מעקב הריון חודש ראשון

מזל טוב! גילית שאת בהריון? אספנו עבורך את כל המידע שאת צריכה לדעת בחודש הראשון להריונך. בין אם הגעת להריון המיוחל באופן טבעי או באמצעות טיפולי פוריות, המעקב של החודש הראשון הוא זהה לכל אישה כל עוד ההיריון שלך לא מוגדר כהריון בסיכון.

איך לוודא שאת בהריון?

הוסת מאחרת לבוא ואת חושבת שאת בהריון? זה הזמן לבצע בדיקת שתן ביתית שתספק לך תשובה ראשונית. כל שעלייך לעשות זה לגשת לחנות הפארם או בית המרקחת הקרוב לביתך ולרכוש סטיק לבדיקת הריון. חשוב שתדעי שעדיף לבצע את בדיקת ההיריון עם השתן הראשון של הבוקר.

סוגים שונים של בדיקות הריון

יש שני סוגים עיקריים של בדיקות הריון, האחת ניתנת לשימוש עם כוס פלסטיק או קערה. את השתן צריך לאסוף לתוך אחד מהכלים הללו ולהניח את הסטיק בפנים למשך כ-5 שניות ולא יותר!. שימי לב כי על הסטיק מופיע החלק הספציפי שצריך לטבול בשתן ואין לעבור את החלק הזה כדי להגיע לתוצאה מיטבית. הסוג השני נוח יותר לשימוש וניתן פשוט להניח אותו מתחת לזרם של השתן.

כאשר את הולכת לרכוש בדיקת הריון, חשוב שתדעי שיש את שני הסוגים הללו ותבחרי מראש מהו הסוג שנוח לך יותר. טיפ נוסף ממנו אלייך, תמיד כדאי לרכוש שתי חבילות של בדיקות למקרה שאחת יוצאת לא ברורה או שמסיבה כלשהי היא נשברה או לא מתאימה לשימוש. רגע לפני שאת מתחילה מעקב הריון חודש ראשון, חשוב שתדעי איך תוכלי לזהות אם את בהריון.

ביצעת את הבדיקה? כעת את צריכה להמתין במשך 5 דקות ארוכות (זו ההרגשה שלך, אלו 5 דקות רגילות) כדי לראות האם את בהריון. במידה ותראי קו אחד על הסטיק, כנראה שהוסת מאחרת מסיבה אחרת. אם תראי שני קווים, דעי שמגיע לך מזל טוב! ואת יכולה לעבור לשלב הבא.

 

בדיקת דם ייעודית לגילוי הריון

הסטיק הראה 2 קווים? מזל טוב! כעת, כדי לוודא שאת אכן בהריון ולא הייתה טעות עם הבדיקה, את צריכה לגשת לרופא המשפחה שלך. רופא המשפחה ימסור לך הפנייה לבדיקת דם ייעודית שתוכל לגלות לך האם את בהריון.
מדובר בבדיקה שצריך לערוך פעמיים. בפעם הראשונה תקבלי תוצאה שתראה האם את בהריון או לא ובפעם השנייה, תגלי האם ההיריון נשמר או שחלילה קרה משהו בדרך וצריך לבדוק שהכול תקין.

 

את בהריון! זה הזמן להתחיל לערוך מעקב

שתי בדיקות הדם אוששו את המחשבה שלך, את אכן בהריון! מזל טוב! סיטואציה מרגשת מאוד, כעת את צריכה לצאת ולחגוג (עדיף בלי אלכוהול). עדיף לשמור את העניין עדיין בסוד, זהו לא השלב לשתף את כל החברים ובני המשפחה.

 

התחלת מעקב הריון חודש ראשון? אספנו עבורך פרטים על השבוע הראשון

השבוע הראשון בחודש הראשון הוא בעצם השבוע הראשון של הוסת. חשוב מאוד שתכתבי מהו התאריך שבו קיבלת את הוסת, מכיוון שבהמשך את תישאלי פעמים רבות אודות התאריך הזה. לפי תאריך האחרון של הוסת, יוכלו הרופאים לחשב את גילו של העובר שלך.

