חיטוי בקבוקים

נולד לך תינוק או תינוקת מתוקים? מזל טוב! בין אם את מתכוונת לתת לתינוק לאכול תרכובת מזון ובין את מתכוונת להניק, חשוב שתכיני מראש בקבוקים בביתך עוד לפני הלידה. את בטח תוהה מה הצורך שלך בבקבוקים את מתכוונת להניק. התשובה לכך היא – שאיבה. נשים מניקות רבות מוצאות את עצמן שואבות חלב למקרים שבהם הן אינן נמצאות על יד התינוק.

לכן במצב שכזה, בן הזוג או דמות מטפלת אחרת, יכולה לתת לתינוק לאכול את החלב השאוב שלך מתוך בקבוק. אם טרם קנית בקבוקים, דעי כי ההמלצה היא לרכוש מספר בקבוקים של חברות שונות. הסיבה לכך היא שלכל חברה יש בקבוק עם מבנה פטמה שונה ואת אינך יודעת לאיזו פטמה התינוק שלך יתחבר יותר.

לכן כדאי שיהיו לך כמה בקבוקים, למקרה שהתינוק לא יתחבר לפטמה מסוימת, תוכלי מיד לבדוק אחת אחרת, במקום לרוץ לחנות ולקנות בקבוק אחר.

 

חיטוי בקבוקים – יש דבר כזה?

נשים רבות לא ידעו על קיומו של המושג הזה "חיטוי בקבוקים". אם את אחת מאלו שחשבו שניקיון של בקבוק עם מים וסבון זה מספיק, אז דעי שאין זה נכון. כיום, חשוב מאוד לערוך חיטוי בקבוקים כדי להיות בטוחים שאכן לא קיימים חיידקים באף אחד מחלקי הבקבוק.

 

איך עושים את זה?

אם זו הפעם הראשונה שלך בחיטוי בקבוקים, אז ברוכה הבאה! זו לא פעולה מסובכת בכלל וחשוב מאוד להכיר אותה. ניתן לבצע חיטוי בקבוקים באמצעות כמה שיטות. העיקרית שבהן, זו שזמינה לך גם אם את מטיילת בחו"ל או על הירח, זו אפשרות החיטוי באמצעות מים רותחים.

 

שימוש במים רותחים

בשביל לבצע חיטוי באופן הזה, עלייך להכין מראש קערה גדולה (ישנה עדיפות לקערה מקרמיקה או כל חומר שאינו פלסטיק , סיליקון או עץ). הרתיחי מראש מים בקומקום ושפכי בזהירות את המים אל הקערה. כאשר הקערה מלאה במים את יכולה להניח בתוכם את כל חלקי הבקבוק כאשר הם מפורקים. כלומר, תפרידי בין הפטמה לבין חלק הפלסטיק, ובין שאר החלקים שניתנים להפרדה אחד מהשני.

שימי לב שהמים מכסים את כל החלקים, כדי לבצע חיטוי בקבוקים טוב, את צריכה שהחלקים כולם יהיו מכוסים. המתיני כ-5 דקות והוציאי את החלקים לייבוש. חשוב לציין כי ישנו חיסרון בשיטה זו לחיטוי בקבוקים. החיסרון הוא שבאמצעות חיטוי זה לא נשמרת הסטריליזציה לאורך זמן. כך שתצטרכי לחזור על הפעולה הזו לפני כל האכלה של התינוק.

אם את מעוניינת לבצע חיטוי בקבוקים באופן אחר, תוכלי לנסות את השיטה הבאה, עליה נרחיב בשורות הבאות.

 

מדיח כלים

אם יש לך מדיח כלים בבית, דעי שזו הדרך הנוחה ביותר לחיטוי בקבוקים. תחילה, את צריכה לפרק את כל חלקי הבקבוק ולהניח אותם במדף העליון. היתרון בשיטה זו לחיטוי בקבוקים היא שאת לא צריכה לחטא לפני הנחת החלקים במדיח. החיסרון הוא שהבקבוק יכול לצאת לך בצבע אחר בגלל שמזון שהיה בתוך המדיח צבע את הפלסטיק שלו.

