הכנה ללידה 

מזל טוב! את בהיריון! בטח שמעת על האפשרות של קורס הכנה ללידה. אם רק שמעת עליו וטרם הוסבר לך במה מדובר ולמה חשוב מאוד לקחת חלק בקורס הכנה ללידה, אז הגעת למקום הנכון. בשורות הבאות אנחנו נפרט עבורך מדוע חשוב לקחת חלק בקורס הכנה ללידה ונעלה שאלות שעלו בעבר בקרב נשים הריוניות אודות נושא זה. בואו נתחיל:

 

קורס הכנה ללידה  – מה זה אומר?

קורס הכנה ללידה כשמו כן הוא. מכין את היולדת לקראת הלידה. ישנם קורסים שונים שמתבצעים במקומות שונים על ידי מדריכות שונות עם אג'נדות שונות. המשותף לכל הקורסים הוא העובדה שקורס הכנה ללידה נותן להריונית כלים חשובים שמאפשרים לה להבין מה קורה לגוף שלה ולעובר שלה בכל שלב בהיריון.

הקורס בנוי בדרך כלל בשלבים. בשלב הראשון מדברים בדרך כלל על השליש הראשון להריון ולאחר מכן על השליש השני והשלישי לפי הסדר. לאחר שלב זה, מתחילים ההסברים אודות ההכנה עצמה ללידה. בשלב זה עולים נושאים כמו התמודדות עם צירים, איך לדעת מתי לגשת לבית החולים וכו'.

השלב שמגיע לאחר מכן זהו שלב הלידה. בשלב זה מוסבר להריוניות אודות שלבי הלידה השונים ולאחריו, לסיום הקורס, המנחה תמסור פרטים אודות שלבי ההחלמה לאחר הלידה ולעיתים ישנן מנחות שגם מוסרות טיפים על גידול היילוד בימים הראשונים שלאחר הלידה.

 

חובה להירשם לקורס הכנה ללידה?

אין חובה להירשם לקורס הכנה ללידה. את יכולה לבחור אם את מעוניינת לקחת חלק בקורס שכזה. אנחנו ממליצים להירשם לקורס הכנה ללידה מכיוון שהוא עשוי לתת לך פרטים חשובים שאת אינך יודעת (למקרה שזו הלידה הראשונה שלך) או שאינך זוכרת (למקרה שכבר ילדת בעבר).

בסיומם של קורסי הכנה ללידה, נשים רבות מציינות כי הן שמחות על כך שלקחו חלק וכי הן אינן חשבו קודם לכן שילמדו כל כך הרבה נושאים רלוונטיים במהלך הקורס.

 

למה אני צריכה הכנה ללידה? למה זה חשוב?

כל אחת צריכה לקבל הכנה ללידה. בין אם זו הלידה הראשונה שלך ובין אם זו הלידה השנייה או יותר. הסיבה לכך היא שבקורס הכנה ללידה נמסרים פרטים חשובים מאנשי צוות שנמצאים בתחום ההיריון והלידה באופן יום יומי והם יודעים למסור לך מידע אודות שינויים שחלו בימים האחרונים ובשנים האחרונות בנושא.

כך שאם תעברי הכנה ללידה, יש סיכוי גבוה שתגיעי לחדר הלידה כשאת מוכנה ובקיאה בכל השינויים. יש למשל קורסים שמעוברים על ידי אנשי צוות של בית החולים. כך שאם את מתלבטת בין שני בתי חולים בהם את רוצה ללדת, ייתכן שהשתתפות בקורס הכנה ללידה תסייע לך להבין  האם את רוצה ללדת שם או לא.

הסיבה לכך פשוטה. את תוכלי לראות מקרוב את הצוות, לשמוע את הנהלים של המקום ובעקבות כך להבין האם מתאים לך ללדת שם או שלא. במהלך הקורס גם נלמדים נושאים שונים שחשוב שכל יולדת תכיר אותם ותדע. יש מושגים שהרופאים עשויים לשלב אותם בשיח איתך במהלך הלידה.

לעיתים הרופאים אינם מסבירים אודות המושגים הללו מכיוון שהם בטוחים שעברת הכנה ללידה ואת מודעת למשמעות שלהם. במידה ולא עברת הכנה ללידה, ייתכן שתמצאי את עצמך בתחושת חוסר אונים בחדר הלידה מכיוון שאינך יודעת מה הוא תהליך הלידה (תוכן שנלמד בעת הכנה ללידה). לסיכום שורות אלו, קורס הכנה ללידה אינו חובה אך אנחנו ממליצים לכל יולדת לעבור אותו.

