עקב הריון חודש חמישי

הזמן עובר מהר כשנהנים והנה, הגעת לחודש החמישי להריונך. סביר להניח שכעת הבחילות לגמרי מאחורייך ואת יכולה להתחיל ליהנות מהבטן ההריונית שהתחילה לבצבץ לה. את בטח תוהה מהן הבדיקות שצפויות לך במהלך חודש זה, לכן אספנו עבורך את כולן:

 

סקירת מערכות מאוחרת הינה בדיקה חשובה כחלק מתכנית מעקב הריון חודש חמישי

עברת בעבר בדיקת סקירת מערכות. זו הייתה "סקירה מוקדמת" וכעת את צריכה לעבור את ה"סקירה המאוחרת". בדיקה זו נערכת בין השבועות ה-19 ל-24 להריון. המטרה של הבדיקה היא לסקור את כל המערכות של העובר כדי לראות שהוא מתפתח באופן תקין וגם כדי לראות האם קיימים מומים כלשהם שלא ניתן היה לראות בסקירה המוקדמת.

הבדיקה מתבצעת באמצעות מכשיר אולטרסאונד בגישה בטנית (אך חשוב לדעת כי במקרים מסוימים, הרופא יצטרך לבצע בדיקה וגינלית. לרוב, זה קורה כאשר מסיבה מסוימת, לא רואים טוב את העובר כאשר האולטרסאונד מתבצע בגישה הבטנית). זוהי בדיקה מרגשת וכדאי מאוד שבן הזוג שלך יצטרף אלייך במהלך ביצוע בדיקה זו.

הבדיקה יכולה לקחת בין 20 דקות ל-30 דקות במהלכן הרופא בודק בדקדוק כל איבר ואיבר בגוף העובר שלך. מדובר גם באיברים חיצוניים וגם באיברים פנימיים. כיום ישנה מערכת ממוחשבת מתקדמת מאוד שמאפשרת לראות את העובר בתלת ממד. אם לא די בכך, במקרים מסוימים, תוכלי ממש לראות את זרימת הדם של העובר בגוף בצבעי כחול ואדום.

בסיום בדיקה זו, הרופא יצייד אותך בתמונות שתוכלי להראות לבני המשפחה. אם טרם סיפרת לסובבים אותך שאת בהיריון זה הזמן. הבדיקה מסובסדת ומתבצעת בקופת החולים. זו אחת מהבדיקות שמומלצות על ידי משרד הבריאות וסביר להניח שהרופא שלך יחזור על כך שעלייך לבצע את הבדיקה בזמן המתאים. הסיבה לכך היא שלעיתים, ביצוע מאוחר של הבדיקה עשוי להביא לתוצאה שגויה.

 

הידעת? ניתן לקחת חלק בקורס הכנה ללידה במקביל לזמן מעקב הריון חודש חמישי

החודש החמישי זהו הזמן המתאים ביותר להירשם לקורס הכנה ללידה. כך שאם טרם נרשמת לקורס שכזה, זה הזמן להתחיל לחפש. דעי שישנם קורסים בתשלום שמתבצעים על ידי מנחות פרטיות וישנם קורסים חינמיים שמועברים על ידי בתי החולים השונים.

 

למה חשוב לעבור קורס הכנה ללידה בעת מעקב הריון ?

קורס הכנה ללידה יכין אותך לקראת חוויות שאת עשויה לעבור בהמשך ההיריון. במהלך הקורס מסבירים על תופעות שונות שקורות לרוב הנשים וניתנים כלים להתמודדות עמן. בנוסף, תוכלי לקבל הסבר מפורט אודות ההכנה ללידה שלך. את תקבלי הצעות לתרגילים שכדאי שתתחילי לבצע החל מעכשיו. סביר להניח שבמהלך הקורס תקבלי המלצה חמה לרכוש כדור פילאטיס, דעי כי אכן כדאי לך לרכוש כדור שכזה.

הוא עשוי לסייע לך בחודשי ההיריון הבאים וגם במהלך הצירים ולאחר הלידה. בקורס הכנה ללידה מסבירים גם איך לדעת שאת לקראת לידה. נשים רבות שואלות במהלך הקורסים את השאלה: "איך אני אדע מתי יש לי צירים?" והתשובה הראשונית לכך היא לרוב: "את תדעי. קשה לפספס".

