איך משתמשים במשאבת הנקה

את בטח יודעת שחלב אם הוא המזון הטוב ביותר עבור התינוק שלך. זהו מוטו שעובר בין אם לבת במשך דורות (וכמובן שהמוטו לא פסח על האחיות בטיפת חלב ששואלות בכל ביקור, ללא הפסקה: "את מניקה? זה חשוב ובריא לקטנצ'יק שלך!"). בשנים האחרונות נשים מניקות רבות עושות שימוש במשאבת הנקה. למעשה, ברוב הבתים שבהם יש אימהות מניקות, יש משאבת הנקה.

לפעמים התינוק לא מצליח לינוק את החלב מהשד מסיבות כלשהן. לשם כך הומצאה משאבת ההנקה, כדי להימנע ממצב של מתן תרכובת מזון לילד. המשאבה מאפשרת לאם לתת לתינוקה חלב שאוב (במידה והוא מוכן לקבל בקבוקים ומצליח לשתות מהם). חשוב מאוד לעשות כל מאמץ כדי לאפשר לתינוק שלך לקבל את התזונה המיטבית מכיוון שחלב האם מגן עליו מפני זיהומים שונים ומחלות והוא גם יסייע לו בהתפתחות.

 

משאבת הנקה – רקע כללי

שימוש במשאבת הנקה עשוי להיראות קל ופשוט עבור אישה אחת ומורכב ובלתי ברור עבור אישה אחרת. נשים רבות שזוהי הפעם הראשונה שהן משתמשות במשאבת הנקה, מרכיבות את חלקיה ללא קריאת הנחיות מראש.
חשוב לציין כי הרכבה של החלקים באופן שגוי עשויה להשפיע על שאיבת החלב.

כך שאם ניסית לשאוב ויצא מעט מאוד חלב או שלא יצא חלב בכלל, דעי שיש סיכוי שאת צריכה לשאול את עצמך איך משתמשים במשאבת הנקה. ההמלצה שלנו היא להניח לרגע את המשאבה בצד ולקרוא את השורות הבאות. אנחנו מבטיחים שאחריהן, תוכלי לדעת כיצד להשתמש במשאבה שלך.

 

 תהליך ייצור החלב

הידעת? החלב מתחיל להיווצר בגופך עוד בשלב ההיריון. נשים רבות מתלוננות כי מיד לאחר הלידה אין להם מספיק חלב עבור התינוק שלהן. הסיבה לכך ברוב המקרים קשורה לשימוש במשאבת חלב. כאשר זו אינה שואבת חלב מהשד אל הבקבוק, האישה סבורה כי אין לה מספיק חלב עבור התינוק שלה.

חשוב לציין כי אין לצפות שבשאיבה הראשונה שלאחר הלידה יהיה מספיק חלב, מדובר במצב הגיוני שבו יצאו אך ורק כמה טיפות. הכמות הזו מספיקה עבור תינוקך בשלב זה. דעי כי ככל שתמשיכי להניק, כך תייצרי יותר ויותר חלב. בהמשך, ככל שתפני יותר חלב מהשד (באמצעות משאבה), ייצור החלב יגבר גם כן.

 

סוגי המשאבות הקיימות כיום בשוק

אם את תוהה איך משתמשים במשאבת הנקה, דעי קודם כל כי ישנן 2 סוגי משאבות עיקריות. האחת, משאבה ידנית והשנייה, משאבה חשמלית. אם את מעוניינת באחת משתי המשאבות, יש כמה דרכים להשיג אותן. האחת, את יכולה לקנות את המשאבה שמותאמת עבורך בחנויות של תינוקות, חנויות הפארם או בבתי המרקחת (רוב הנשים ממליצות על משאבה חשמלית מכיוון שהידנית לדבריהן, עלולה לאמץ את היד שלא לצורך).

השנייה, דרך "יד שרה". ניתן להשאיר פיקדון ולקבל משאבה ידנית או חשמלית, בהתאם לבקשתך. האפשרות השלישית והיא זמנית בלבד, את יכולה למצוא משאבה במחלקת היולדות בבית החולים שבו ילדת. חשוב לציין כי עלייך לרכוש מראש סט אישי שישמש אותך לשאיבה.