 

מתי צריך להירשם לקורס הכנה ללידה?

את יכולה להירשם החל מחודש חמישי וההמלצה היא לקחת חלק בקורס עד סוף חודש שביעי.

 

אני בחודש שמיני ולא נרשמתי עדיין לקורס הכנה ללידה, אפשר עדיין להירשם?

אמנם עברת את הזמן המומלץ להרשמה לקורס הכנה ללידה, אך אין זה אומר שפספסת את המועד לחלוטין. במקרה שכזה, עדיף מאוחר מאשר לעולם לא. סביר להניח המנחה של הקורס יאמר לך כי ישנו סיכוי שתלדי עוד לפני שתספיקי לסיים את הקורס, אך עדיף שתחשפי לפחות לחלק מהתוכן מאשר שלא תחשפי אליו בכלל.

עד כאן הפרטים שאספנו עבורך בנושא הכנה ללידה. אנחנו מקווים שתיקחי חלק בקורס הכנה ללידה ושתקבלי את הכלים שיסייעו לך במהלך ההיריון ולקראת הלידה.

אולי יעניין אותך גם

ערימת קופסאות מתנה
הכנה וטיפים ללידה
מתנות ליולדות חינם

את לקראת לידה או ילדת לאחרונה? הגעת למקום הנכון. אנחנו יודעים שכל מה שקשור לנושא מתנות ליולדות חינם מושך אליו נשים הריוניות ויולדות רבות. לכן,

קרא עוד »
בטן הריונית עם פפיון
הכנה וטיפים ללידה
הכנה ללידה אונליין 

נשים רבות שומעות את האפשרות של הכנה ללידה אונליין אך לא כולן מודעות לחשיבות של ההכנה הזו. יש מי שבוחרות שלא לקחת חלק בהכנה ללידה

קרא עוד »
אישה בהריון בחוף
הכנה וטיפים ללידה
הכנה לניתוח קיסרי לאישה

ישנן נשים שיודעות כבר בתחילת ההיריון כי מסיבה מסוימת הן עתידות ללדת בניתוח קיסרי. לעומתן, יש נשים שברגע האחרון, במהלך שהותן בחדר הלידה מקבלות את

קרא עוד »
זוג בהריון בשדה
הכנה וטיפים ללידה
קורס הכנה ללידה רמבם

את גרה באזור חיפה ומתכננת ללדת בבית חולים רמבם? אם כן, כדאי לך לעבור את קורס ההכנה ללידה של בית החולים רמבם. אספנו עבורך מספר

קרא עוד »
אישה בהריון בשדה
הכנה וטיפים ללידה
איך לזרז את הלידה

את בחודש שמיני וכבר קשה לך לסחוב את הבטן? את כבר רוצה ללדת? דעי כי אם את תוהה איך לזרז את הלידה, אין הכוונה לזירוז

קרא עוד »
מסדרון בית חולים
הכנה וטיפים ללידה
איך תבחרי מלווה לחדר לידה

בחירת מלווה שיתלווה אלייך לחדר הלידה היא לא דבר של מה בכך. זוהי בחירה שאת צריכה לעשות לאחר מחשבה עמוקה בעניין.   איך תבחרי מלווה

קרא עוד »
אישה עם כאב גב
הכנה וטיפים ללידה
בעיות גב לאחר לידה

אם את סובלת מכאבי גב, דעי כי בעיות גב לאחר לידה הן דבר נפוץ בקרב נשים לאחר לידה. אספנו עבורך שאלות שכיחות בנושא וגם אמצעים

קרא עוד »
אישה בהריון בפארק
הכנה וטיפים ללידה
זירוז מלאכותי בלידה

זירוז מלאכותי בלידה מתרחש במצבים שבהם הלידה אינה מתקדמת וישנו חשש ממשי לחיי העובר. רוצה לשמוע פרטים נוספים על זירוז מלאכותי בלידה? אספנו עבורך את

קרא עוד »
רגליים של תינוק
הכנה וטיפים ללידה
חבילת לידה

נשים רבות שזהו ההיריון הראשון שלהן תוהות מה עליהן להכין בתוך חבילת לידה. ראוי לציין כי לפעמים גם נשים שזוהי לידתן השנייה ויותר, לפעמים שוכחות

קרא עוד »