מושב בטיחות לרכב

מושב בטיחות לרכב

 

איך לנסוע בבטיחות עם הילדים ברכב

מערכת מאמונט

כמה מכם ההורים באמת יודעים להתקין נכון את מושב הבטיחות?

הרוב מוחלט של ההורים אינו יודע להתקין נכון את מושב הבטיחות ואיך צריך לחגור נכון את התינוק ברכב.

אתם  חייבים להבין את החשיבות והמשמעות של מושב הבטיחות ברכב למען בטיחות הילד שלכם בזמן הנסיעה.

זה לא מספיק לרכוש את מושב הבטיחות הטוב ביותר, במידה ואתם לא מתקינים אותו בצורה נכונה לרכב ולא חוגרים נכון את התינוק למושב הבטיחות, אתם מסכנים את הדבר הכי חשוב לכם בחיים – חיי ילדכם בזמן הנסיעה בסכנה!

 

חייבים לעבור הדרכה מקצועית

רכישת מושב בטיחות היא אינה עוד רכישה רגילה, בזמן שאתם רוכשים מושב בטיחות חשוב לקבל הדרכה מקצועית בחנות. לתרגל עם המוכר בחנות את התקנת המושב לרכב, לקרוא את מדריך ההתקנה של המושב ולהתקין לפי הנחיות היצרן.

 

התקנה נכונה של מושב הבטיחות ברכב

שימו לב שהכיסא מותקן בצורה נכונה ומקובע באמצעות איזופיקס המאפשר לנו לקבע את כיסא הפעוט לשלדת הרכב, וכך לייצב אותו, גם אם נחווה מהלומות בכביש

וחגורת הבטיחות אוחזת במושב כמו שצריך והדוקה מספיק וככל שהחגורה הדוקה יותר על הסלקל, כך ההגנה שהכיסא מעניק לתינוק גבוהה יותר. פתרון מומלץ למניעת טעויות התקנה הוא להשתמש במערכת האיזופיקס אשר נותנת פידבק חיובי להתקנה נכונה.

 

חיבור לא נכון של התינוק לכיסא הבטיחות

נתון מזעזע - למעלה מ-50% מההורים בישראל לא מקפידים לחגור נכון את ילדיהם ברכב.

חגירת חגורות בטיחות היא זאת שיוצרת את ההבדל בין פציעה קשה לפציעה קלה ובין חיים למוות. מושבי בטיחות תקניים לילדים מונעים כ-50% ממקרי המוות בקרב ילדים בגילאים שנה עד ארבע.

אתם חייבים להדק מספיק את חגורות כיסא הבטיחות לתינוק כל הילד לא יוכל להוציא את ידיו מתוך הרצועות ופלג הגוף העליון שלו יהיה מוגן בזמן הנסיעה. חשוב להדק את חגורות הבטיחות באופן שלא יאפשר לילד להוציא את ידיו, אך לא הדוק מדי, כך שהילד יוכל לשבת בנוחות ובנינוחות בזמן הנסיעה.

 

לא להושיב תינוקות מול כרית אוויר פעילה

מומלץ להושיב את התינוק במושב האחורי ולא במושב הקדמי, אך במידה ואתם מחליטים להושיב את התינוק לידכם במושב הקדמי חובה עליכם לנטרל את כריות האוויר.

 

?עם כיוון הנסיעה או נגד כיוון הנסיעה

ארגון בטרם ומומחים בבטיחות ממליצים להושיב את התינוק נגד כיוון הנסיעה עד גיל שנתיים לפחות

ללא קשר לגיל וגובה הילד

 

שימוש בבוסטר מתאים

החוק מאפשר להעביר ילד לבוסטר בגיל 3 עד 8 שנים ומשקלו הוא מעל 15 ק"ג. החוק אינו מבדיל בין בוסטר עם גב לבין בוסטר ישיבה בלבד. לפי המלצת ארגון בטרם, מומלץ להישאר בבוסטר עם משענת גב כמה שיותר להגנה מירבית

יש לשים לב שבוסטר ישיבה ללא גב אינו מוסיף להגנת הילד והוא רק מגביה אותו על מנת שחגורת הבטיחות תעבור במרכז בית החזה ולא על הצוואר

חשוב לקבל הדרכה מקצועית לפני ההחלטה להעביר את הילד לשלב הבא.

לפי החוק, ילדים מחויבים לשבת בבוסטר עד גיל 8 לפחות במידה והילד נמוך כך שחגורת הבטיחות של הרכב עוברת מעל הצוואר, מומלץ להישאר עם הבוסטר עד הגובה המתאים