הדרכה להנקה רמבם

מזל טוב! את לקראת לידה? מתכננת ללדת בבית החולים רמבם? או שאת כבר לאחר הלידה ונמצאת במחלקת היולדות ברמבם? הגעת למקום הנכון, אספנו עבורך את כל המידע שאת צריכה לדעת בנוגע לנושא הדרכה להנקה רמבם.

 

פרטים אודות בית החולים רמבם ויחידת הילודים

בית החולים נמצא בחיפה, יש בו יחידת יולדות שמטפלת במעל 5,000 תינוקות מתוקים בשנה. במחלקת הילודים יש צוות מיומן שכולל רופאים מומחים, אחיות, יועצות הנקה, עובדות סוציאליות ועוד.
המחלקה דוגלת בסיסמא "היולדת במרכז". הכוונה היא שבבית החולים רמבם, רואים כל יולדת בפני עצמה. ידוע הרי שלכל אדם יש צרכים שונים משלו.

הדבר נכון גם אצל יולדות. כל יולדת רואה את הלידה שלה ואת הטיפול בתינוק הרך שלה באופן אחר. ברמבם מאפשרים לכל אחת לעשות את הבחירות שמתאימות לה.

 

מגע עור לעור

בבית החולים רמבם מעודדים מגע עור לעור בין האם לתינוק. הצוות הרפואי מאפשר ליולדת להניח את התינוק עליה מיד לאחר הלידה למשך כמה דקות. הסיבה לכך היא שהתינוק צריך את המגע של האם לזמן ממושך ככל שניתן.
בנוסף לכך, הצוות ברמבם רואה חשיבות רבה בכל הנושאים שקשורים להנקה.

כשמדובר בזמן הלידה, הצוות עושה כל שניתן כדי לאפשר לאם (כמובן שרק במידה וזו מעוניינת) להניק את התינוק שלה כדי לאפשר מקסימום חיבור בינו לבינה וגם מכיוון שככל שההנקה תתבצע בשלב מוקדם יותר, הסיכוי שיתפתחו בעיות בהנקה בשלב מאוחר יותר פוחת.

 

האם יש הדרכה להנקה רמבם?

אכן, בית החולים רמבם מציע ליולדות שמגיעות לדלתו, הדרכה להנקה. ההדרכה מתאפשרת ליולדות שנמצאות במחלקת הילודים.

 

מה היולדת יכולה ללמוד אם היא בחרה להיות נוכחת בעת הדרכה להנקה רמבם?

בעת הנוכחות בפגישת הדרכה להנקה ברמבם, היולדת מקבלת את כל הכלים הדרושים לה בנושא הנקה. את ההדרכה מעבירה יועצת הנקה מוסמכת והמשתתפות בהדרכה הן יולדות שילדו בבית החולים רמבם בלבד.
אספנו עבורכם כמה נושאים חשובים שהיולדת יכולה ללמוד בעת שהותה בהדרכה זו:

 

איך לבדוק שיש לך מספיק חלב

יולדות רבות חוששות כי אין להן מספיק חלב בימים הראשונים שלאחר הלידה. זו הסיבה כי זהו הנושא הראשון שבחרנו להרחיב אודותיו. בהדרכה היולדת תוכל לקבל את הכלים שיסייעו לה לבדוק שיש לה מספיק חלב.
מדובר בכלי חשוב מאוד שעשוי לסייע לכל יולדת בהמשך דרכה עם הליך ההנקה.

 

איך לדעת שאת מניקה נכון

יולדות רבות מניקות לפעמים את התינוק, שלא במודע, בתנוחה שאינה נכונה להן ולתינוק שלהן. הנקה בתנוחה שאינה נכונה עשויה לגרום ליולדת לפצעים, סדקים וכאבים בפטמה. אלו מצבים שכל יולדת הייתה מעדיפה להימנע מהם. לכן, חשוב ללמוד כיצד להניק נכון, כדי להימנע ממצב של סבל בעת ההנקה (ראוי לציין כי לעיתים, יולדות רבות בוחרות לוותר על ההנקה בעקבות קשיים כאלו ואחרים).

