לידה במעייני הישועה

את עתידה ללדת בקרוב? זהו הזמן המתאים לחיפוש בית חולים שמתאים לתנאים שבהם את רוצה ללדת. כידוע, ישנו מגוון רחב של בתי חולים שפזורים ברחבי הארץ בהם ישנם חדרי לידה ומחלקות בהן ניתן לשהות לאחר הלידה.

אך לכל בית חולים יש אג'נדה משלו וחשוב לבדוק מהי האג'נדה של בתי החולים השונים טרם הלידה, כדי שלא תצטרכי ברגע האחרון, כשאת עם צירים, לחפש את המקום המתאים ביותר עבורך. אספנו עבורך כמה פרטים אודות בית החולים "מעייני הישועה" שאנו בטוחים שתתענייני בהם.

 

פרטים אודות חדרי לידה במעייני הישועה

בבית החולים מעייני הישועה קיימים 11 חדרי לידה. כל חדר כולל שירותים ומקלחת לשימוש היולדת, מיטת לידה משוכללת שניתן לכוון ופינה ייעודית לטיפול ברך הנולד.

 

חושבת על לידה במעייני הישועה? אספנו עבורך פרטים על ניתוחים קיסריים

אחוז הניתוחים הקיסריים במעייני הישועה הינו מהנמוכים בארץ. בחדרי הלידה של מעייני הישועה מיילדים נשים שעברו בלידות קודמות ניתוח קיסרי. ישנן גם לידות רגילות שמתבצעות אצל נשים שעברו בעבר ניתוח או שני ניתוחים קיסריים (כאשר לרוב, נשים לאחר ניתוח קיסרי אחד, ברוב המקרים יקבלו הנחיה ללדת שוב בניתוח קיסרי).

 

אלו האמצעים האפשריים לשיכוך כאבים הקיימים בבית החולים

יולדות יכולות לבקש אלחוש של אפידורל וגז צחוק (כמובן שמדובר בבחירה אישית. יולדת יכולה גם לבחור שלא לקבל אלחוש כלשהו). חשוב לציין כי בבית החולים, מעל 90% מהיולדות שמבקשות אפידורל, מקבלות אותו במהירות.

במהלך קבלת האפידורל, היולדת נמצאת בחדר לידה עם המיילדת ורופא מרדים מוסמך. בן הזוג צריך להמתין מחוץ לחדר הלידה ויוכל לחזור להתלוות אל היולדת לאחר כמה דקות מסיום ההליך.

 

הצוות שנמצא בחדרי לידה במעייני הישועה

צוות המיילדות של מעייני הישועה כולל 40 מיילדות מוסמכות ומקצועיות. המיילדות מאפשרות ליולדת לבחור את הדרך הנוחה שלה, את תנוחת הלידה המתאימה לה. המיילדות גם מוסמכות בשיטות לידה שונות, כך שאם יולדת מעוניינת בשיטת לידה שאינה השיטה הרגילה, היא יכולה לשוחח על כך עם המיילדת.

המיילדות מכירות בשיטת הלידה הטבעית שנהיית יותר מוכרת בשנים האחרונות. חשוב לציין כי המיילדות במעייני הישועה מוסמכות ללוות לידות טבעיות.

 

חושבת על לידה במעייני הישועה? דעי כי יש אפשרות ללידה טבעית

בבית החולים מעייני הישועה ישנה אפשרות ללדת בלידה טבעית, כזו שהיולדת היא שותפה פעילה באופן שבו הלידה מתנהלת. חשוב לדעת, אם את מעוניינת ללדת לידה טבעית, את צריכה להביא עמך את תיק ההריון שלך כדי שהצוות יוכל לוודא שהיה לך הריון תקין ואת לא מוגדרת בהריון בסיכון.

 

אילו בדיקות את צריכה לערוך לפני כניסתך לחדר לידה

יולדת שבוחרת ללדת בחדר לידה טבעי תעבור בדיקת לחץ דם, שתן ומוניטור. בנוסף, תבוצע סקירה דקדקנית אודות תיק ההיריון שלה. בנוסף לכך, תיערך ליולדת בדיקה גופנית על ידי רופא מוסמך בכדי לבדוק שאכן מתאים שהיולדת תלד בחדר לידה טבעי.

 

אביזרים שישמשו אותך בחדר הלידה

יולדת שבוחרת בחדר לידה טבעי תוכל לעשות שימוש באביזרים שונים שמקלים על הכאב באופן טבעי. למשל, היולדת תוכל לעשות שימוש במקלחת צמודה שתסייע לה בהקלה בעת הצירים (ישנה המלצה להתיז מים חמים עם הגב התחתון בעת כאבי הצירים).