 

בעת מעקב הריון  חשוב שתדעי מה קורה בשבוע השני

השבוע השני מתרחש שבועיים לאחר הביוץ, בשלב זה נוצר העובר והמין שלו נקבע. מיד אחרי ההפריה, התא שהיה יחיד מתחלק לשני תאים ומשם לארבעה תאים וכך הלאה, התאים ממשיכים להכפיל עצמם עד שנוצר הקרום החיצוני.

 

פרטים אודות השבועות השלישי והרביעי בעת מעקב הריון

הגוף שלך מתחיל להיות מוכן לקראת הריון. הרחם מקבל אותות שלא להמשיך עם הוסת והעובר משתרש ברחמך.

 

פרטים על השבוע החמישי בעת מעקב הריון

בתחילת השבוע החמישי ההשרשה הולכת ונהיית עמוקה יותר ויותר ומתחילה להיווצר השליה, שק מי השפיר ועוד. בשלב זה את כבר יכולה לראות את העובר שלך בבדיקת האולטרסאונד.

 

בדיקות גנטיות

אם טרם ביצעת בדיקות גנטיות, זה הזמן, הבדיקות שכנראה תשלחי לבצע הן טאי זקס (בדיקה שמבוצעת ללא תשלום וכדאי לבצעה בתחילת ההיריון), תסמונת ה-X השביר  (לבירור האם יש סיכוי להולדת עובר שסובל מפיגור שכלי) ובדיקות נוספות אחרות.

אולי יעניין אותך גם

אישה בהריון בשמלה כחולה
מעקב הריון
מעקב הריון חודש תשיעי

מזל טוב! הגעת אל החודש האחרון בהריון, את מתקרבת בצעדי ענק לקראת הלידה המיוחלת. את בטח מוצאת את עצמך מתנשפת בעת ביצוע פעילות פשוטה. ייתכן

קרא עוד »
אישה בהריון בשמלה כחולה
מעקב הריון
מעקב הריון חודש שמיני

מזל טוב! הגעת לרגע המיוחל שבו כל מי שנמצא סביבך שואל אותך "את בטח כבר צריכה ללדת עוד רגע נכון?". אנחנו שולחים לך חיזוקים מרחוק,

קרא עוד »
בטן הריונית ובד ורוד
מעקב הריון
מעקב הריון חודש שביעי

ברוכה הבאה לחודש שביעי! וברוכה הבאה לבטן שלך שכבר מתנשאת בגאון. את בטח מתקשה להיכנס לבגדים שהיית לובשת באופן קבוע לפני ההיריון, זה הזמן להניח

קרא עוד »
אישה בהריון מחזיקה פרח
מעקב הריון
מעקב הריון חודש שישי 

היית מאמינה שנותרו לך רק עוד שלושה חודשים פחות או יותר ללידה? איזו התרגשות! הזמן עובר מהר ואנחנו מקווים שההיריון עושה לך טוב. טרם נרשמת

קרא עוד »
חסידה מביאה תינוק
מעקב הריון
עקב הריון חודש חמישי

הזמן עובר מהר כשנהנים והנה, הגעת לחודש החמישי להריונך. סביר להניח שכעת הבחילות לגמרי מאחורייך ואת יכולה להתחיל ליהנות מהבטן ההריונית שהתחילה לבצבץ לה. את

קרא עוד »
אישה בהריון יושבת
מעקב הריון
מעקב הריון חודש רביעי

מזל טוב! התחלת סוף סוף את הטרימסטר השני המיוחל! אם סבלת מבחילות עד עכשיו, סביר להניח שהן יהיו בקרוב מאחורייך (או שהן כבר הסתיימו). בחודש

קרא עוד »
אישה בהריון בחולצה אדומה
מעקב הריון
מעקב הריון חודש שלישי

מזל טוב! הגעת אל השבוע העשירי להריונך. זוהי גם תחילת החודש השלישי. סביר להניח שרופא הנשים שלך מסר לך הפניות לבדיקות שעלייך לעשות בתקופה זו.

קרא עוד »
אישה בהריון בחולצה מנומרת
מעקב הריון
מעקב הריון חודש שני

בשורה משמחת! את בחודש השני להריון! עבר רק חודש מאז תחילת ההיריון והעובר שלך הכפיל את המשקל שלו ב-10,000! אם הסתכלת עליו בבדיקת אולטרסאונד לאחרונה,

קרא עוד »