלה השיהוקים של העובר שלך. נכון מתוק? עניין נוסף שבטח תשמחי לדעת, לעובר שלך יש כבר דפוסי ערנות ושינה ואת יכולה לזהות אותם. ברגעים שהוא שקט ואינו זז, הוא ישן וברגעים שהוא בועט ומשהק, את כבר יודעת את המשך המשפט, הוא ערני. עד סוף החודש השישי, העובר שלך צפוי לשקול קצת מעל 500 גרם.

הוא כבר ממש נראה כמו תינוק אבל לא כל האיברים בגופו בשלים. חשוב לבצע מעקב הריון חודש שישי כדי לבדוק שהכול תקין ושהעובר לא נמצא במצוקה. לעיתים ישנם מצבים שבהם העובר חש מצוקה וצריך ליילד אותו במהלך חודש זה. חשוב לציין כי אם תצטרכי ללדת במהלך החודש השישי, התינוק יוגדר כ"פג" ויש לו סיכוי לשרוד מחוץ לרחם. אך הוא יצטרך טיפול רפואי אינטנסיבי.

 

איך את נראית ומרגישה בתקופת מעקב הריון חודש שישי?

הגעת לשלב שבו ברור לסובבים אותך שאת בהריון. הבטן שלך כבר בחוץ ואת מתחילה לעלות לאט לאט במשקל. שימי לב לכך שפעימות הלב שלך הן לפעמים מהירות יותר ודעי שמדובר במצב טבעי. הלב והריאות שלך פועלים יותר מאשר במצב רגיל. אם ישנן תופעות שונות בנוסף לאלו, חשוב שתערכי מעקב הריון חודש שישי אם את חושדת שמשהו אינו תקין.

 

חשוב לשתות מים במהלך תקופת מעקב הריון חודש שישי

אם את מרגישה שחם לך יותר מתמיד, דעי שזה הגיוני. זו אחת התופעות המוכרות במהלך ההיריון. חשוב לשתות הרבה מים כדי שלא תגיעי חלילה למצב של התייבשות.

 

את חווה כאבים בצלעות?

זוהי תופעה ידועה, ההמלצה במצב שכזה היא לנוח ולהרים את הרגליים על הספה או הדום.

אולי יעניין אותך גם

אישה בהריון בשמלה כחולה
מעקב הריון
מעקב הריון חודש תשיעי

מזל טוב! הגעת אל החודש האחרון בהריון, את מתקרבת בצעדי ענק לקראת הלידה המיוחלת. את בטח מוצאת את עצמך מתנשפת בעת ביצוע פעילות פשוטה. ייתכן

קרא עוד »
אישה בהריון בשמלה כחולה
מעקב הריון
מעקב הריון חודש שמיני

מזל טוב! הגעת לרגע המיוחל שבו כל מי שנמצא סביבך שואל אותך "את בטח כבר צריכה ללדת עוד רגע נכון?". אנחנו שולחים לך חיזוקים מרחוק,

קרא עוד »
בטן הריונית ובד ורוד
מעקב הריון
מעקב הריון חודש שביעי

ברוכה הבאה לחודש שביעי! וברוכה הבאה לבטן שלך שכבר מתנשאת בגאון. את בטח מתקשה להיכנס לבגדים שהיית לובשת באופן קבוע לפני ההיריון, זה הזמן להניח

קרא עוד »
חסידה מביאה תינוק
מעקב הריון
עקב הריון חודש חמישי

הזמן עובר מהר כשנהנים והנה, הגעת לחודש החמישי להריונך. סביר להניח שכעת הבחילות לגמרי מאחורייך ואת יכולה להתחיל ליהנות מהבטן ההריונית שהתחילה לבצבץ לה. את

קרא עוד »
אישה בהריון יושבת
מעקב הריון
מעקב הריון חודש רביעי

מזל טוב! התחלת סוף סוף את הטרימסטר השני המיוחל! אם סבלת מבחילות עד עכשיו, סביר להניח שהן יהיו בקרוב מאחורייך (או שהן כבר הסתיימו). בחודש

קרא עוד »
אישה בהריון בחולצה אדומה
מעקב הריון
מעקב הריון חודש שלישי

מזל טוב! הגעת אל השבוע העשירי להריונך. זוהי גם תחילת החודש השלישי. סביר להניח שרופא הנשים שלך מסר לך הפניות לבדיקות שעלייך לעשות בתקופה זו.

קרא עוד »
אישה בהריון בחולצה מנומרת
מעקב הריון
מעקב הריון חודש שני

בשורה משמחת! את בחודש השני להריון! עבר רק חודש מאז תחילת ההיריון והעובר שלך הכפיל את המשקל שלו ב-10,000! אם הסתכלת עליו בבדיקת אולטרסאונד לאחרונה,

קרא עוד »
אישה בהריון בפארק
מעקב הריון
מעקב הריון חודש ראשון

מזל טוב! גילית שאת בהריון? אספנו עבורך את כל המידע שאת צריכה לדעת בחודש הראשון להריונך. בין אם הגעת להריון המיוחל באופן טבעי או באמצעות

קרא עוד »