בחירת שם לתינוק

בחירת שם לתינוק היא אחת המשימות החשובות והראשונות שההורים לעתיד צריכים לעמוד בהן בגבורה. אולי זה לא נראה קשה למי שאין לו עדיין ילדים (או ילדים בדרך), אבל בחירת שם יכולה להיות מבלבלת הרבה יותר ממה שאתם חושבים, בעיקר אם לא היה לכם מקור השראה, לא חלמתם על שם מיוחד ולא התחברתם אל אף שם שהציעו לכם. אז מה עושים?

 

בחירת שם לפי מפת דרכים

דורות שלמים מתייחסים לבחירת שם לרך הנולד (או הנולדת) ברצינות תהומית. תורות שלמות עוסקות בנושא ומייחסות לבחירת השם חשיבות גדולה לא פחות מזו של מזל אסטרולוגי. אף אחד לא יכול לאשר לכם כי התורות השונות העוסקות בבחירת שם לילדים, הן מדויקות במיוחד, אבל הן בהחלט יכולות לעזור לכם לעשות לעצמכם סדר בראש, לתת לכם "אישור" על שם שאתם רוצים לתת ובעיקר – להוריד מהלחץ.

 

שם למזכרת

בחירת שם לתינוק על שם אדם אהוב ויקר שנפטר, או שעדיין נמצא עמנו, היא מחווה יפה ומרגשת, שגם מעניקה משמעות עמוקה לשם של הילד. יחד עם זאת, תורות רבות גורסות כי אם אתם מחליטים לקרוא את שם הילד עם שם קרוב משפחה שנפטר, או מישהו אחר, חשוב לבדוק מי היה האיש.

האם היו לו חיים טובים? האם יש לו אופי שהייתם רוצים שיהיה לילד שלכם? האם הוא התנהל בעולם בצורה מעוררת הערכה? אם התשובה היא "כן" אז יכול להיות שזו בחירה טובה, אבל חשוב לבדוק היטב.

 

שאל את הרב

ישראל מלאה ביהודים מסורתיים ומאמינים בדרגות שונות, אשר מאמינים בכוחה של התורה וההלכה לכוון אותם לבחירות נכונות. לכן, התייעצות עם רב עשויה להיות הדרך המתאימה, בעיקר עבור אלה שעדיין מתלבטים, אך גם עבור אלה המעדיפים לבחור רק מה שהרב ממליץ. בנוסף, רבנים שונים מיומנים גם בתורת הקבלה, ולכן יכולים לסייע בבחירת שם לפי התאוריה הקבלית, אשר מכילה כללים והמלצות משלה.

 

הכל שאלה של מספרים

נומרולוגיה היא שיטה נוספת שבאמצעותה אפשר לבחור שם, או לפחות לקבל עליו סוג של "חוות דעת". אפשר לחשב את הערך המספרי של השם לפי הנומרולוגיה ולבדוק באינטרנט מה זה אומר ,או להתייעץ עם נומרולוג, אשר יכול בעזרת עריכת חישובים מורכבים, לעזור לכם לבחור את הערך המספרי המומלץ לשם של התינוק.

 

שם על טבעי

הורים רבים יכולים לספר לכם על חלום שהיה להם, או על תחושה מיוחדת, אשר הקדימה ללידה שבמהלכה עלה ברוחם שם לתינוק/ת. הורים אחרים מרגישים שהתינוק "דיבר" איתם ואמר להם מה שמו ואחרים יכולים להיתקל בצירוף מקרים יוצא דופן, שיגרום להם להתחבר דווקא לשם מסוים.

מן הראוי להתייחס לדברים מעין אלה במידת האמונה שיש לכם, אך רוב האנשים אכן בוחרים להתייחס ברצינות לכל אלה, שכן בכל זאת מדובר על מקרים שלא קורים כל יום…

 

לבחור מכל הלב

כל דרך שתבחרו בה, כדי לקבל אינדיקציה טובה יותר לגבי השם שאתם רוצים לתת לילד שלכם, היא דרך טובה, זה לא משנה לאיזו דרך הכי תתחברו, כי בסופו של דבר אתם אלה שצריכים לאהוב את השם שלו, כי מי יאהב את הילד שלכם ואת השם שלו אם לא אתם? לכן, כדאי להקדיש מחשבה לבחירת השם, ואם אתם צריכים עזרה נוספת, כדאי לחפש בדרך שתואמת את דרך החיים והאמונות שלכם.

יחד עם זאת, כדי שהשם יקבל את מלוא המשמעות שאתם רוצים לתת לו, כדאי לבחור שם המעורר אצלכם קונוטציה חיובית. אם אתם מכירים אנשים עם השם הזה, בדקו אם יש להם חיים טובים, אם הם חיים בצורה מעוררת הערכה, אם הם יודעים כיצד לנווט את החיים שלהם למקום הנכון ואם יש להם תכונות נוספות שאתם רוצים שיהיו לילד שלכם.

 

לסיכום

בחירת שם היא בחירה מאוד חשובה, ואין לה תורה מדויקת. מעורב בה רגש (הרבה רגש), אינטואיציה, היסטוריה, אמונה ועוד. משום כך הבחירה עשויה להיות מבלבלת, אבל היא גם מלאה במשמעות ולכן חשוב להקדיש לה את הזמן הראוי, גם אם זה לוקח יותר ממה שכולם מצפים.

לפחות בשנים הראשונות לחייו – ההורים של התינוק הם אלה שקוראים בשמו יותר מכל אחד אחר ולכן, חשוב שיהיה זה שם שמעורר בהם רגשות חיוביים, כמו אהבה, הערכה ושמחה, כדי שהילד יוכל לקחת איתו את הערכים הטובים האלה לאורך כל הדרך.

אולי יעניין אותך גם

תינוק ליד קיר ירוק
שם לתינוק
השפעת שם התינוק על עתידו

 שם שההורים בוחרים לרך הנולד שלהם, עתיד ללוות אותו כל ימי חייו.  אמירת השם היא חלק מהרושם הראשוני שאדם עושה על אנשים שהוא פוגש, חלק

קרא עוד »
רגלי תינוק ופרח לבן
שם לתינוק
איך לבחור שם לתינוק

אז לאחר תשעה חודשים של כאבים, פחדים והתרגשות – הגיע רגע האמת. התינוק נראה קרוב מתמיד והגיע הזמן להחלטה ראשונה בשביל התינוק – מה יהיה

קרא עוד »