חבילת לידה

נשים רבות שזהו ההיריון הראשון שלהן תוהות מה עליהן להכין בתוך חבילת לידה. ראוי לציין כי לפעמים גם נשים שזוהי לידתן השנייה ויותר, לפעמים שוכחות מה הן ארזו בעבר בתוך חבילת לידה שלקחו איתן אל בית החולים. אם את לקראת לידה ראשונה או שניה ויותר, הגעת למקום הנכון.

אספנו עבורך את הפריטים שהכי חשוב שיהיו לך בתוך חבילת לידה, אך לפני הכול, אנחנו רוצים להסביר מה זה אומר בעצם חבילת לידה, למקרה שזו הפעם הראשונה שאת שומעת את המושג.

 

חבילת לידה – מה זה אומר בעצם?

חבילת לידה זהו התיק או המזוודה שכל יולדת צריכה לארוז מראש. מומלץ להתחיל לערוך חבילת לידה עוד בחודש השמיני (ויש אפילו מי שמקדימות ומתחילות לארוז כבר בחודש שישי, למקרה שהלידה תיערך בשלב מוקדם יותר, הרי אין לדעת מתי הקטן או הקטנה שלך ירצו לצאת אל אוויר העולם).

חבילת לידה כוללת בתוכה את כל הדברים שיהיו נחוצים לך במהלך הלידה ולאחריה .אם למשל את רוצה שהיולדת תעסה אותך בשמן שקדים לפני הלידה, כדאי שתניחי בחבילת לידה שלך בקבוק של שמן שקדים סגור הרמטית. חשוב שהבקבוק יהיה סגור וחדש, מכיוון שהמיילדות אינן מבצעות עיסויים עם בקבוקים פתוחים.

בתוך חבילת לידה את צריכה לשים נשנושים מתוקים ומלוחים, בקבוק שתיה או כל דבר אחר שאת חושבת שתזדקקי לו במהלך ההמתנה במיון הנשים המיילדותי או לקראת הלידה עצמה בחדר לידה.
כמובן שתצטרכי להניח בתוך חבילת לידה גם פריטים נוספים שישמשו אותך לזמן שהותך במחלקה (זהו רוב התיק בעצם), מידע אודות חלק זה יפורט בהמשך.

 

חבילת לידה – מה לא לקחת?

קודם כל, חשוב שתדעי שיש דברים שאת לא צריכה לשים בתוך חבילת לידה. הסיבה לכך פשוטה, בית החולים ידאג לך בתחום הזה. את בטח שמחה לשמוע שפינינו לך מקום בתיק לטובת דברים אחרים.

 

חבילת לידה – אין צורך לארוז תחבושות או תחתונים סופגים

בית החולים יספק עבורך כמה תחבושות שתרצי, כך שאם תכננת לקנות ולשים בתוך חבילת לידה, דעי שאת צריכה לקנות תחבושות אך ורק לתקופה שבה תהיי בביתך. יש נשים שמעוניינות בקניה של תחתונים סופגים מכיוון שהן מציינות כי אלו נוחים יותר מאשר התחבושות.

אם את חושבת שגם את תרגישי יותר בנוח עם תחתונים סופגים, ההמלצה היא לקנות חבילה אחת בלבד בתור התחלה ולהוסיף אל חבילת לידה. ההצעה היא לחבילה אחת מכיוון שאם אכן תראי שהתחתונים נוחים לך יותר, תוכלי לבקש מהמלווה שלך לקנות לך חבילות נוספות בעת שהותך במחלקת היולדות.

 

חבילת לידה – אין צורך לקחת בקבוקי תמ"ל עבור התינוק או התינוקת

אם את יודעת מראש שאת מתכננת להאכיל את התינוק או התינוקת בתרכובת מזון, דעי כי אין צורך להביא כזו אל בית החולים. כאשר תגיעי אל מחלקת היולדות, תוכלי לבקש מעמדת האחיות את התרכובת שבה את מעוניינת.האחיות ימסרו לך בקבוקים קטנים שמותאמים לתינוקות שזה עתה רק נולדו. כך חסכת לך מקום נוסף בתוך חבילת לידה.

