טיפים להנקה נכונה

ילדת לאחרונה ואת מניקה? את צפויה ללדת בקרוב ומתכננת להניק?
אם ענית בחיוב על השאלות הללו, כדאי שתמשיכי לקרוא את השורות הבאות. אספנו עבורך טיפים להנקה נכונה שיסייעו לך בתחילת ובהמשך הדרך המשותפת שלך עם התינוק הקטן שלך.

 

טיפים להנקה נכונה

כדי להימנע מכאבים, סדקים, גודש או כל קושי אחר שעשוי להופיע בזמן הנקה, אנחנו ממליצים ליישם את הטיפים שאספנו עבורך כאן:

 

לשים לב למנח של התינוק

כשאת מקרבת את התינוק אלייך, שימי לב שכל העטרה נמצאת בתוך פיו (ושהוא לא מכניס רק את קצה הפטמה). אם תשימי לב לשתי הנקודות הללו, את עשויה למנוע מעצמך כאבים. הסיבה לכך פשוטה, ברגע שהעטרה לא נמצאת בשלמותה בתוך הפה של התינוק, הוואקום שהוא יוצר עלול לפצוע אותך.

 

לא להחזיק את ראשו של התינוק, אלא את העורף שלו

נשים רבות נוטות להחזיק את ראשו של התינוק ולקרב אותו על השד. דעי כי אין צורך בכך. התינוק יודע לקרב את ראשו ולהזיז אותו לאחור כאשר הוא מסיים לינוק. ברגע שאת אוחזת בראשו, את עלולה למנוע ממנו את האפשרות לנתק את עצמו מהשד כאשר הוא מסיים. כך שעלול להיווצר מצב שבו הוא ימשיך לינוק למרות שהוא שבע.

 

שימי לב שהתינוק מתנתק לבד בסיום ההנקה – זה אומר שאת מניקה נכון

אם התינוק שלך מתנתק לבד בסיום ההנקה, את יכולה להיות רגועה שאת מניקה נכון. אנחנו שמחים שאת כאן, כי הטיפ הזה מסייע לנשים רבות להיות רגועות.

 

קיבלתי טיפים להנקה נכונה מחברה אבל אני לא בטוחה שהם נכונים לי

זוהי שאלה מצוינת. נשים רבות מציינות כי הן שאלו חברות שלהן האם יש להן טיפים להנקה נכונה עבורן. נשים בדרך כלל אוהבות לייעץ אחת לשנייה. מתוך רצון לדאוג אחת לשנייה. אנחנו חייבים רגע לציין שבכל הקשור להנקה, עדיף לפעמים לייעץ רק דבר אחד – לפנות לאשת מקצוע שמתמחה בעניין.

הסיבה לכך פשוטה. חברה יכולה לתת לך טיפים להנקה נכונה שהתאימו לה, אבל, תתפלאי לגלות בהמשך כי הם אינם מתאימים עבורך. איך תגלי זאת? בדרך הקשה. את עלולה לחוות פצעים, כאבים או סדקים בפטמות בגלל שיישמת טיפ כלשהו שהיה נכון למישהי אחרת, אבל לא לך.

 

 מאיפה אפשר לקבל טיפים להנקה נכונה?

כפי שצוין קודם לכן, את יכולה לקבל טיפים להנקה נכונה אצל יועצת הנקה. בבתי החולים הפרוסים ברחבי הארץ ישנו שירות של יועצות הנקה. בחלק מבתי החולים היועצות עוברות בין החדרים ומייעצות ליולדות כיצד להניק נכון. בבתי חולים מסוימים, ישנה אפשרות להגיע לסדנא בה משתתפות מספר נשים והמנחה בה היא יועצת הנקה. שם גם כן תוכלי לקבל טיפים להנקה נכונה.
אפשרות נוספת היא לפנות ליועצת הנקה לאחר הלידה, אך אנחנו ממליצים לפנות קודם אל היועצות בבית החולים. מהסיבה הפשוטה, שתוכלי לקבל את הכלים החשובים הללו וליישם אותם מיד בהתחלה (ולמנוע טעויות).

