הכנה לניתוח קיסרי לאישה

ישנן נשים שיודעות כבר בתחילת ההיריון כי מסיבה מסוימת הן עתידות ללדת בניתוח קיסרי. לעומתן, יש נשים שברגע האחרון, במהלך שהותן בחדר הלידה מקבלות את ההודעה מהצוות המטפל כי עליהן לגשת לניתוח קיסרי בהקדם. אנחנו נפרט בהמשך אודות הסיבות לכך שהן צריכות לתאם תור מראש לניתוח מסוג זה. 

אם נקבע לך תור לניתוח קיסרי או אם את חושבת שעלולים להעביר אותך בסופו של דבר לחדר ניתוח בעת הלידה, כדאי שתקראי את השורות הבאות. 

 

המכנה המשותף הוא הכנה לניתוח קיסרי לאישה

המכנה המשותף לכל הנשים שצריכות לעבור ניתוח קיסרי בפעם הראשונה הוא חוסר הוודאות. רוב הנשים יודעות כי עליהן לתאם את הניתוח מראש וידוע להן גם שבמהלך הניתוח הקיסרי מבוצע חתך בבטן. חשוב לציין כי יש לבצע הכנה לניתוח קיסרי לאישה.

העניין הוא, שנשים רבות מקבלות את ההכנות הללו ממש לקראת הניתוח, לאחר שהן כבר הספיקו לאגור חששות ופחדים (בגלל שלא יידעו אותן מראש מהן ההכנות הדרושות לניתוח). ישנן שתי קבוצות של נשים שצריכות לקבל הכנה לניתוח קיסרי לאישה להלן פירוט אודות שתי קבוצות הנשים שצריכות לקבל הכנה לקראת ניתוח קיסרי:

 

נשים שתואם להן מראש תור לניתוח קיסרי

, הכוונה לניתוח יזום. מדובר במצב שבו התינוק נמצא זמן רב בתנוחת עכוז או כשמדובר בלידה של תאומים.

 

נשים שהופנו לניתוח קיסרי דחוף בעקבות מצוקה של העובר שנצפתה במהלך הלידה עצמה

התהליך של קבלת ההחלטה להפנות לניתוח קיסרי יכולה לקחת כמה רגעים קצרים ולפעמים גם כמה שעות. הכול תלוי בהחלטת הרופאים.

 

את צריכה פרטים על הכנה לניתוח קיסרי לאישה?

אם את חושבת שעתיד להיקבע לך תור לניתוח קיסרי בהמשך, דעי שתקבלי תאריך לביצוע הניתוח ובו תגיעי אל בית החולים. בנוסף לכך, את גם תוזמני לחדר הלידה כמה ימים קודם לכן כדי לערוך לך הכנה.
ההכנה משתנה מבית חולים אחד לאחר, אבל זוהי פחות או יותר ההכנה שמתבצעת בבתי החולים, עם מעט שינויים לפה ולשם:

  1. בדיקה גופנית -רופא מומחה יבדוק אותך ואת תתבקשי לחתום על טופס שבו את מאשרת לבצע ניתוח קיסרי. בנוסף, יילקחו ממך בדיקות דם.
  2. המיילדת שתהיה במקום תמדוד לך לחץ דם, דופק, חום ומוניטור. בנוסף, את תישאלי על מהלך ההיריון.
  3. הרופא והמיילדת יבקשו ממך לעמוד בזמנים ביום הניתוח ולאחר מכן תקבלי הסברים אודות הניתוח וידריכו אותך מה הולך להיות בדיוק ביום הניתוח.
  4. יסבירו לך כי את יכולה להגיע עם מלווה אחד לחדר הניתוח. המלווה הנבחר יעבור הדרכה על ידי אחת האחיות של בית החולים כדי שידע מהם כללי ההתנהגות בחדר הניתוח.

 

כחלק מהכנה לניתוח קיסרי לאישה היא מתבקשת להביא מסמכים שונים

ימסרו לך את הפרטים הבאים בעת פגישתך עם הרופא. בכל אופן, אספנו עבורך את כל המידע כדי שתוכלי להתארגן מראש אם את מעוניינת להכין את הכול עוד קודם לכן. בעת הגעתך לניתוח קיסרי במועד שנקבע מראש, את תתבקשי להביא את המסמכים הבאים:

  1. תעודת זהות.
  2. תיק מעקב הריון.
  3. כל המסמכים הרפואיים שיש לך מההיריון הנוכחי. את תתבקשי גם להביא מסמכים רפואיים שלא קשורים להיריון. כך שאם הייתה לך למשל דלקת בגיד כף הרגל במהלך ההיריון, תצטרכי להביא גם את הסיכום הרפואי האורתופדי.
  4. בדיקות הריון ותוצאות של בדיקות דם שערכת עד חודש קודם לכן.
  5. אם הכנת תכנית לידה תתבקשי להציג אותה בפני הצוות ולהציג את הדגשים שלך.

