מעקב הריון חודש שביעי

ברוכה הבאה לחודש שביעי! וברוכה הבאה לבטן שלך שכבר מתנשאת בגאון. את בטח מתקשה להיכנס לבגדים שהיית לובשת באופן קבוע לפני ההיריון, זה הזמן להניח אותם בצד ולקנות לך בגדים נוחים, רחבים ונמתחים.
בטח תשמחי לשמוע שהתחלת את הטרימסטר השלישי להריון!

 

הערכת משקל כחלק מתכנית המעקב

הרופא יפנה אותך לבדיקות מעקב הריון חודש שביעי. אחת הבדיקות המוכרות שתעברי כעת אחד לכמה שבועות היא הערכת משקל. זוהי בדיקה שמבוצעת לרוב על ידי טכנאית אולטרסאונד בקופת החולים.
במהלך הבדיקה, הטכנאית תבדוק את איברי העובר ואת גודלם. נבדק למשל היקף הראש של התינוק.

היקף הראש נבדק בכל פעם כדי לצפות מראש האם תוכלי להגיע ללידה וגינאלית או אם יהיה צורך בניתוח קיסרי. במידה והיקף הראש הינו גדול וישנו חשש כי התינוק לא יוכל להיוולד באופן וגינאלי, הרופא יתאם עבורך בהמשך ניתוח קיסרי. חשוב לדעת כי במקרים רבים, בדיקות הערכת המשקל אינן מדויקות. ישנה סטייה לפה ולשם.

 

הידעת? הכנה ללידה ניתן לבצע גם בזמן מעקב הריון חודש שביעי

אם טרם עברת קורס הכנה ללידה, זהו הזמן. אם את מתקשה ללכת ולצאת מהבית, דעי כי את יכולה לקחת חלק בקורס הכנה ללידה שמתבצע און ליין. אלו הן נפלאות הטכנולוגיה, את לא צריכה להתארגן, להתלבש, למצוא את השמלה היחידה שעולה עלייך כרגע ולנסוע אל בית החולים כדי לקחת חלק בקורס הכנה ללידה. כל שעלייך לעשות הוא להתקשר אל בית החולים ולבקש להצטרף אל הקורס.

בשיחה טלפונית זו, יימסרו לך כל הפרטים הדרושים וכל שתצטרכי לעשות זה להתייצב ביום המתאים מול המחשב או הפלאפון ולהקשיב למידע החשוב שיימסר לך.

 

חשוב לערוך בירור אודות בתי חולים

זהו הזמן להתחיל לחשוב באיזה בית חולים את רוצה ללדת. אם אין לך כיוון מחשבה בכלל, את יכולה להיכנס אל אתרי האינטרנט של בתי החולים השונים ולקרוא אודות האג'נדה שלהם. בנוסף, את יכולה להצטרף אל קורסי ההכנה ללידה שהם מציעים ולשמוע תוך כדי, את הפרטים אודות חדרי הלידה, אפשרויות הלידה המוצעות בבית החולים (טבעית או רגילה למשל) ולאחר מכן להחליט מהו המקום המתאים ביותר עבורך ללדת בו.

 

את נמצאת בתהליך מעקב הריון חודש שביעי? זהו הזמן לחשוב על תכנית הלידה

זהו הזמן לחשוב האם את מעוניינת בלידה רגילה או טבעית? האם את רוצה לעשות שימוש באפידורל או שמא אינך מעוניינת? האם את רוצה שדולה תלווה אותך במהלך הלידה? יש הרבה דברים שאת צריכה לחשוב עליהם כבר עכשיו, בנוסף לאפשרות של מעקב הריון חודש שביעי, יש דברים נוספים שאת צריכה לשים לב אליהם.

למשל, את צריכה לחשוב האם תוכלי להגיע עם התינוק החדש אל הבית מיד לאחר הלידה. האם יהיה לך אוכל בבית? או שתעדיפי לנוח כמה ימים במלונית של בית החולים מיד לאחר הלידה? אם ההורים מזמינים אותך אליהם, את יכולה לחסוך בהוצאה של מלונית. כל הפרטים הללו הם נושאים חשובים שאת צריכה לקחת בחשבון ולהחליט לגביהם במהלך החודש השביעי כדי שתהיי מוכנה מראש.