 

איך להימנע מגודש (ובמקרה שהגודש כבר קיים- איך להתמודד עם הגודש?)

כמעט כל מניקה חוותה גודש, לפחות פעם אחת במהלך ההנקה. מדובר בתופעה מוכרת. הגודש מופיע במצבים שבהם השד מתמלא והתינוק אינו יונק. במהלך ההדרכה, היולדת תקבל את הכלים שיסייעו לה לדעת כיצד להימנע מגודש. בנוסף, היא תקבל את הכלים להתמודדות עם מצב שבו הגודש כבר קיים.

דעי כי חשוב לדעת כיצד לטפל במצב של גודש בהקדם כדי להימנע מדלקת ומנטילה של אנטיביוטיקה.

 

האם צריך להירשם בשביל להגיע אל הדרכה להנקה רמבם?

כן, בעת שהותך במחלקת הילודים, את יכולה לפנות אל האחיות והן ירשמו את הפרטים שלך ויעבירו אותם למדריכת ההנקה.

 

היכן בדיוק נמצאת הדרכה להנקה רמבם?

המיקום של הדרכת ההנקה משתנה מעת לעת, לכן, כדאי לפנות אל צוות האחיות של המחלקה כדי להתעדכן על המיקום בו תיערך ההדרכה.

 

האם יש הוכחות כי הדרכה להנקה רמבם הינה יעילה עבור היולדת?

כן. נשים רבות שלקחו חלק בהדרכה להנקה ברמבם יצרו קשר עם הצוות כדי להודות על הטיפול המסור והמידע. הן ציינו כי במהלך ההדרכה הן קיבלו את הכלים הדרושים להן וכיום הן מניקות באושר ובהנאה ללא צורך בטיפולים לכאב או כל דבר אחר.

אולי יעניין אותך גם

תינוק בספה שותה מבקבוק
הדרכה להנקה
חיטוי בקבוקים

נולד לך תינוק או תינוקת מתוקים? מזל טוב! בין אם את מתכוונת לתת לתינוק לאכול תרכובת מזון ובין את מתכוונת להניק, חשוב שתכיני מראש בקבוקים

קרא עוד »
איור תינוק יונק ראשית
הדרכה להנקה
יתרונות ההנקה

תדע כל אם עבריה כי ישנן יתרונות רבים להנקה. כל אם עבריה יודעת זאת כי יש לה דודה או בוס או סבתא או אישה זרה

קרא עוד »
אמא מניקה תינוק ראשית
הדרכה להנקה
חשיבות ההנקה לתינוק ולאמא

ישנה חשיבות עצומה להנקה, עבור האם ועבור התינוק. כל אחד מהצדדים מקבל מההנקה לא מעט.   מודעות ארצית ועולמית בנושא חשיבות ההנקה לתינוק ולאמא רגע

קרא עוד »
אמא מניקה תינוק
הדרכה להנקה
הדרכה להנקה הדסה

מזל טוב! בין אם את בהיריון ועתידה ללדת בקרוב או שילדת בבית החולים הדסה ואת מתעניינת בכל הקשור להנקה, הגעת למקום הנכון. השאלה הידועה והמוכרת

קרא עוד »
אמא מניקה תינוק
הדרכה להנקה
הנקה לאחר לידה

נשים הריוניות רבות שזו לידתן הראשונה תוהות לגבי ההנקה. הן שומעות מכל עבר כי מדובר בעניין חשוב וכי צריך לחשוב על ההנקה ולא לוותר, אלא

קרא עוד »
אמא בזמן הנקת תינוק
הדרכה להנקה
טיפים להנקה נכונה

ילדת לאחרונה ואת מניקה? את צפויה ללדת בקרוב ומתכננת להניק? אם ענית בחיוב על השאלות הללו, כדאי שתמשיכי לקרוא את השורות הבאות. אספנו עבורך טיפים

קרא עוד »