 

שאלה נפוצה בעניין הכנה לניתוח קיסרי לאישה היא מה קורה לאחר ההכנה, בחדר הניתוח עצמו?

לאחר כניסתך לחדר הניתוח, תקבל אותך אחות. המלווה יוכל להצטרף אל חדר הלידה רק במידה והוא עבר את ההדרכה שצוינה קודם לכן. את תעברי הרדמה אזורית או כללית (הצוות יחליט בעת הגעתך למקום). המרדים יסדר לך את העירוי ולאחר מכן הוא יבצע את ההרדמה. לאחר שההרדמה תשפיע, הצוות הרפואי יתחיל בתהליך.

 

לסיכום

עד כאן המידע שאספנו עבורך בכל הקשור לנושא הכנה לניתוח קיסרי לאישה. במידה ואת מעוניינת בפרטים נוספים, את יכולה לפנות אל בית החולים בו הניתוח מתוכנן. שתהיה לידה קלה!

אולי יעניין אותך גם

ערימת קופסאות מתנה
הכנה וטיפים ללידה
מתנות ליולדות חינם

את לקראת לידה או ילדת לאחרונה? הגעת למקום הנכון. אנחנו יודעים שכל מה שקשור לנושא מתנות ליולדות חינם מושך אליו נשים הריוניות ויולדות רבות. לכן,

קרא עוד »
בטן הריונית עם פפיון
הכנה וטיפים ללידה
הכנה ללידה אונליין 

נשים רבות שומעות את האפשרות של הכנה ללידה אונליין אך לא כולן מודעות לחשיבות של ההכנה הזו. יש מי שבוחרות שלא לקחת חלק בהכנה ללידה

קרא עוד »
קלוז אפ תינוק
הכנה וטיפים ללידה
הכנה ללידה 

מזל טוב! את בהיריון! בטח שמעת על האפשרות של קורס הכנה ללידה. אם רק שמעת עליו וטרם הוסבר לך במה מדובר ולמה חשוב מאוד לקחת

קרא עוד »
זוג בהריון בשדה
הכנה וטיפים ללידה
קורס הכנה ללידה רמבם

את גרה באזור חיפה ומתכננת ללדת בבית חולים רמבם? אם כן, כדאי לך לעבור את קורס ההכנה ללידה של בית החולים רמבם. אספנו עבורך מספר

קרא עוד »
אישה בהריון בשדה
הכנה וטיפים ללידה
איך לזרז את הלידה

את בחודש שמיני וכבר קשה לך לסחוב את הבטן? את כבר רוצה ללדת? דעי כי אם את תוהה איך לזרז את הלידה, אין הכוונה לזירוז

קרא עוד »
מסדרון בית חולים
הכנה וטיפים ללידה
איך תבחרי מלווה לחדר לידה

בחירת מלווה שיתלווה אלייך לחדר הלידה היא לא דבר של מה בכך. זוהי בחירה שאת צריכה לעשות לאחר מחשבה עמוקה בעניין.   איך תבחרי מלווה

קרא עוד »
אישה עם כאב גב
הכנה וטיפים ללידה
בעיות גב לאחר לידה

אם את סובלת מכאבי גב, דעי כי בעיות גב לאחר לידה הן דבר נפוץ בקרב נשים לאחר לידה. אספנו עבורך שאלות שכיחות בנושא וגם אמצעים

קרא עוד »
אישה בהריון בפארק
הכנה וטיפים ללידה
זירוז מלאכותי בלידה

זירוז מלאכותי בלידה מתרחש במצבים שבהם הלידה אינה מתקדמת וישנו חשש ממשי לחיי העובר. רוצה לשמוע פרטים נוספים על זירוז מלאכותי בלידה? אספנו עבורך את

קרא עוד »
רגליים של תינוק
הכנה וטיפים ללידה
חבילת לידה

נשים רבות שזהו ההיריון הראשון שלהן תוהות מה עליהן להכין בתוך חבילת לידה. ראוי לציין כי לפעמים גם נשים שזוהי לידתן השנייה ויותר, לפעמים שוכחות

קרא עוד »