4 טיפים פרקטיים לפני קניית בית

מזל טוב אתם נשואים ומתחילים את החיים המשותפים שלכם יחד, אתם כבר גרים שנתיים בדירה שכורה ומבחינתכם הגיע העת לרכוש דירה משלכם. אפשר להבין, זהו החלום של כל זוג צעיר בישראל. אבל רק רגע, אל תמהרו, מדובר בתהליך מורכב שהרבה מאוד כסף עובר בו ולכן יש לבצעו תוך מחשבה, היגיון וצבירת ידע בתחום המשכנתאות. להלן 4 טיפים חשובים מאוד שיש לקחת בחשבון לפני קניית הדירה.

 

אל תפלו במה אתם רוצים חשבו מה אתם יכולים

זוגות רבים בהגיעם לחשוב על קניית דירה מפנטזים לעצמם את דירת החלומות שהם רוצים, במיקום הכי טוב, בבניין הכי יפה וברמת הגימור הכי גבוהה מבלי לעצור לרגע לחשוב, האם הם יכולים להרשות לעצמם את הדירה הזאת ואיזה גובה של משכנתא היא תדרוש מהם. כיוון מהסוג הזה מוביל לא פעם להסתבכויות קשות.

 

מה אנחנו רוצים וכמה אנחנו יכולים

אחד הדברים שבהחלט צריך לעשות לפני שקונים דירה זה לחשוב איפה אנחנו רוצים לגור, באיזו עיר או באיזה אזור ברחבי הארץ. מי שמעוניין לגור באזור המרכז צריך לדעת שדירה תעלה לו הרבה מאוד כסף. מי שמוכן מעט להגמיש ולהרחיב את גבולות המרכז יוכל למצא מחירי דירות נוחים יותר. לאחר שבחרתם אזור או עיר, בדקו עם עצמכם כמה חדרים אתם רוצים ובעיקר כמה תוכלו לשלם על דירה. ישנם זוגות שרוצים דירה גדולה לטווח ארוך וחושבים על הרגע שהבית יהיה הומה ילדים. ישנם זוגות שמעדיפים לפעול על פי תורת השלבים ולהתחיל מדירה קטנה לתקופה קצובה. הדבר הכי חשוב הוא להצליח לסנכרן בין מה הייתם רוצים למה אתם מסוגלים, אז איך מגיעים לשביל הזהב הזה?

 

שביל הזהב

ההחלטה הראשונה שיש לקבל כדי למצא את שביל הזהב שלכם היא, מה חשוב לכם יותר אזור מגורים או דירה מפנקת. אם בחרתם באזור מגורים יש סיכוי שתדרשו להתפשר ברמת הדירה ואם בחרתם בדירה מפנקת על פני אזור מגורים, ייתכן שתפתחנה בפניכם אופציות יפות למגורים במקומות שונים וברמת דיור טובה עד גבוהה. חשוב לציין, קבלנים רבים בונים מגדלים מפוארים גם במקומות לא יוקרתיים במטרה למשוך זוגות צעירים לקנות.

עכשיו אחרי שקבעתם לעצמכם מה יותר חשוב לכם בדקו מה האפשרויות הכספיות שלכם ותוכלו להגיע לשביל הזהב. לעיתים תוספת של 100 אלף שקלים למשכנתא תהיה זו שתביא אתכם לשם, כל זמן שזה הסכום לכו עם נטיית ליבכם. צריכים עזרה במציאת שביל הזהב שלכם נטילת משכנתא לא חייבת להיות מסובכת וניתן להיעזר.

 

תנאי בסיס שאסור לחמוק ממנו

זוג צעיר בישראל קונה דירה בעלות של 1.5 מיליון שקלים ולכן, וודאו שיש לכם הון עצמי של מינימום 250 אלף שקלים לטובת הרכישה. הסיבות לכך הן שעל פי רוב הבנק לא ייתן לכם משכנתא בערך של 100 אחוזים ממחיר הדירה והשנייה, הון עצמי מגדיל את הסיכוי לקבל משכנתא ומשאיר לכם הלוואה בסכום שתוכלו להכיל. אני באופן אישי ממליץ לכם לקחת משכנתא של לא יותר מ- 1 מיליון שקלים, גם כך הריבית על סכום כזה היא משמעותית וכנראה שתדרשו לשנים רבות של החזרים.

 

גרמו לבנק לרצות אתכם

למרות שההבדלים בין המשכנתאות שנותנים הבנקים השונים בישראל אינם גדולים במיוחד, חשוב שתגרמו לבנק לרצות אתכם כלווים, זה יכול לשפר את תנאי ההלוואה. כיצד תעשו זאת? הגיעו מלאי ביטחון ביכולותיכם, הראו לבנק תוכנית קריירה עתידית של כל אחד מכם, בואו לשולחן עם מספרים שמראים הגיון בין הרצון שלכם ליכולת שלכם. הבנקים אוהבים לקוחות בעלי ביטחון עצמי, מאורגנים ומסודרים בחשיבתם וכאלה שיודעים לתכנן קדימה. בהצלחה.

טיפים לקניית דירה

אולי יעניין אותך גם

תינוק יושן
מידע וטיפים לזוגות טיפים משפחתיים
3 שיטות החתלה הנפוצות ביותר

אם אתם הורים צעירים לתינוקות סביר להניח שאתם חוששים מהחתלת תינוקכם, פעולה יומיומית ובלתי נפרדת מהטיפול השגרתי בתינוק. כל מה שקשור לבחירת טיטולים מתאימים, מקום

קרא עוד »