 

חבילת לידה – מעוניינת להביא אתך מגבת מהבית? תחשבי על זה שוב

יש נשים שלא מוותרות על מגבת מפנקת מהבית, מבחינתן זהו פרט חובה שחייב להיות בתוך חבילת לידה. אם זוהי הלידה הראשונה שלך, כדאי שתיקחי בחשבון כי את עשויה ללכלך את המגבת מהסיבה הפשוטה, הגוף שלך ידמם כאילו את חווה ווסת. במחלקה יש מגבות, כך שאם תעדיפי להשאיר את המגבת שלך נקיה, חשוב שתדעי שיש לך אפשרות.

 

חבילת לידה – מה כן צריך לקחת?

מומלץ לשים בתוך חבילת לידה מברשת שיניים ומשחת שיניים, לפחות 5 או 6 תחתונים. אמנם תהיי במחלקה רק יום-יומיים אבל טוב שיהיו לך תחתונים נוספים ליתר ביטחון. כדאי להניח בתוך חבילת לידה גם את האיפור הקבוע שלך ובגדים שיהיו לך נוחים לאחר הלידה. שימי לב שאלו בגדים רחבים יחסית, הגוף שלך עשוי להיראות אחרת מיד לאחר הלידה.

ישנה המלצה גם להביא מוצצים עבור התינוק בתוך חבילת לידה כדי שתוכלי לבדוק איזה מוצץ הוא או היא מעדיפים. חבילת לידה צריכה להיות מינימלית, שימי לב שאת אורזת רק את מה שצריך.
שיהיה בידיים מלאות!

אולי יעניין אותך גם

ערימת קופסאות מתנה
הכנה וטיפים ללידה
מתנות ליולדות חינם

את לקראת לידה או ילדת לאחרונה? הגעת למקום הנכון. אנחנו יודעים שכל מה שקשור לנושא מתנות ליולדות חינם מושך אליו נשים הריוניות ויולדות רבות. לכן,

קרא עוד »
בטן הריונית עם פפיון
הכנה וטיפים ללידה
הכנה ללידה אונליין 

נשים רבות שומעות את האפשרות של הכנה ללידה אונליין אך לא כולן מודעות לחשיבות של ההכנה הזו. יש מי שבוחרות שלא לקחת חלק בהכנה ללידה

קרא עוד »
קלוז אפ תינוק
הכנה וטיפים ללידה
הכנה ללידה 

מזל טוב! את בהיריון! בטח שמעת על האפשרות של קורס הכנה ללידה. אם רק שמעת עליו וטרם הוסבר לך במה מדובר ולמה חשוב מאוד לקחת

קרא עוד »
אישה בהריון בחוף
הכנה וטיפים ללידה
הכנה לניתוח קיסרי לאישה

ישנן נשים שיודעות כבר בתחילת ההיריון כי מסיבה מסוימת הן עתידות ללדת בניתוח קיסרי. לעומתן, יש נשים שברגע האחרון, במהלך שהותן בחדר הלידה מקבלות את

קרא עוד »
זוג בהריון בשדה
הכנה וטיפים ללידה
קורס הכנה ללידה רמבם

את גרה באזור חיפה ומתכננת ללדת בבית חולים רמבם? אם כן, כדאי לך לעבור את קורס ההכנה ללידה של בית החולים רמבם. אספנו עבורך מספר

קרא עוד »
אישה בהריון בשדה
הכנה וטיפים ללידה
איך לזרז את הלידה

את בחודש שמיני וכבר קשה לך לסחוב את הבטן? את כבר רוצה ללדת? דעי כי אם את תוהה איך לזרז את הלידה, אין הכוונה לזירוז

קרא עוד »
מסדרון בית חולים
הכנה וטיפים ללידה
איך תבחרי מלווה לחדר לידה

בחירת מלווה שיתלווה אלייך לחדר הלידה היא לא דבר של מה בכך. זוהי בחירה שאת צריכה לעשות לאחר מחשבה עמוקה בעניין.   איך תבחרי מלווה

קרא עוד »
אישה עם כאב גב
הכנה וטיפים ללידה
בעיות גב לאחר לידה

אם את סובלת מכאבי גב, דעי כי בעיות גב לאחר לידה הן דבר נפוץ בקרב נשים לאחר לידה. אספנו עבורך שאלות שכיחות בנושא וגם אמצעים

קרא עוד »
אישה בהריון בפארק
הכנה וטיפים ללידה
זירוז מלאכותי בלידה

זירוז מלאכותי בלידה מתרחש במצבים שבהם הלידה אינה מתקדמת וישנו חשש ממשי לחיי העובר. רוצה לשמוע פרטים נוספים על זירוז מלאכותי בלידה? אספנו עבורך את

קרא עוד »