 

ניתן לבצע בדיקת העמסת סוכר גם במהלך חודש שביעי

אם טרם ביצעת את בדיקת העמסת הסוכר, דעי כי את יכולה לבצע אותה במסגרת מעקב הריון חודש שביעי. שימי לב כי אינך מפספסת את הזמן המתאים לבצע את הבדיקה. חשוב מאוד לבדוק שאת אינך סובלת מסכרת הריון.

 

בדיקת נוגדנים כחלק מתכנית המעקב

במהלך מעקב הריון חודש שביעי את צריכה לבצע בדיקה לנוגדני RH במידה וסוג הדם שלך RH שלילי. הבדיקה מתבצעת באמצעות שתי בדיקות דם שנלקחות מהאישה ההריוניות. המעבדה בודקת האם ישנה נוכחות של רצפי DNA שיש להם מאפיינים לגן שנקרא RHD.

במקרים בהם נמצא אות חיובי, ישנה סבירות גבוהה שהרופא המטפל יעדכן אותך כי ייתכן שהעובר שלך הוא RHD חיובי. במידה ואין אות, ישנה סבירות גבוהה כי הרופא המטפל יעדכן אותך כי העובר הוא RHD שלילי.

 

מתי תוכלי לקבל את התוצאה של הבדיקה הזו?

ההמתנה לתוצאות הבדיקה יכולה לקחת עד 3 ימים.

אולי יעניין אותך גם

אישה בהריון בשמלה כחולה
מעקב הריון
מעקב הריון חודש תשיעי

מזל טוב! הגעת אל החודש האחרון בהריון, את מתקרבת בצעדי ענק לקראת הלידה המיוחלת. את בטח מוצאת את עצמך מתנשפת בעת ביצוע פעילות פשוטה. ייתכן

קרא עוד »
אישה בהריון בשמלה כחולה
מעקב הריון
מעקב הריון חודש שמיני

מזל טוב! הגעת לרגע המיוחל שבו כל מי שנמצא סביבך שואל אותך "את בטח כבר צריכה ללדת עוד רגע נכון?". אנחנו שולחים לך חיזוקים מרחוק,

קרא עוד »
אישה בהריון מחזיקה פרח
מעקב הריון
מעקב הריון חודש שישי 

היית מאמינה שנותרו לך רק עוד שלושה חודשים פחות או יותר ללידה? איזו התרגשות! הזמן עובר מהר ואנחנו מקווים שההיריון עושה לך טוב. טרם נרשמת

קרא עוד »
חסידה מביאה תינוק
מעקב הריון
עקב הריון חודש חמישי

הזמן עובר מהר כשנהנים והנה, הגעת לחודש החמישי להריונך. סביר להניח שכעת הבחילות לגמרי מאחורייך ואת יכולה להתחיל ליהנות מהבטן ההריונית שהתחילה לבצבץ לה. את

קרא עוד »
אישה בהריון יושבת
מעקב הריון
מעקב הריון חודש רביעי

מזל טוב! התחלת סוף סוף את הטרימסטר השני המיוחל! אם סבלת מבחילות עד עכשיו, סביר להניח שהן יהיו בקרוב מאחורייך (או שהן כבר הסתיימו). בחודש

קרא עוד »
אישה בהריון בחולצה אדומה
מעקב הריון
מעקב הריון חודש שלישי

מזל טוב! הגעת אל השבוע העשירי להריונך. זוהי גם תחילת החודש השלישי. סביר להניח שרופא הנשים שלך מסר לך הפניות לבדיקות שעלייך לעשות בתקופה זו.

קרא עוד »
אישה בהריון בחולצה מנומרת
מעקב הריון
מעקב הריון חודש שני

בשורה משמחת! את בחודש השני להריון! עבר רק חודש מאז תחילת ההיריון והעובר שלך הכפיל את המשקל שלו ב-10,000! אם הסתכלת עליו בבדיקת אולטרסאונד לאחרונה,

קרא עוד »
אישה בהריון בפארק
מעקב הריון
מעקב הריון חודש ראשון

מזל טוב! גילית שאת בהריון? אספנו עבורך את כל המידע שאת צריכה לדעת בחודש הראשון להריונך. בין אם הגעת להריון המיוחל באופן טבעי או באמצעות

קרא עוד »