לידה בליס

בהריון? עתידה ללדת בקרוב? מזל טוב! אם הגעת לכאן, כנראה שאת יודעת שהגיע זמנך לבדוק את בתי החולים השונים ברחבי הארץ ולבחור היכן את רוצה ללדת. אספנו עבורך את כל המידע הדרוש בנוגע לבית החולים ליס, כדי שתוכלי לדעת אם זהו המקום המתאים עבורך ללדת.

 

לידה בליס – לא מחלקת יולדות, אלא בית חולים בפני עצמו

בניגוד לבתי חולים אחרים בארץ, ליס אינו מחלקת יולדות בתוך בית חולים. אלא מדובר בבית חולים לנשים שנמצא בתוך בית החולים איכילוב בתל אביב.

 

לידה בליס – על הצוות

בכל משמרת בחדר היולדות יש 3 מיילדות שיקבלו את היולדת בקבלה. בחדרי הלידה עצמן יש 6 יולדות.

 

לידה בליס – חדרי הלידה

בליס ישנם 16 חדרי לידה מרווחים ונעימים. כל חדר מאובזר במקלחת משופצת ושירותים פרטיים, כורסא נפתחת שתשמש את המלווה ומערכת שמע שהיולדת יכולה לחבר אליה את המכשיר הנייד שלה בשביל לשמוע את המוזיקה האהובה עליה בעת הלידה.

 

לידה בליס – אפשרויות הרדמה

בכל משמרת בחדר היולדות יש שני מרדימים. במידה והיולדת בוחרת לקבל אפידורל, היא צריכה לציין זאת בפני הצוות שיקרא למרדים שיבצע את ההליך. חשוב לדעת שבן הזוג אינו נמצא איתך בחדר בזמן החדרת האפידורל, כך שאם תזדקקי ליד תומכת, תוכלי לבקש מהמיילדת שלך להיות איתך ברגעים הללו.

במידה ואת מעדיפה שתהיה לך שליטה טובה יותר בפלג הגוף התחתון שלך לאחר הלידה, את יכולה לבקש "אפיקל", זהו אפידורל אך במינון נמוך יותר שיכול לאפשר לך להניע את פלג הגוף התחתון וגם לגשת לשירותים מבלי להיות זקוקה לקטטר.

 

לידה בליס – מלווים

דעי כי אל בית החולים ליס ניתן להגיע עם שני מלווים. כך שאם תכננת להגיע עם בן זוגך ועם אמא, שניהם יתקבלו בברכה. את יכולה גם לבחור להגיע עם דולה שתלווה אותך בתהליך (אנחנו ממליצים על כך בחום).

 

לידה בליס – חדרי הלידה הטבעיים

בליס ישנם שני חדרי לידה טבעיים, בכל משמרת יש מיילדת אחת שנמצאת רק בחדר הלידה הטבעי. חדרי הלידה הטבעיים מאובזרים באמבטיה גדולה, במיטה נוחה, מזרני רצפה וכריות. חשוב לדעת שניתן גם לעמעם את האורות בחדרי הלידה הטבעיים (זהו פרט שחשוב עבור יולדות רבות, לא רק עבור אלו שמתעניינות בלידה טבעית).

 

לידה בליס – אפשרויות לשיכוך כאבים בחדרי הלידה הטבעיים

כמובן שלחדרי הלידה הטבעיים – אין כניסה לאפידורל. היולדת יכולה לבקש מהמיילדת גז צחוק שיסייע בהפחתת הכאב. חשוב לדעת כי גז הצחוק עשוי לגרום לטשטוש. במידה והיולדת בוחרת בשלב מסוים כי היא מעוניינת בקבלת אפידורל, היא תועבר אל חדר לידה רגיל.

חשוב לציין כי הדבר תלוי במצב הלידה, לעיתים הלידה מאוד מתקדמת ולא ניתן לקבל אפידורל. במצב שכזה, היולדת תישאר בחדר הלידה הטבעי ותקבל אמצעים טבעיים לשיכוך כאבים כדי להקל עליה. הכניסה אל חדר הלידה הטבעי מותנה בבדיקת תיק מעקב ההיריון של היולדת.

ההיריון צריך להיות תקין והיולדת צריכה להיות בין השבועות 37 עד 42. אם היולדת אינה עומדת בקריטריונים, היא תועבר לחדר לידה רגיל.

