איך לזרז את הלידה

את בחודש שמיני וכבר קשה לך לסחוב את הבטן? את כבר רוצה ללדת? דעי כי אם את תוהה איך לזרז את הלידה, אין הכוונה לזירוז של לידה מוקדמת. הכוונה לזירוז של לידה כאשר כבר יש לך את כל הסימנים כי את לקראת לידה. אספנו עבורך שאלות נפוצות בנוגע למצבים שבהם מתבצע זירוז של הלידה.

 

איך לזרז את הלידה במצב שבו צוואר הרחם סגור

במצב שבו צוואר הרחם סגור, יש צורך לבצע ריכוך ולהביא לפתיחה ראשונית של צוואר הרחם כדי לקדם את הלידה. הצוות הרפואי יחליט מהי הדרך הנכונה ביותר עבורך כדי לבצע זירוז של הלידה.
להלן האפשרויות לזירוז שנעשה בהן שימוש בבתי החולים ברחבי הארץ:

 

פרופס

בפעולה זו מחדירים לנרתיק סוג של טמפון שמפריש חומרים שגורמים לריכוך צוואר הרחם. המטרה היא להביא בסופו של דבר להתחלה של צירים. חשוב לדעת כי נעשה שימוש בפרופס בקרב נשים שאינן מוגדרות כהריוניות בסיכון גבוה.

נשים שיש להן הריון עם תאומים או מי שעברו בעברן ניתוח קיסרי לא יכולות לעבור יילוד באמצעות פרופס וסביר להניח שהצוות הרפואי יבחר עבורן שימוש בבלון.

 

החדרת בלון

בפעולה זו מחדירים בלון אל צוואר הרחם באמצעות קטטר. את הבלון מנפחים ומותחים כאשר הוא נמצא בפנים. הבלון נשאר בתוך התעלה של צוואר הרחם במשך כמה שעות. בדרך כלל, לאחר הוצאתו נוצרת פתיחה של צוואר הרחם.

בבתי חולים מסוימים לפעמים מזריקים ליולדת גם פיטוצין כדי שיגרום להתכווצויות ברחם ויביא את הצירים המיוחלים. את הפיטוצין מזריקים באופן הדרגתי, בכל פעם מעלים את המינון ובנוסף לכך גם מבצעים מוניטור כדי לוודא שהעובר בסדר ולא נשקפת סכנה לחייו.

 

איך לזרז את הלידה במצב שבו ישנה פתיחה ראשונית של צוואר הרחם

ישנן 3 שיטות מקובלות לזירוז לידה כאשר כבר ישנה פתיחה ראשונית של צוואר הרחם: פקיעת מי שפיר, סטריפינג ופיטוצין. להלן פירוט אודות שלושת שיטות אלו:

 

פקיעת מי שפיר

בשיטה הזו מחדירים אל הנרתיק מקלון שבקצה שלו יש קרס. באמצעות הקרס מבצעים חור בשלפוחית של מי השפיר. לאחר מכן עשויים להגיע הצירים.

 

סטריפינג

בשיטה זו רופא מחדיר ליולדת אצבע אל תוך צוואר הרחם (בדומה לבדיקה וגינלית פשוטה). המטרה בסטריפינג היא להביא להפרדה של הקרומים של מי השפיר ובסופו של דבר, לגרום להתחלת הצירים.

 

פיטוצין

פיטוצין הינו חומר שמוחדר באמצעות עירוי לווריד. הוא מביא להתכווצויות של הרחם ועשוי להביא בסופו של דבר לפתיחה של צוואר הרחם. הפיטוצין ניתן לרוב ליולדות שיש להן פתיחה של לפחות 2 ס"מ.

 

אני חיה אורח חיים טבעי, אני תוהה אם יש איך לזרז את הלידה באופן טבעי?

יש מגוון שיטות לזירוז לידה באופן טבעי, אספנו עבורכן כמה מהן:

 

שתיית חליטה מעלי פטל

נשים רבות שותות חליטת עלי פטל. חשוב לדעת כי ההמלצה היא לשתות אותה החל מהשבוע ה-37 כדי לא לגרום ללידה מוקדמת. ניתן לשתות שתי חליטות ביום כדי לגרום לריכוך בצוואר הרחם.

 

שתיית שמן קיק עם מיץ תפוזים

אנחנו יודעים, זה לא נשמע טעים אבל נשים רבות ממליצות לשתות זאת שלוש פעמים ביום, לאחר כל ארוחה.

