הנקה לאחר לידה

נשים הריוניות רבות שזו לידתן הראשונה תוהות לגבי ההנקה. הן שומעות מכל עבר כי מדובר בעניין חשוב וכי צריך לחשוב על ההנקה ולא לוותר, אלא להילחם כדי שהתינוק שלהן יקבל את התזונה הנכונה והבריאה ביותר עבורו.

נשים אלו אינן יודעות (ומדובר בעניין טבעי, הרי זו הפעם הראשונה עבורן) כיצד מרגישה חוויית ההנקה, האם צריך להכין משהו מראש לפני הלידה בשביל ההנקה ועוד. לכן, בכל הנוגע לתחום הנקה לאחר לידה – כל המידע הדרוש עבורך, נמצא בשורות הבאות.

 

חיפשת פרטים על הנקה לאחר לידה – כל המידע בנוגע להנקה נכונה

יש כזה דבר "הנקה נכונה". כשאנחנו מסתכלות מהצד על נשים מניקות, זה נראה תהליך מאוד פשוט. פשוט חולצים שד ומעניקים לילד את התזונה הטובה ביותר עבורו. אם גם את חשבת ככה עד עכשיו, דעי שיש נשים שמצליחות להניק ככה בקלות, אך בטח הבנת כבר שלא כל אחת חווה את ההנקה כזורמת ונעימה.

יש נשים שחוות קושי, כדי להימנע ממנו, יש הרבה עניינים בנוגע להנקה שכדאי שתדעי.

 

פרטים בנושא הנקה לאחר לידה – כל המידע שקשור לפצעים וקשיים שאת עלולה לחוות

אם עסקנו במושג "הנקה נכונה", את בטח מבינה כבר שיש מושג הפוך לזה, "הנקה לא נכונה". במידה ואישה מניקה באופן שגוי את התינוק שלה, היא עלולה לחוות פצעים, כאבים וקשיים אחרים בעת ההנקה.
הנקה לא נכונה יכולה להיות במצב שבו התינוק נמצא במנח שאינו נכון על השד ואז, הוואקום שהוא יוצר עם הפה על הפטמה, יכול לגרום לך לכאבים (באותו הרגע או כמה שעות לאחר מכן). .

מדובר במצב שאינו נעים, אם תשאלי אותנו, עדיף להימנע מלהגיע למצב זה.

 

הנקה לאחר לידה – כל המידע בנוגע לייעוץ הנקה בבית החולים

אם נחזור לרגע לאחור, לשורה האחרונה שבפסקה הקודמת. אנחנו יכולים להרגיע אותך. את יכולה להימנע ממצב שבו ההנקה שלך אינה נכונה, את יכולה בעצם לאפשר לעצמך להניק בנוחות וללא קשיים ואי נעימויות.
איך אפשר לעשות זאת? השתמשי בשירותי הייעוץ שמוצעים לך בבית החולים.

למקרה שלא ידעת, אנחנו שמחים לבשר לך כי בתי החולים ברחבי הארץ מאפשרים לך לקבל ייעוץ מיועצת הנקה מוסמכת שתוכל להדריך אותך איך להניק נכון. כדאי מאוד להתייעץ עם היועצות של בית החולים על כל נושא שאת רק חושבת עליו. הייעוץ שניתן במסגרת בית החולים אינו כרוך בתשלום (אם תרצי לקבל ייעוץ לאחר שתשתחררי מהמחלקה, דעי כי תצטרכי לשלם עבורו).

היועצת תוכל להסביר לך איזה תנוחות נכונות להנקה, איך לבדוק אם יש לך מספיק חלב, איך להתמודד עם מצב של גודש ואיך להימנע מלהגיע למצב של התפתחות דלקת בשד.
כל אלו הם פרטים חשובים מאוד. דעי לך כי נשים שאינן לוקחות חלק בייעוץ הנקה בבית החולים נוטות למצוא את עצמן מתקשות בהנקה בהמשך.

