תהליך הלידה

את בהריון? מזל טוב! אם זהו ההיריון הראשון שלך, את בטח תוהה איך תראה הלידה שלך. זוהי תהייה נפוצה בקרב נשים בהיריון. הלידה היא תהליך מיוחד מאוד וכל אישה חווה אותו אחרת.
אך תהליך הלידה הינו דומה בקרב רוב הנשים.

 

מתי מתחיל תהליך הלידה?

תהליך הלידה מתחיל אצל כל אחת בשלב אחר בהיריון. יש מי שתחווה את התהליך בתחילת חודש תשיעי, יש מי שתחווה בסיומו (ויש גם נשים שחוות את תהליך הלידה לפני חודש תשיעי, לעיתים זו תהיה לידה של תינוק פג. אך אנחנו מעדיפים לעסוק כרגע בתהליך לידה שמתרחש בזמן).

אספנו עבורך כמה סימנים לכך שאת לקראת תהליך לידה, חשוב לציין כי אצל כל אחת, הסימנים עשויים להופיע בסדר אחר. להלן הסימנים הללו:

 

צירים

צירים אלו זרמים חזקים שמגיעים מתחתית הגב והם מורגשים היטב. המצב אכן כזה. קשה מאוד להתעלם מכאב של צירים. בנוסף, את תוכלי לדעת שאלו צירים שמתחילים לקראת תהליך הלידה בזמן שהם יהיו מתוזמנים. כלומר, יגיעו כל 5 דקות או כל 3 דקות.

אם הצירים מגיעים אחת לשעה או חצי שעה, דעי שתהליך הלידה מתקרב אך את עדיין לא ממש לקראת לידה. תצטרכי להמתין שהצירים יהיו תכופים יותר.

 

ירידת מים

אם חווית ירידת מים, דעי שתהליך הלידה מתקרב ואת צריכה לגשת אל בית החולים שבו את מתכננת ללדת. דעי כי לא כל הנשים חוות ירידת מים טבעית, יכול להיות שתחווי קודם צירים תכופים וכשתגיעי לבית החולים, הצוות יסייע לגוף שלך להגיע למצב של ירידת מים כדי לקדם את תהליך הלידה.

 

אני צריכה להכין משהו לקראת תהליך הלידה?

את צריכה לקרוא למלווה שלך ולהודיע לו שהסימנים הופיעו ואת לקראת תהליך הלידה. אם יש לך דולה שצריכה ללוות אותך בתהליך, את צריכה להודיע לה גם כן. בנוסף, תיקחי איתך את התיק שהכנת לחדר הלידה והכי חשוב, אל תשכחי לנשום.

 

מהם השלבים שכלולים בזמן תהליך הלידה?

להלן השלבים שאת צפויה לעבור בעת תהליך הלידה:

 

מיון יולדות

תהליך הלידה מתחיל בדרך כלל בהגעתך אל מיון היולדות בבית החולים. שם תקבל אותך מיילדת שתיקח ממך דגימות של בדיקת דם ותבצע מוניטור עוברי. לאחר מכן, את צפויה לפגוש רופא מומחה שיבצע אולטרסאונד ויבחן את מנח הראש של העובר, את גודלו, את כמות מי השפיר ושאר נתונים נוספים שחשוב לבדוק טרם הלידה.

לאחר שתסיימי את הבדיקות הללו, הצוות הרפואי יחליט מתי את יכולה להיכנס אל חדר הלידה.

 

כניסה לחדר הלידה

הגיע הרגע המיוחל, הרופא הודיע לך כי את יכולה להיכנס לחדר הלידה. את נכנסת לחדר ועל המיטה ממתין לך חלוק. המיילדת מציגה את עצמה בפניך ומציעה לך להיכנס להתקלח וללבוש את החלוק מיד לאחר מכן.

 

חיבור למוניטור ובדיקה כללית

את ממתינה על המיטה עם החלוק של בית החולים בזמן שהמיילדת מחברת אותך למוניטור. תהליך הלידה שלך מתקדם וכעת נעשה אחרייך מעקב צמוד. התנועות של העובר שלך מועברות אל עמדת האחיות שנמצאת מחוץ לחדר הלידה. מידי פעם מגיעה מיילדת שבודקת את מצב הפתיחה שלך.