 

טיפולים ברפואה משלימה

נשים רבות מציינות כי דיקור סייע להן להביא לזירוז, יש בתי חולים שמציעים את השירות הזה בעת הגעתך למיון יולדת, כך שכדאי לך לבדוק את האפשרות הזו. שימי לב כי תכשירים הומאופתיים ופורמולות שונות המוצעות לעיתים על ידי מטפלים אלטרנטיביים אינם מומלצים מכיוון שהם עלולים לגרום לגירוי יתר של הרחם.

במקרים רבים עשוי אף לקרות מצב של היפרדות שליה וקרע של הרחם שיכולים להעמיד את האישה ההריונית ואת העובר שלה במצב של סכנת חיים.

 

איך לזרז את הלידה עם עיסוי פטמות?

זוהי שיטה שרופאים אינם ממליצים עליה. עיסוי פטמות עשוי לגרום להפרשה של פיטוצין בגוף. מצב שיכול להביא לעודף של צירים ולשנות את הדופק של העובר. אם את מעוניינת לעשות זאת, דעי שכדאי לבצע את העיסוי תוך ניטור דופק עובר כאשר ישנו רופא שנמצא צמוד אלייך.

אולי יעניין אותך גם

ערימת קופסאות מתנה
הכנה וטיפים ללידה
מתנות ליולדות חינם

את לקראת לידה או ילדת לאחרונה? הגעת למקום הנכון. אנחנו יודעים שכל מה שקשור לנושא מתנות ליולדות חינם מושך אליו נשים הריוניות ויולדות רבות. לכן,

קרא עוד »
בטן הריונית עם פפיון
הכנה וטיפים ללידה
הכנה ללידה אונליין 

נשים רבות שומעות את האפשרות של הכנה ללידה אונליין אך לא כולן מודעות לחשיבות של ההכנה הזו. יש מי שבוחרות שלא לקחת חלק בהכנה ללידה

קרא עוד »
קלוז אפ תינוק
הכנה וטיפים ללידה
הכנה ללידה 

מזל טוב! את בהיריון! בטח שמעת על האפשרות של קורס הכנה ללידה. אם רק שמעת עליו וטרם הוסבר לך במה מדובר ולמה חשוב מאוד לקחת

קרא עוד »
אישה בהריון בחוף
הכנה וטיפים ללידה
הכנה לניתוח קיסרי לאישה

ישנן נשים שיודעות כבר בתחילת ההיריון כי מסיבה מסוימת הן עתידות ללדת בניתוח קיסרי. לעומתן, יש נשים שברגע האחרון, במהלך שהותן בחדר הלידה מקבלות את

קרא עוד »
זוג בהריון בשדה
הכנה וטיפים ללידה
קורס הכנה ללידה רמבם

את גרה באזור חיפה ומתכננת ללדת בבית חולים רמבם? אם כן, כדאי לך לעבור את קורס ההכנה ללידה של בית החולים רמבם. אספנו עבורך מספר

קרא עוד »
מסדרון בית חולים
הכנה וטיפים ללידה
איך תבחרי מלווה לחדר לידה

בחירת מלווה שיתלווה אלייך לחדר הלידה היא לא דבר של מה בכך. זוהי בחירה שאת צריכה לעשות לאחר מחשבה עמוקה בעניין.   איך תבחרי מלווה

קרא עוד »
אישה עם כאב גב
הכנה וטיפים ללידה
בעיות גב לאחר לידה

אם את סובלת מכאבי גב, דעי כי בעיות גב לאחר לידה הן דבר נפוץ בקרב נשים לאחר לידה. אספנו עבורך שאלות שכיחות בנושא וגם אמצעים

קרא עוד »
אישה בהריון בפארק
הכנה וטיפים ללידה
זירוז מלאכותי בלידה

זירוז מלאכותי בלידה מתרחש במצבים שבהם הלידה אינה מתקדמת וישנו חשש ממשי לחיי העובר. רוצה לשמוע פרטים נוספים על זירוז מלאכותי בלידה? אספנו עבורך את

קרא עוד »
רגליים של תינוק
הכנה וטיפים ללידה
חבילת לידה

נשים רבות שזהו ההיריון הראשון שלהן תוהות מה עליהן להכין בתוך חבילת לידה. ראוי לציין כי לפעמים גם נשים שזוהי לידתן השנייה ויותר, לפעמים שוכחות

קרא עוד »