3 שיטות החתלה הנפוצות ביותר

אם אתם הורים צעירים לתינוקות סביר להניח שאתם חוששים מהחתלת תינוקכם, פעולה יומיומית ובלתי נפרדת מהטיפול השגרתי בתינוק.

כל מה שקשור לבחירת טיטולים מתאימים, מקום ההחתלה והבדל בין בנות לבנים יגיע כאן לדיון על מנת שיהיה לכם את כל הידע הנדרש בנושא.

כל אמא טרייה שיוצאת מהבית חולים עם תינוק חדש בוודאי שואלת את עצמה איך הכי נכון לחתל את הרך הנולד, אך באופן טבעי, עם התרגול, מוצאים שיטה מתאימה ונוחה, שהיא

יכולה להשתנות גם בין האם לאב, כדי לחתל באופן אחיד ושהטיטול יהיה הדוק מספיק למניעת דליפות.

 

בחירת חיתול/טיטול

לפני המצאת הטיטולים החד פעמיים, הורינו השתמשו בחיתולי בד רב פעמיים. היום, ככל שגוברת המודעות לסביבה וחיפוש פתרונות אקולוגיים ידידותיים לכדור הארץ, הטרנד של חיתולים רב פעמיים חוזר ויש הרבה משפחות שמעדיפות אותם על פני הטיטולים החד פעמיים. לא משנה במה תבחרו, צריך שיהיו איכותיים ובכמות מספקת. באם מדובר בחיתולי בד האיכות חשובה למניעת כתמים וספיגה מקסימלית. בטיטולים חד פעמיים יש חשיבות לצורת הסגירה, כאשר צריך שיהיה דבק טוב וגם טכנולוגיה שמונעת בריחה. בנוסף, יש לשים לב למידת הטיטולים שכן ככל שהתינוק גדל, כך צריך מידה יותר גדולה. בטיטול קטן מידי, הסגירה תהיה מתחת לפופיק מה שיכול לגרום לבריחה של קקי מהגב. לעומת זאת, בטיטול גדול מידי יכולה להיות בריחה מהצד.

 

עמדת ההחתלה

כדאי לדעת מראש מהו המקום המיועד בו תבצעו את ההחתלה. כדי למנוע כאבי גב תחתון, מומלץ בחום להשתמש בשידת החתלה מוגבהת ולא לעשות זאת על מיטה או ספה, במיוחד בימים הראשונים אחרי לידה שאז הכאבים מורגשים יותר. יש לרפד את השידה שגם לתינוק יהיה נעים ונוח ולהשתמש במשטח החלקה אותו שמים מתחת לריפוד הבד. לשידת החתלה יש יתרון נוסף של אחסון דברי התינוק. ניתן לשים במגירות את כל מה שנחוץ כמו בגדים, טיטולים, משחה לטוסיק ואביזרים נוספים. השידה היא בעצם הארון של התינוק ועם חלוקת מגירות נכונה תוכלו למקסם את הפוטנציאל. את השידה אתם יכולים למקם בחדר התינוק או בחדר שלכם, לפי הנוחות שלכם. וכמובן, הכלל הבטיחותי החשוב ביותר הוא לא להשאיר את תינוקכם לבד, אפילו לא לחצי דקה. שידות החתלה ניתן למצוא בכל הרשתות שמוכרות דברי תינוקות, מומלצת שבהן היא פצפונים.

 

בן או בת

באופן כללי ניתן לומר שיותר פשוט וקל לחתל בנים, מכיוון שאצל בנות יש תמיד שאריות של הקרם החתלה וקקי שמוחבאות בתוך אברי המין. לעומת זאת, אצל בנים יש את הסכנה שהם יעשו פיפי בזמן שהם בלי החיתול וכמובן יש את עניין הברית, כאשר יש לנקוט במשנה זהירות בימים שלאחר מכן על מנת לא להכאיב לבנכם היקר. עבור 2 המינים הניגוב תמיד מלמעלה למטה וכאשר שמים את הטיטול החדש יש למקם את הטוסיק באמצע ולסגור היטב.

 

אישה מחליפה חיתול

אולי יעניין אותך גם

פתיחת הבית עם מפתח - טיפים לבית
מידע וטיפים לזוגות טיפים משפחתיים
4 טיפים פרקטיים לפני קניית בית

מזל טוב אתם נשואים ומתחילים את החיים המשותפים שלכם יחד, אתם כבר גרים שנתיים בדירה שכורה ומבחינתכם הגיע העת לרכוש דירה משלכם. אפשר להבין, זהו

קרא עוד »