 

הצירים ממשיכים

בשלב זה של תהליך הלידה, הצירים ממשיכים והם הולכים ונהיים תכופים יותר. את יכולה לבחור האם את מעוניינת בקבלת אפידורל לשיכוך כאבים או שאת מעוניינת בלידה טבעית.

 

יציאת העובר

את בפתיחה 10, כעת הגיע זמנו של התינוק לצאת. שלב זה יכול לקחת סביב השעה או יותר. המיילדת תסייע לך למצוא את התנוחה המתאימה ובעת הצורך היא תנחה אותך ללחוץ.
בשלב זה של תהליך הלידה, התינוק יתחיל לצאת החוצה.

לאחר יציאתו לאוויר העולם, את תשמעי אותו בוכה (ותחווי אושר גדול). התינוק ינותק מחבל הטבור ולאחר שיראו שהוא נושם באופן עצמאי הוא יונח עלייך למגע עור לעור.

 

האם יש סכנה לסיבוכים בעת תהליך הלידה?

כמו בכל הליך רפואי, עשויים להיות סיבוכים.

 

אני רוצה פרטים נוספים על תהליך הלידה

את מוזמנת לפנות אל בית החולים שבו את מתכננת ללדת, שם תופני אל מיילדת שתפרט לך בשמחה על תהליך הלידה ותיתן מענה לשאלותייך.

אולי יעניין אותך גם

ערימת קופסאות מתנה
הכנה וטיפים ללידה
מתנות ליולדות חינם

את לקראת לידה או ילדת לאחרונה? הגעת למקום הנכון. אנחנו יודעים שכל מה שקשור לנושא מתנות ליולדות חינם מושך אליו נשים הריוניות ויולדות רבות. לכן,

קרא עוד »
בטן הריונית עם פפיון
הכנה וטיפים ללידה
הכנה ללידה אונליין 

נשים רבות שומעות את האפשרות של הכנה ללידה אונליין אך לא כולן מודעות לחשיבות של ההכנה הזו. יש מי שבוחרות שלא לקחת חלק בהכנה ללידה

קרא עוד »
קלוז אפ תינוק
הכנה וטיפים ללידה
הכנה ללידה 

מזל טוב! את בהיריון! בטח שמעת על האפשרות של קורס הכנה ללידה. אם רק שמעת עליו וטרם הוסבר לך במה מדובר ולמה חשוב מאוד לקחת

קרא עוד »
אישה בהריון בחוף
הכנה וטיפים ללידה
הכנה לניתוח קיסרי לאישה

ישנן נשים שיודעות כבר בתחילת ההיריון כי מסיבה מסוימת הן עתידות ללדת בניתוח קיסרי. לעומתן, יש נשים שברגע האחרון, במהלך שהותן בחדר הלידה מקבלות את

קרא עוד »
זוג בהריון בשדה
הכנה וטיפים ללידה
קורס הכנה ללידה רמבם

את גרה באזור חיפה ומתכננת ללדת בבית חולים רמבם? אם כן, כדאי לך לעבור את קורס ההכנה ללידה של בית החולים רמבם. אספנו עבורך מספר

קרא עוד »
אישה בהריון בשדה
הכנה וטיפים ללידה
איך לזרז את הלידה

את בחודש שמיני וכבר קשה לך לסחוב את הבטן? את כבר רוצה ללדת? דעי כי אם את תוהה איך לזרז את הלידה, אין הכוונה לזירוז

קרא עוד »
מסדרון בית חולים
הכנה וטיפים ללידה
איך תבחרי מלווה לחדר לידה

בחירת מלווה שיתלווה אלייך לחדר הלידה היא לא דבר של מה בכך. זוהי בחירה שאת צריכה לעשות לאחר מחשבה עמוקה בעניין.   איך תבחרי מלווה

קרא עוד »
אישה עם כאב גב
הכנה וטיפים ללידה
בעיות גב לאחר לידה

אם את סובלת מכאבי גב, דעי כי בעיות גב לאחר לידה הן דבר נפוץ בקרב נשים לאחר לידה. אספנו עבורך שאלות שכיחות בנושא וגם אמצעים

קרא עוד »
אישה בהריון בפארק
הכנה וטיפים ללידה
זירוז מלאכותי בלידה

זירוז מלאכותי בלידה מתרחש במצבים שבהם הלידה אינה מתקדמת וישנו חשש ממשי לחיי העובר. רוצה לשמוע פרטים נוספים על זירוז מלאכותי בלידה? אספנו עבורך את

קרא עוד »