מהסיבה הברורה, כי אין להן את הידע הדרוש (לא למדנו על כך בבית הספר).

 

הנקה לאחר לידה – כל המידע בנוגע לייעוץ הנקה לאחר חזרתך הביתה מבית החולים

כפי שנכתב לעיל, במידה ואת מעוניינת לקבל ייעוץ הנקה לאחר חזרתך מבית החולים, את תצטרכי לשלם עבורו. בין אם מדובר בשירות שמגיע לך מטעם הקופה ובין אם פרטי (למרות שיש החזרים, אבל הם לא מכסים את כל המפגשים עם יועצת ההנקה).

במידה והחלטת לקחת את שירותיה של יועצת הנקה בזמן השהות בביתך, דעי כי זהו רעיון מצוין. עדיף לקבל הכוונה בשלב מאוחר מאשר לא לקבל הכוונה כלל.

 

הנקה לאחר לידה – כל המידע על היתרונות בעניין

חלב אם הוא המזון הטוב ביותר עבור התינוק שלך. החלב שלך מלא בוויטמינים ומינרלים. אין מזון אחר שיכול להתחרות בחלב שלך. ההנקה גם מאפשרת לך ולתינוק להיות מחוברים, זו תחושה שאין זהה לה.
בנוסף, אם את רוצה להעניק לתינוק שלך ביטחון, דעי שהנקה מאפשרת לו להיות בטוח. יתרון נוסף ואחרון לפסקה זו – הנקה היא פתרון לכל דבר. לרגע של כאב, פחד, או כל תחושה אחרת.

 

הנקה לאחר לידה – כל המידע על החסרונות בעניין

אנחנו לא מצאנו כאלה.
אם את יודעת על חסרונות, נוכל לומר לך שהם בודאות עולים על היתרונות.

אולי יעניין אותך גם

תינוק בספה שותה מבקבוק
הדרכה להנקה
חיטוי בקבוקים

נולד לך תינוק או תינוקת מתוקים? מזל טוב! בין אם את מתכוונת לתת לתינוק לאכול תרכובת מזון ובין את מתכוונת להניק, חשוב שתכיני מראש בקבוקים

קרא עוד »
איור תינוק יונק ראשית
הדרכה להנקה
יתרונות ההנקה

תדע כל אם עבריה כי ישנן יתרונות רבים להנקה. כל אם עבריה יודעת זאת כי יש לה דודה או בוס או סבתא או אישה זרה

קרא עוד »
אמא מניקה תינוק ראשית
הדרכה להנקה
חשיבות ההנקה לתינוק ולאמא

ישנה חשיבות עצומה להנקה, עבור האם ועבור התינוק. כל אחד מהצדדים מקבל מההנקה לא מעט.   מודעות ארצית ועולמית בנושא חשיבות ההנקה לתינוק ולאמא רגע

קרא עוד »
אמא מניקה תינוק
הדרכה להנקה
הדרכה להנקה הדסה

מזל טוב! בין אם את בהיריון ועתידה ללדת בקרוב או שילדת בבית החולים הדסה ואת מתעניינת בכל הקשור להנקה, הגעת למקום הנכון. השאלה הידועה והמוכרת

קרא עוד »
אישה מניקה תינוק
הדרכה להנקה
הדרכה להנקה רמבם

מזל טוב! את לקראת לידה? מתכננת ללדת בבית החולים רמבם? או שאת כבר לאחר הלידה ונמצאת במחלקת היולדות ברמבם? הגעת למקום הנכון, אספנו עבורך את

קרא עוד »
אמא בזמן הנקת תינוק
הדרכה להנקה
טיפים להנקה נכונה

ילדת לאחרונה ואת מניקה? את צפויה ללדת בקרוב ומתכננת להניק? אם ענית בחיוב על השאלות הללו, כדאי שתמשיכי לקרוא את השורות הבאות. אספנו עבורך טיפים

קרא עוד »