 

מהו הציוד הנלווה למשאבה

אם המשאבה נמצאת מולך כרגע וזו הפעם הראשונה שאת רואה אותה, סביר להניח שאת תוהה איך משתמשים במשאבת הנקה. דעי קודם כל שאת צריכה לבדוק שיש לך את כל הציוד הנדרש. צריך להיות מולך בקבוק, משפך, צינור, מחבר ואת המשאבה עצמה.

 

איך מה לעשות לפני השאיבה

בין אם את יודעת ואם אם את לא יודעת איך משתמשים במשאבת הנקה, קודם כל, חשוב שתדעי שאת צריכה לשטוף היטב את חלקי המשאבה. החלקים אותם צריך לשטוף הם אלו שעשויים מפלסטיק או סיליקון.

 

איך משתמשים במשאבת הנקה – מחברים את כל החלקים יחד

לאחר שניקית היטב את כל החלקים, את צריכה לחבר אותם אחד לשני כפי שמופיע בחוברת שנמצאת בקופסא של המכונה שלך. כעת, תחברי את המכונה לחשמל, הצמידי את המשפך אל השד כאשר הוא נמצא ב-90 מעלות לגופך והפעילי את המכונה תחילה על שאיבה נמוכה ולאט לאט תגבירי. כעת תראי שהחלב מועבר אל הבקבוק, המשיכי כך עד שזרימת החלב תיפסק. בהצלחה!

אולי יעניין אותך גם

תינוק בספה שותה מבקבוק
הדרכה להנקה
חיטוי בקבוקים

נולד לך תינוק או תינוקת מתוקים? מזל טוב! בין אם את מתכוונת לתת לתינוק לאכול תרכובת מזון ובין את מתכוונת להניק, חשוב שתכיני מראש בקבוקים

קרא עוד »
איור תינוק יונק ראשית
הדרכה להנקה
יתרונות ההנקה

תדע כל אם עבריה כי ישנן יתרונות רבים להנקה. כל אם עבריה יודעת זאת כי יש לה דודה או בוס או סבתא או אישה זרה

קרא עוד »
אמא מניקה תינוק ראשית
הדרכה להנקה
חשיבות ההנקה לתינוק ולאמא

ישנה חשיבות עצומה להנקה, עבור האם ועבור התינוק. כל אחד מהצדדים מקבל מההנקה לא מעט.   מודעות ארצית ועולמית בנושא חשיבות ההנקה לתינוק ולאמא רגע

קרא עוד »
אמא מניקה תינוק
הדרכה להנקה
הדרכה להנקה הדסה

מזל טוב! בין אם את בהיריון ועתידה ללדת בקרוב או שילדת בבית החולים הדסה ואת מתעניינת בכל הקשור להנקה, הגעת למקום הנכון. השאלה הידועה והמוכרת

קרא עוד »
אישה מניקה תינוק
הדרכה להנקה
הדרכה להנקה רמבם

מזל טוב! את לקראת לידה? מתכננת ללדת בבית החולים רמבם? או שאת כבר לאחר הלידה ונמצאת במחלקת היולדות ברמבם? הגעת למקום הנכון, אספנו עבורך את

קרא עוד »
אמא מניקה תינוק
הדרכה להנקה
הנקה לאחר לידה

נשים הריוניות רבות שזו לידתן הראשונה תוהות לגבי ההנקה. הן שומעות מכל עבר כי מדובר בעניין חשוב וכי צריך לחשוב על ההנקה ולא לוותר, אלא

קרא עוד »
אמא בזמן הנקת תינוק
הדרכה להנקה
טיפים להנקה נכונה

ילדת לאחרונה ואת מניקה? את צפויה ללדת בקרוב ומתכננת להניק? אם ענית בחיוב על השאלות הללו, כדאי שתמשיכי לקרוא את השורות הבאות. אספנו עבורך טיפים

קרא עוד »