הדרכה לשינת תינוקות

התינוק שלכם לא ישן טוב בלילה, לא ישן טוב ביום. פשוט לא ישן. את עם סימנים שחורים מתחת לעיניים, שכחת כבר מה זה לישון. אתה מחזיק את העיניים עם קיסמים, מנסה ללגום מכוס הקפה שלך אבל מגלה שסיימת אותה כבר מזמן ולא שמת לב אפילו. אלו סימנים מובהקים לכך שאתם צריכים לעבור הדרכת שינה.

 

רקע כללי בנושא הדרכת שינה לתינוקות

קודם כל, חשוב לציין שזה לא אומר עליכם שאתם הורים לא טובים. אף אחד מאתנו לא עבר שיעור "הורות" ביסודי או בתיכון. לא לימדו אותנו איך לחתל, איך להבדיל בין בכי של גזים לבכי של רעב בין שיעורי התנ"ך והחשבון.

 

למי מתאים להגיע אל הדרכת שינה לתינוקות?

אם אתם מוצאים את עצמכם בימים ולילות נטולי שינה בגלל התינוק או התינוקת הקטנים שהצטרפו אליכם לאחרונה, דעו שאתם לא לבד. הורים רבים חווים את אותה סיטואציה שכוללת לילות לבנים, בכי בלתי פוסק ואי יכולת להבין מה התינוק הקטן רוצה. אתם רק רוצים לישון אבל הוא בשלו, בוכה. הוא לא מוכן לישון בעגלה, לא בעריסה ולא עליכם במנשא בד.

במצבים כאלו אתם צריכים לפנות להדרכת שינה. אנחנו חוזרים ואומרים, מדובר בתהליך שהורים רבים עוברים (ואלו שלא עוברים את התהליך הזה מפסידים ובגדול).

 

מה זה אומר הדרכת שינה לתינוקות?

מדובר לרוב במפגש עם אשת מקצוע שתראה את התינוק שלכם ותסביר לכם מה דרוש לו כדי לישון טוב. לעיתים המפגש מתרחש בשעות הבוקר או הצהריים ולעיתים בשעות הערב. מדריכת השינה תדבר אתכם בטלפון ותשמע מה הקושי שאתם חווים. בהתאם לפרטים שתמסרו לה, היא תיידע אתכם באיזה שלב ביממה היא תגיע אליכם.

 

מצבים שעלולים לעלות במפגשי הדרכת שינה לתינוקות

קושי בשינה עלול לקרות בעקבות תופעות שונות, למשל:

 

בעיות עיכול

אחת התופעות המוכרות היא קושי במערכת העיכול. יש תינוקות שחווים את הקושי הזה יותר מאשר תינוקות אחרים. במצבים כאלו, התינוק עלול להרגיש כאבי בטן ולפלוט לעיתים קרובות. המצב שמתואר כאן גורם לעיתים קרובות לקושי בשינה (נשמע הגיוני סך הכל, אם אתם הייתם חווים כאבי בטן והקאות, סביר להניח שהדבר היה מקשה עליכם לישון).

מדריכת שינה תוכל לסייע לכם לאבחן אם אכן מדובר בקשיים בעיכול והיא תוכל להסביר לכם מה אתם יכולים לעשות כדי להקל על הילד (למשל, לא לאכול בסמוך לשינה כדי שהתופעות הללו לא יופיע בזמן שהתינוק צריך לישון).

 

טונוס גבוה

זוהי תופעה שקורית אצל חלק מהתינוקות. יש להם טונוס גבוה, כלומר, מתח שרירים גבוה. במצב זה, התינוק מתקשה להרפות את השרירים שלו ובעקבות כך הוא מתקשה להירדם.
בשביל להירדם, אנחנו צריכים קודם כל להביא את הגוף להרפיה.

אם תנסו להיזכר בלילות שבהם לא נרדמתם, יש סיכוי שהקושי שלכם נבע מכך שהפעלתם את השרירים מבלי לשים לב, הדבר קורה לעיתים במצבי לחץ בהן אנחנו סוגרים את האגרופים, מחזיקים את השפתיים קפוצות וכדומה.
אם זהו המצב אצל הילד שלכם, מדריכת שינה תוכל לאבחן זאת במהירות ולתת לכם את הכלים המתאימים כדי לסייע לו לשחרר את השרירים ולהגיע להרפיה.

 

איך אפשר למצוא הדרכת שינה לתינוקות?

כדי להגיע להדרכת שינה לתינוקות, אנחנו ממליצים לבדוק המלצות ברשתות החברתיות. בפייסבוק למשל, יש הרבה קבוצות של אימהות. שם ניתן לפרסם בקשה להמלצה למדריכת שינה. מהניסיון שלנו בתחום, אנחנו יכולים לומר כי אימהות אוהבות לחלוק מידע, וכשמדובר בהמלצות, אימהות אוהבות לחלוק המלצות לנשות מקצוע שסייעו להן בעבר.

לכן, אנו ממליצים לפרסם שאלה באחת הקבוצות בפייסבוק ולברר לאחר מכן אם יש לאותה מדריכת שינה עמוד פייסבוק בו תוכלו לראות את הדירוג שלה וביקורות נוספות שהיא קיבלה (אלו נקודות שחשוב לשים לב אליהן. אתם רוצים את הטוב ביותר עבור התינוק שלכם).

 

סיכום נושא הדרכת שינה לתינוקות

לסיכום השורות האלו, אם אתם מרגישים עייפים, תטפלו בעצמכם ובתינוק שלכם. אל תחכו שתגיעו אתם והתינוק למצב של עייפות יתר. זהו מצב מסוכן עבורכם ועבור התינוק. הכי חשוב לנו שתדעו, מדובר בתקופה שחולפת (אנחנו יודעים, כולם אומרים לכם את זה). אנו מאחלים לכם שתחוו בקרוב מאוד שינה טובה.

אולי יעניין אותך גם

אמא מחזיקה תינוק
הרגלי שינה
למה התינוק לא ישן

אם הגעתם לכאן, סביר להניח שאתם סובלים משקים שחורים מתחת לעיניים, אתם עייפים מאוד וחסרי כוחות. קודם כל, הגעתם למקום הנכון, בשורות הבאות תקבלו את

קרא עוד »
תינוק ישן במיטה
הרגלי שינה
שינה אצל תינוקות

נכון ששמעתם במהלך חייכם עשרות פעמים את הביטוי "ישן כמו תינוק?" והאמנתם שתינוקות אכן ישנים טוב? אנחנו בטוחים שאם נהייתם הורים, הבנתם שמדובר בביטוי בלבד

קרא עוד »