לידה במאיר

מזל טוב! את עתידה ללדת בקרוב? אם כן, זה הזמן להתחיל ולחפש בית חולים שבו תרצי ללדת. אם מדובר בלידה רגילה (ולא בלידה קיסרית), אין צורך לשריין מקום מראש באחד מבתי החולים בארץ. כאשר תחווי צירים ותראי שאת לקראת לידה, את תוכלי לבחור לאיזה בית חולים תרצי לגשת.

ההמלצה שלנו – אל תחכי לרגע האחרון. מעטות הנשים ההריוניות שממתינות לרגע הלידה בשביל לבדוק באינטרנט את התנאים שבתי החולים השונים מציעים. רוב ההריוניות מבררות מראש על בתי החולים שקרובים לביתן.

לאחר שהן קוראות אודות על חדרי היולדות, המחלקה ועל הגישה של הצוות הרפואי, רק אז, הן מחליטות לאיזה בית חולים הן רוצות ללכת לקראת הלידה המיוחלת.

 

אני צפויה לעבור לידה במאיר, מה בית החולים מציע?

בבית החולים מאיר ישנם 11 חדרי לידה. כל החדרים מאובזרים היטב כדי שהיולדת תרגיש בנוח ככל שניתן. החדרים גם מאובזרים בציוד רפואי מתקדם ובמערכות שמע שאליהן היולדת יכולה לחבר את מכשיר הנייד שלה ולשמוע את המוזיקה האהובה עליה.

המלווים אינם מקופחים בבית החולים מאיר והם מקבלים כורסא נוחה שיכולה להיפתח, כך שהמלווה יוכל לשכב עליה בנוחות בזמן ההמתנה ללידה.

 

אני מתכננת לידה במאיר, אשמח לשמוע פרטים על הצוות

הצוות בבית החולים מאיר קשוב ומיומן. הצוות כולל רופאים בכירים, רופאים מרדימים ומיילדות. חשוב לדעת שישנה נוכחות של רופא בכיר אחד לפחות במשך כל היום בחדרי הלידה.
הצוות מאפשר ליולדת לבחור ללדת בהתאם לגישה שלה.

כל יולדת רואה את הלידה שלה אחרת ולכן הצוות קשוב לשמוע את צרכי היולדת בניסיון להתאים את עצמם ככל האפשר לבקשותיה. הצוות גם מאפשר ליולדת לבחור את תנוחת הלידה שהיא מעוניינת בה. יש יולדות שמעדיפות לשכב על הצד, יש מי שמעדיפות על הגב, בישיבה או בכריעה על ארבע.

 

האם במהלך לידה במאיר אפשר לבקש משכך כאבים או הרדמה?

בבית החולים מאיר ניתן לבחור אפשרויות שונות של שיכוך כאבים, להלן האפשרויות הללו:

 

הרדמה באמצעות אפידורל

הרדמה זו מתבצעת על ידי רופא מרדים שמומחה בתחום. במידה והיולדת מעוניינת באפידורל, היא תתבקש לחתום על טופס שבו כתוב כי היא מאשרת את הסכנות הכרוכות בהחדרת אפידורל.
לאחר חתימתה, הרופא יחדיר בגבה מחט שתהיה מחוברת לחומר האפידורלי שיישאר בגבה של היולדת עד לאחר הלידה.

חשוב לדעת שיש תופעות לוואי לאפידורל. לעיתים ישנה ירידה בלחץ הדם, תחושה של צמרמורות ולעיתים גם חוסר תחושה בעת ריקון שלפוחית השתן. מהסיבה הזו, כל יולדת שבוחרת לקבל אפידורל, תצטרך להיות עם קטטר שיוכנס אל שלפוחית השתן שלה.

 

גז צחוק

בדומה לגז הצחוק שמשתמשים בו בדרך כלל בטיפולי שיניים, גם בחדרי הלידה במאיר ניתן להניח מסיכה על הפנים, כזו שתזרים ליולדת גז צחוק ותטשטש אותה קצת כדי להפחית את הכאב שהיא עשויה לחוות בהמשך. גז צחוק הוא חומר שמרדים מעט את היולדת ולכן היא עשויה להירדם לזמן מה ולהתעורר לסירוגין בזמן קבלתו.

 

מכשיר טנס

זהו מכשיר קטן שנראה כמו נגן מוזיקה, אליו ניתן לחבר אלקטרודות שמניחים על הגב התחתון של היולדת בעת הצירים. המכשיר מאפשר לבחור מגוון אפשרויות של עיסוי שמקלות על הכאבים בעת הצירים.

 

האם בעת לידה במאיר אפשר לקבל אביזרים?