חשוב לציין כי לפני שאת מבצעת חיטוי בקבוקים בשיטה הזו, כדאי לקרוא האם הבקבוק יכול להיכנס אל מדיח כלים. יש בקבוקים שהיצרן שלהם כותב במפורש כי עדיף להימנע משימוש במדיח למטרת חיטוי בקבוקים.

 

סטריליזטור

המילה הארוכה הזו היא מכשיר שהתפעול שלו די פשוט. ישנם שני סטריליזטורים שמטרתם לבצע חיטוי בקבוקים. האחד, סטריליזטור חשמלי והשני, סטריליזטור לשימוש במיקרוגל. מדובר בשיטה קלה ומהירה לחיטוי בקבוקים. יש הטוענים כי זו השיטה הבטוחה ביותר. הבקבוקים שיעברו חיטוי יכולים להישאר נקיים עד 24 שעות מרגע שבו ביצעת את חיטוי הבקבוקים.

אם את תוהה איזה סטריליזטור יהיה לך יותר נוח לחיטוי בקבוקים, דעי כי כל אחת מתחברת לסטריליזטור אחר והכל עניין של ניסוי ותהייה. ההמלצה שלנו היא לבדוק אצל חברה שעושה שימוש באחד מהשניים ולראות מהי הדרך הנוחה ביותר עבורך.

חיטוי בקבוקים – עניין הכרחי

עכשיו את יודעת כי חיטוי בקבוקים הינו עניין הכרחי וחשוב. אם את מצפה לתינוק חדש, אנו ממליצים לך להחליט מראש מהי הדרך הנוחה ביותר עבורך לחיטוי בקבוקים כדי שתהיי מוכנה עוד לפני בואו של היצור הקטן.

אולי יעניין אותך גם

איור תינוק יונק ראשית
הדרכה להנקה
יתרונות ההנקה

תדע כל אם עבריה כי ישנן יתרונות רבים להנקה. כל אם עבריה יודעת זאת כי יש לה דודה או בוס או סבתא או אישה זרה

קרא עוד »
אמא מניקה תינוק ראשית
הדרכה להנקה
חשיבות ההנקה לתינוק ולאמא

ישנה חשיבות עצומה להנקה, עבור האם ועבור התינוק. כל אחד מהצדדים מקבל מההנקה לא מעט.   מודעות ארצית ועולמית בנושא חשיבות ההנקה לתינוק ולאמא רגע

קרא עוד »
אמא מניקה תינוק
הדרכה להנקה
הדרכה להנקה הדסה

מזל טוב! בין אם את בהיריון ועתידה ללדת בקרוב או שילדת בבית החולים הדסה ואת מתעניינת בכל הקשור להנקה, הגעת למקום הנכון. השאלה הידועה והמוכרת

קרא עוד »
אישה מניקה תינוק
הדרכה להנקה
הדרכה להנקה רמבם

מזל טוב! את לקראת לידה? מתכננת ללדת בבית החולים רמבם? או שאת כבר לאחר הלידה ונמצאת במחלקת היולדות ברמבם? הגעת למקום הנכון, אספנו עבורך את

קרא עוד »
אמא מניקה תינוק
הדרכה להנקה
הנקה לאחר לידה

נשים הריוניות רבות שזו לידתן הראשונה תוהות לגבי ההנקה. הן שומעות מכל עבר כי מדובר בעניין חשוב וכי צריך לחשוב על ההנקה ולא לוותר, אלא

קרא עוד »
אמא בזמן הנקת תינוק
הדרכה להנקה
טיפים להנקה נכונה

ילדת לאחרונה ואת מניקה? את צפויה ללדת בקרוב ומתכננת להניק? אם ענית בחיוב על השאלות הללו, כדאי שתמשיכי לקרוא את השורות הבאות. אספנו עבורך טיפים

קרא עוד »