 

לידה בליס – מחלקת היולדות

ישנה מחלקה חדשה, משופצת ומפנקת הכוללת חדרים פרטיים בליס. החדרים מאובזרים ונראים כמו בית מלון. המחלקה כוללת 50 חדרים ויש בכל חדר מקלחת חדשה, מיטה נוחה ורחבה וגם מיטה מתקפלת עבור המלווה. היולדת יכולה להניק את תינוקה על כורסת הנקה שנמצאת בכל חדר ויש גם שידת החתלה כמובן שתשמש את היולדת במידה וזו בחרה באפס הפרדה.

 

לידה בליס – מיקום וחניה

חדרי הלידה בליס נמצאים בקומה ה-3 בבניין המרכזי של בית החולים. אם את מתכננת להגיע עם רכב, דעי שרוב החניות של בית החולים נמצאות מתחת לקרקע במרכז ויצמן. מרכז זה נמצא בצמוד לבית החולים והתשלום עבור החניה מתבצע לפי הזמן שבו הרכב שהה בחניה.

בגלל שאת לא יכולה לדעת כמה זמן תימשך הלידה, בית החולים מאפשר לך לקבל שובר מיוחד שמאפשר לכם לשלם עבור החניה רק 25 שקלים וזאת עבור יממה אחת. כך שאם את חוששת שתצטרכי לשלם משכנתא רק בשביל החניון, דעי שאת יכולה להשאיר את הרכב בראש שקט ולא לחשוב על כך במהלך הלידה.

אולי יעניין אותך גם

לידה בהדסה הר הצופים
לידה בבתי חולים
לידה בהדסה הר הצופים

תמיד חלמת על לידה במקום פסטורלי ורגוע? בקרבת נוף וטבע? ישנו מספר מועט בתי חולים ברחבי הארץ שיכולים לספק את האפשרויות הללו מהסיבה הפשוטה, כי

קרא עוד »
תינוק עטוף בשמיכה
לידה בבתי חולים
לידה באסף הרופא

בית החולים אסף הרופא נמצא בקרבת צריפין, בין ראשון לציון לבאר יעקב, במרכז הארץ. מיון היולדות נמצא בבניין נשים (בניין מספר 121) ולצדו ישנה חניה

קרא עוד »
תינוק שוכב בסלסלה
לידה בבתי חולים
לידה בבלינסון

בית חולים בלינסון נמצא בפתח תקווה, בסמוך לקניון הגדול של העיר (יתרון משמעותי ליולדות שצריכות לעשות השלמות של קניות מיד לאחר הלידה). אל בית החולים

קרא עוד »
תינוק על שטיח
לידה בבתי חולים
לידה בהדסה עין כרם

את צפויה ללדת בקרוב? מזל טוב! אם עדיין לא החלטת איפה את רוצה ללדת, כדאי להתחיל לברר לעומק אודות בתי חולים שנמצאים בקרבת הבית שלך.

קרא עוד »
תינוק ישן על מיטה
לידה בבתי חולים
לידה בוולפסון 

בית החולים וולפסון נמצא בעיר חולון, במרכז הארץ. מילות המפתח של מחלקת היולדות בבית החולים הן "יחס אישי לכל יולדת". בית החולים מתפאר בכך שהם

קרא עוד »
אמא מחזיקה תינוק
לידה בבתי חולים
לידה במאיר

מזל טוב! את עתידה ללדת בקרוב? אם כן, זה הזמן להתחיל ולחפש בית חולים שבו תרצי ללדת. אם מדובר בלידה רגילה (ולא בלידה קיסרית), אין

קרא עוד »
כפות רגליים של תינוק
לידה בבתי חולים
לידה במעייני הישועה

את עתידה ללדת בקרוב? זהו הזמן המתאים לחיפוש בית חולים שמתאים לתנאים שבהם את רוצה ללדת. כידוע, ישנו מגוון רחב של בתי חולים שפזורים ברחבי

קרא עוד »
יד של תינוק
לידה בבתי חולים
לידה בסורוקה 

בית החולים סורוקה נמצא בבאר שבע וחדרי הלידה של בית החולים משמשים את היולדות שנמצאות בכל האזור.   האם לפני הלידה בסורוקה אפשר לקחת חלק

קרא עוד »
תינוק בבגד ורוד
לידה בבתי חולים
לידה בקפלן

אישה. מילה אחת שמלכדת בתוכה עולם ומלואו. למי שמבין דבר או שתיים, האישה היא אחד מפלאי הבריאה. היא מכילה בתוכה את היכולת לשאת צאצאים, ובמונחים

קרא עוד »
אישה בבית חולים
לידה בבתי חולים
לידה בשיבא

לידה היא אירוע מרגש, לנו יש את הכלים לבנות לכם סביבה בטוחה ושלמה, בואו ותראו מה אנחנו מציעים ולמה כדאי להיות אצלנו. מטרתנו העיקרית בבית

קרא עוד »