 

אם אני פונה ליועצת הנקה כמספר שבועות לאחר הלידה בשביל לקבל טיפים להנקה נכונה, זה בתשלום?

כן, ייעוץ הנקה שמתבצע מחוץ למסגרת בית החולים הוא בתשלום. את יכולה לברר אודות החזר מקופת החולים או דרך ביטוח פרטי אם יש לך.

 

איך אני יכולה לדעת אם יישמתי נכון את אותם טיפים להנקה נכונה שקיבלתי?

כדאי להניק את התינוק שלך אל מול יועצת ההנקה בעת הייעוץ. אם הדבר אינו מתאפשר, יש יועצות שמאפשרות לשלוח אליהן סרטון כדי שהן יוכלו לראות את מנח התינוק ולבדוק האם את מניקה נכון.

 

אני יכולה להעביר הלאה את אותם טיפים להנקה נכונה שקיבלתי מהיועצת?

עדיף שלא. אנחנו מציעים שלא להעביר הלאה את הטיפים הללו מכיוון שייתכן שחלק מהם הם טיפים ייעודיים שמותאמים רק לך. כפי שציינו קודם לכן, את עלולה לסבול אם חברה שלך החליטה לתת לך טיפים להנקה נכונה, מכיוון שייתכן שתגלי בסופו של דבר שהם אינם נכונים לך. לכן, תשמרי על החברות שלך ותייעצי להן לפנות ליועצת הנקה מוסמכת בשביל לקבל טיפים להנקה נכונה.

אנחנו בטוחים שהן יעריכו אותך בהמשך, לאחר שהן ייפגשו עם היועצת ויקבלו את הטיפים המותאמים להן.

אולי יעניין אותך גם

תינוק בספה שותה מבקבוק
הדרכה להנקה
חיטוי בקבוקים

נולד לך תינוק או תינוקת מתוקים? מזל טוב! בין אם את מתכוונת לתת לתינוק לאכול תרכובת מזון ובין את מתכוונת להניק, חשוב שתכיני מראש בקבוקים

קרא עוד »
איור תינוק יונק ראשית
הדרכה להנקה
יתרונות ההנקה

תדע כל אם עבריה כי ישנן יתרונות רבים להנקה. כל אם עבריה יודעת זאת כי יש לה דודה או בוס או סבתא או אישה זרה

קרא עוד »
אמא מניקה תינוק ראשית
הדרכה להנקה
חשיבות ההנקה לתינוק ולאמא

ישנה חשיבות עצומה להנקה, עבור האם ועבור התינוק. כל אחד מהצדדים מקבל מההנקה לא מעט.   מודעות ארצית ועולמית בנושא חשיבות ההנקה לתינוק ולאמא רגע

קרא עוד »
אמא מניקה תינוק
הדרכה להנקה
הדרכה להנקה הדסה

מזל טוב! בין אם את בהיריון ועתידה ללדת בקרוב או שילדת בבית החולים הדסה ואת מתעניינת בכל הקשור להנקה, הגעת למקום הנכון. השאלה הידועה והמוכרת

קרא עוד »
אישה מניקה תינוק
הדרכה להנקה
הדרכה להנקה רמבם

מזל טוב! את לקראת לידה? מתכננת ללדת בבית החולים רמבם? או שאת כבר לאחר הלידה ונמצאת במחלקת היולדות ברמבם? הגעת למקום הנכון, אספנו עבורך את

קרא עוד »
אמא מניקה תינוק
הדרכה להנקה
הנקה לאחר לידה

נשים הריוניות רבות שזו לידתן הראשונה תוהות לגבי ההנקה. הן שומעות מכל עבר כי מדובר בעניין חשוב וכי צריך לחשוב על ההנקה ולא לוותר, אלא

קרא עוד »