 

כדורי פיזיו

חדרי הלידה בבית החולים מאיר מאובזרים בכדורי פיזיו שיולדות יכולות להשתמש בהן כדי להקל על כאבי הצירים.

 

מקלחת

חדרי הלידה מאובזרים במקלחות. היולדת יכולה לעשות שימוש בטוש של המקלחת ולהזרים מים חמים על הגב כדי להקל על כאבי הצירים.

 

אני מתכננת לידה במאיר, מה אני עוד צריכה לדעת?

בבית החולים מאיר, כל יולדת יכולה לבחור איזו לידה היא רוצה. יולדות רבות מעוניינות כיום בלידה טבעית. לידה מסוג זה מאפשרת לגוף ללדת באופן הטבעי, כפי שהוא יודע, ללא התערבות של הרדמה או שימוש במכשירים כלשהם. היולדת יכולה לבחור בתחילת הלידה כי היא מעוניינת בלידה טבעית והצוות יתאים את עצמו לקראת הדרישה שלה.

אך חשוב לדעת, אם היולדת מציינת במהלך הלידה שהיא מעוניינת לקבל משכך כאבים, הצוות הרפואי יעשה בהתאם לדרישתה. כלומר, אם בחרת בלידה טבעית, דעי כי דברים עשויים להשתנות ואת יכולה לבחור אחרת במהלך הלידה.

אולי יעניין אותך גם

לידה בהדסה הר הצופים
לידה בבתי חולים
לידה בהדסה הר הצופים

תמיד חלמת על לידה במקום פסטורלי ורגוע? בקרבת נוף וטבע? ישנו מספר מועט בתי חולים ברחבי הארץ שיכולים לספק את האפשרויות הללו מהסיבה הפשוטה, כי

קרא עוד »
תינוק עטוף בשמיכה
לידה בבתי חולים
לידה באסף הרופא

בית החולים אסף הרופא נמצא בקרבת צריפין, בין ראשון לציון לבאר יעקב, במרכז הארץ. מיון היולדות נמצא בבניין נשים (בניין מספר 121) ולצדו ישנה חניה

קרא עוד »
תינוק שוכב בסלסלה
לידה בבתי חולים
לידה בבלינסון

בית חולים בלינסון נמצא בפתח תקווה, בסמוך לקניון הגדול של העיר (יתרון משמעותי ליולדות שצריכות לעשות השלמות של קניות מיד לאחר הלידה). אל בית החולים

קרא עוד »
תינוק על שטיח
לידה בבתי חולים
לידה בהדסה עין כרם

את צפויה ללדת בקרוב? מזל טוב! אם עדיין לא החלטת איפה את רוצה ללדת, כדאי להתחיל לברר לעומק אודות בתי חולים שנמצאים בקרבת הבית שלך.

קרא עוד »
אמא מחזיקה תינוק
לידה בבתי חולים
לידה בליס

בהריון? עתידה ללדת בקרוב? מזל טוב! אם הגעת לכאן, כנראה שאת יודעת שהגיע זמנך לבדוק את בתי החולים השונים ברחבי הארץ ולבחור היכן את רוצה

קרא עוד »
תינוק ישן על מיטה
לידה בבתי חולים
לידה בוולפסון 

בית החולים וולפסון נמצא בעיר חולון, במרכז הארץ. מילות המפתח של מחלקת היולדות בבית החולים הן "יחס אישי לכל יולדת". בית החולים מתפאר בכך שהם

קרא עוד »
כפות רגליים של תינוק
לידה בבתי חולים
לידה במעייני הישועה

את עתידה ללדת בקרוב? זהו הזמן המתאים לחיפוש בית חולים שמתאים לתנאים שבהם את רוצה ללדת. כידוע, ישנו מגוון רחב של בתי חולים שפזורים ברחבי

קרא עוד »
יד של תינוק
לידה בבתי חולים
לידה בסורוקה 

בית החולים סורוקה נמצא בבאר שבע וחדרי הלידה של בית החולים משמשים את היולדות שנמצאות בכל האזור.   האם לפני הלידה בסורוקה אפשר לקחת חלק

קרא עוד »
תינוק בבגד ורוד
לידה בבתי חולים
לידה בקפלן

אישה. מילה אחת שמלכדת בתוכה עולם ומלואו. למי שמבין דבר או שתיים, האישה היא אחד מפלאי הבריאה. היא מכילה בתוכה את היכולת לשאת צאצאים, ובמונחים

קרא עוד »
אישה בבית חולים
לידה בבתי חולים
לידה בשיבא

לידה היא אירוע מרגש, לנו יש את הכלים לבנות לכם סביבה בטוחה ושלמה, בואו ותראו מה אנחנו מציעים ולמה כדאי להיות אצלנו. מטרתנו העיקרית בבית

קרא עוד »