השפעת שם התינוק על עתידו

 שם שההורים בוחרים לרך הנולד שלהם, עתיד ללוות אותו כל ימי חייו.  אמירת השם היא חלק מהרושם הראשוני שאדם עושה על אנשים שהוא פוגש, חלק מהדימוי העצמי שלו, חלק ממה שהוא מייצג בחייו וחלק בלתי נפרד מהמסע שלו בעולם הזה.

רבים אף מאמינים כי השם הפרטי הוא גורם מסייע לאדם לממש את הייעוד שלו בחיים, או גורם המשפיע על איכות החיים של האדם, אליו הילד הופך כאשר הוא גדל.

 

בחירת שם לתינוק – למה זה חשוב?

תורות שלמות עוסקות בהשפעת השם הפרטי ושם המשפחה על חייו של אדם. תורות אלה גורסות כי שמו של אדם יכול להעיד על תכונות אישיות, על יכולות ועל אופי, באופן דומה למזל אסטרולוגי. באורח דומה, רבים גם מאמינים כי השם אותו הילד מקבל עם לידתו יכול להשפיע על מסלול חייו בעתיד, לגזור את גורלו לטוב, או לרע, להשפיע על הבריאות, על המזל ועל הבחירות שהאדם עושה לאורך חייו.

 כראיה – רבים בוחרים לשנות את שמם כאשר הם מתבגרים, או להוסיף לעצמם שם נוסף, כדי לשפר את מזלם ואת הסיכוי שלהם לחיים טובים יותר. אבל הורים רבים מאמינים כי זוהי אחריותם הבלעדית של ההורים להעניק לילדם שם חיובי ומועיל, אשר יעניק לו נתוני פתיחה טובים  לחיים.

 

מה קורה אם בוחרים שם מוזר?

הורים רבים מחליטים לתת לילד שלהם דווקא שם יוצא דופן במיוחד, כדי להיות מקוריים, או שם בעל משמעות קשה, או פשוט שם שנשמע מוזר לילדים אחרים, כמו גם למבוגרים. בחירה כזו יכולה להשפיע באופן הישיר ביותר על חייו של הילד, שכן חלק מהרושם הראשוני שהוא עושה על אנשים טמון בשם שלו.

שם יוצא דופן מאוד, או בעל משמעות נתונה במחלוקת, עשוי להקשות על הילד לרכוש חברים חדשים, להשתלב חברתית ועל האדם המבוגר – שם כזה עלול ליצור רושם בעייתי אצל אנשים מסוימים. אך מעבר לרושם המתקבל על ידי אנשים אחרים עם שמיעת השם, שם שלילי עלול להשפיע על חייו של הילד גם בדרכים אחרות.

 שם שלילי עשוי לפגוע בתחושת הערך העצמי של הילד, לגרום לו להתרחק מחברה, להשפיע לרעה על הבחירות שלו בעתיד ועוד. שם מוזר ויוצא דופן, עשוי, ממש כמו התנהגות מוזרה ויוצאת דופן, ליצור מצב שבו הילד מתרחק מילדים אחרים, כדי לשקוע בעולם פנימי משל עצמו ולהישאר בתוך העולם הפנימי המוגן שלו, כדי להתרחק מתגובות בלתי אוהדות של הסביבה.

 

בחירת שמות לפי הקבלה

אפשר לראות כי תורת הקבלה היהודית, אשר זוכה ליחס מכבד ורציני מכל אומות העולם, מעניקה חשיבות רבה לשם הילד ואף מספקת המלצות שונות לגבי מתן שם מתאים לילד, כדי להעניק לו את נקודת הפתיחה הטובה ביותר שניתן – מבחינה מעשית, אך בעיקר מבחינה רוחנית, שכם השם נושא עימו, לפי הקבלה, ערך רוחני גבוה.

 

בחירת שם לפי נומרולוגיה

נומרולוגיה היא תורה העוסקת בניתוח של מספרים שונים, ביניהם תאריך הלידה והערך הנומרולוגי של השם. לפי הנומרולוגיה, אפשר ללמוד הרבה על אישיותו וגורלו של אדם לפי שמו ואף לשנות את גורלו באמצעות שינוי השם.

 

אז איך בוחרים שם לתינוק?

ראשית, חשבו על השאיפות והאיחולים שלכם לרך הנולד. נסו לרכז את כל האיכויות, האיחולים הטובים, התקוות והשאיפות שלכם למען הילד בתוך שם אחד שאתם אוהבים ולראות אם הוא מתאים לדעתכם. שנית, חשבו על הצליל של השם. האם הוא נעים לכם? האם הוא מתחבר לשמות אחרים במשפחה בצורה טובה?

שלישית, חשבו על אנשים שאתם מעריכים, אוהבים ובעיקר – על אנשים שאתם מעריכים את אורח החיים שלהם, או שהייתם רוצים להיות כמותם. כל אלה יתנו לכם אינדיקציה לא רעה בכלל לבחירה טובה של שם הילד החדש שלכם.

 

לסיכום

תורות רבות ושונות עוסקות בנושא בחירה נכונה של שם לתינוק, או תינוקת.  אין ספק כי יש חשיבות רבה לבחירת שם מתאים לתינוק שלכם ואתם יכולים להיעזר בתורת הקבלה, או בתורת הנומרולוגיה כדי לאתר שמות מומלצים, אבל ללא ספק, הבחירה הסופית היא שלכם ואם תכניסו לשם של התינוק שלכם את כל האהבה, את כל התקוות שלכם עבורו ואת כל הכוונות הטובות, יש סיכוי טוב שתצליחו למצוא לו את השם המתאים.

אולי יעניין אותך גם

רגלי תינוק ופרח לבן
שם לתינוק
איך לבחור שם לתינוק

אז לאחר תשעה חודשים של כאבים, פחדים והתרגשות – הגיע רגע האמת. התינוק נראה קרוב מתמיד והגיע הזמן להחלטה ראשונה בשביל התינוק – מה יהיה

קרא עוד »
אמא מחזיקה תינוק
שם לתינוק
בחירת שם לתינוק

בחירת שם לתינוק היא אחת המשימות החשובות והראשונות שההורים לעתיד צריכים לעמוד בהן בגבורה. אולי זה לא נראה קשה למי שאין לו עדיין ילדים (או

קרא עוד »