אם נעמיק לרגע בתשובה הזו, במהלך הקורס, את תקבלי את הכלים לזיהוי צירים (אנחנו נעשה לך ספוילר ונאמר לך שמדובר בתזמון שתצטרכי לעשות עם שעון צמוד אלייך). יסבירו לך גם איך תוכלי לדעת אם העובר שלך נמצא במצוקה והאם עלייך לרוץ לבית החולים. מומלץ לכל הריונית לעבור קורס הכנה ללידה, בין אם דרך בית חולים או פרטי, זה לא משנה. העיקר להיות נוכחת בקורס שכזה.

 

רעיונות מקוריים לשתף את המשפחה והסובבים בהודעה המרגשת

את רוצה לספר לסובבים אותך שמגיע לך מזל טוב? בין אם הקרובים אלייך יודעים שאת בהריון ובין אם לא, הם כנראה לא יודעים את מין העובר. כעת, כשאת יודעת אם יש לך בן או בת, את יכולה להשתמש בתמונות שקיבלת מהרופא לאחר סקירת המערכות ולצלם לצדן שמלה פרחונית או מכנסי שלייקעס ולשלוח בקבוצות הוואצאפ השונות. כך תוכלי לבשר באופן יצירתי על ההיריון וגם על מין העובר.

ניתן גם להיכנס לאינסטגרם ולהסתכל על תמונות יצירתיות שמאפשרות להודיע לסובבים אותך שאת מצפה לגבר קטן או גברת קטנה. זהו אחד השלבים המרגשים במהלך ההיריון, ההמלצה שלנו היא להודיע לכולם באופן יצירתי ומיוחד.

אולי יעניין אותך גם

אישה בהריון בשמלה כחולה
מעקב הריון
מעקב הריון חודש תשיעי

מזל טוב! הגעת אל החודש האחרון בהריון, את מתקרבת בצעדי ענק לקראת הלידה המיוחלת. את בטח מוצאת את עצמך מתנשפת בעת ביצוע פעילות פשוטה. ייתכן

קרא עוד »
אישה בהריון בשמלה כחולה
מעקב הריון
מעקב הריון חודש שמיני

מזל טוב! הגעת לרגע המיוחל שבו כל מי שנמצא סביבך שואל אותך "את בטח כבר צריכה ללדת עוד רגע נכון?". אנחנו שולחים לך חיזוקים מרחוק,

קרא עוד »
בטן הריונית ובד ורוד
מעקב הריון
מעקב הריון חודש שביעי

ברוכה הבאה לחודש שביעי! וברוכה הבאה לבטן שלך שכבר מתנשאת בגאון. את בטח מתקשה להיכנס לבגדים שהיית לובשת באופן קבוע לפני ההיריון, זה הזמן להניח

קרא עוד »
אישה בהריון מחזיקה פרח
מעקב הריון
מעקב הריון חודש שישי 

היית מאמינה שנותרו לך רק עוד שלושה חודשים פחות או יותר ללידה? איזו התרגשות! הזמן עובר מהר ואנחנו מקווים שההיריון עושה לך טוב. טרם נרשמת

קרא עוד »
אישה בהריון יושבת
מעקב הריון
מעקב הריון חודש רביעי

מזל טוב! התחלת סוף סוף את הטרימסטר השני המיוחל! אם סבלת מבחילות עד עכשיו, סביר להניח שהן יהיו בקרוב מאחורייך (או שהן כבר הסתיימו). בחודש

קרא עוד »
אישה בהריון בחולצה אדומה
מעקב הריון
מעקב הריון חודש שלישי

מזל טוב! הגעת אל השבוע העשירי להריונך. זוהי גם תחילת החודש השלישי. סביר להניח שרופא הנשים שלך מסר לך הפניות לבדיקות שעלייך לעשות בתקופה זו.

קרא עוד »
אישה בהריון בחולצה מנומרת
מעקב הריון
מעקב הריון חודש שני

בשורה משמחת! את בחודש השני להריון! עבר רק חודש מאז תחילת ההיריון והעובר שלך הכפיל את המשקל שלו ב-10,000! אם הסתכלת עליו בבדיקת אולטרסאונד לאחרונה,

קרא עוד »
אישה בהריון בפארק
מעקב הריון
מעקב הריון חודש ראשון

מזל טוב! גילית שאת בהריון? אספנו עבורך את כל המידע שאת צריכה לדעת בחודש הראשון להריונך. בין אם הגעת להריון המיוחל באופן טבעי או באמצעות

קרא עוד »