בנוסף, מומלץ להביא איתך שמן שקדים לחדר הלידה. במידה ותהיי מעוניינת בעיסוי לפני הלידה, המיילדות יעסו אותך בשמנים ארומטיים. יעמוד לרשותך גם כדור פיזיו שתוכלי להשתמש בו ולבצע באמצעותו תרגילים שיקלו על הכאבים בעת הצירים.

 

המחלקה של חדרי לידה במעייני הישועה

במעייני הישועה ישנם 3 אגפים. באגפים אלו פזורים חדרי הנקה מרווחים שמאפשרים ליולדות לשבת בנעימות על כורסת הנקה מפנקת ולהניק את הרך הנולד.

 

יועצת הנקה

במחלקה ישנה אפשרות להתייעץ עם יועצת הנקה מוסמכת. היועצת עוברת בשעות קבועות והיא פנויה לשאלות היולדות, כך שניתן לפנות אליה על כל שאלה בנושא. בנוסף, ישנן הדרכות קבוצתיות שמופנות לנשים שירצו לקחת בהן חלק.

 

שירותים נוספים הקיימים במחלקה

ישנו חדר לשחרור היולדת, חדר לשחרור התינוק, חדר אוכל נעים שאפשר לאכול בו בהגשה עצמית ופינת קפה שפתוחה במשך כל שעות היממה.

אולי יעניין אותך גם

לידה בהדסה הר הצופים
לידה בבתי חולים
לידה בהדסה הר הצופים

תמיד חלמת על לידה במקום פסטורלי ורגוע? בקרבת נוף וטבע? ישנו מספר מועט בתי חולים ברחבי הארץ שיכולים לספק את האפשרויות הללו מהסיבה הפשוטה, כי

קרא עוד »
תינוק עטוף בשמיכה
לידה בבתי חולים
לידה באסף הרופא

בית החולים אסף הרופא נמצא בקרבת צריפין, בין ראשון לציון לבאר יעקב, במרכז הארץ. מיון היולדות נמצא בבניין נשים (בניין מספר 121) ולצדו ישנה חניה

קרא עוד »
תינוק שוכב בסלסלה
לידה בבתי חולים
לידה בבלינסון

בית חולים בלינסון נמצא בפתח תקווה, בסמוך לקניון הגדול של העיר (יתרון משמעותי ליולדות שצריכות לעשות השלמות של קניות מיד לאחר הלידה). אל בית החולים

קרא עוד »
תינוק על שטיח
לידה בבתי חולים
לידה בהדסה עין כרם

את צפויה ללדת בקרוב? מזל טוב! אם עדיין לא החלטת איפה את רוצה ללדת, כדאי להתחיל לברר לעומק אודות בתי חולים שנמצאים בקרבת הבית שלך.

קרא עוד »
אמא מחזיקה תינוק
לידה בבתי חולים
לידה בליס

בהריון? עתידה ללדת בקרוב? מזל טוב! אם הגעת לכאן, כנראה שאת יודעת שהגיע זמנך לבדוק את בתי החולים השונים ברחבי הארץ ולבחור היכן את רוצה

קרא עוד »
תינוק ישן על מיטה
לידה בבתי חולים
לידה בוולפסון 

בית החולים וולפסון נמצא בעיר חולון, במרכז הארץ. מילות המפתח של מחלקת היולדות בבית החולים הן "יחס אישי לכל יולדת". בית החולים מתפאר בכך שהם

קרא עוד »
אמא מחזיקה תינוק
לידה בבתי חולים
לידה במאיר

מזל טוב! את עתידה ללדת בקרוב? אם כן, זה הזמן להתחיל ולחפש בית חולים שבו תרצי ללדת. אם מדובר בלידה רגילה (ולא בלידה קיסרית), אין

קרא עוד »
יד של תינוק
לידה בבתי חולים
לידה בסורוקה 

בית החולים סורוקה נמצא בבאר שבע וחדרי הלידה של בית החולים משמשים את היולדות שנמצאות בכל האזור.   האם לפני הלידה בסורוקה אפשר לקחת חלק

קרא עוד »
תינוק בבגד ורוד
לידה בבתי חולים
לידה בקפלן

אישה. מילה אחת שמלכדת בתוכה עולם ומלואו. למי שמבין דבר או שתיים, האישה היא אחד מפלאי הבריאה. היא מכילה בתוכה את היכולת לשאת צאצאים, ובמונחים

קרא עוד »
אישה בבית חולים
לידה בבתי חולים
לידה בשיבא

לידה היא אירוע מרגש, לנו יש את הכלים לבנות לכם סביבה בטוחה ושלמה, בואו ותראו מה אנחנו מציעים ולמה כדאי להיות אצלנו. מטרתנו העיקרית בבית

קרא עוד »