לידה בוולפסון 

בית החולים וולפסון נמצא בעיר חולון, במרכז הארץ. מילות המפתח של מחלקת היולדות בבית החולים הן "יחס אישי לכל יולדת". בית החולים מתפאר בכך שהם רואים את צרכיה השונים של כל יולדת שמגיעה אליהם.

הכוונה היא שכל יולדת עברה הריון אחר, יש יולדות שעברו הריון "משעמם" יחסית ללא צורך בבדיקות חריגות ויש כאלו שעברו הריונות בסיכון ומצאו את עצמן מבצעות בדיקות שונות מידי יום בשביל לוודא שהעובר במצב טוב ושהכל בסדר.

אם את גרה באזור חולון ומתכננת ללדת בוולפסון, דעי כי במידה ותלדי בוולפסון ותהיי מרוצה מהמיילדת שלך, את תוכלי לבקש ממנה להישאר איתך גם לאחר סיום המשמרת שלה, זאת למקרה שהלידה שלך תתארך.

מתכננת לידה בוולפסון? הגעת למקום הנכון. אספנו עבורך את המידע הדרוש לכל יולדת שמעוניינת ללדת בבית חולים זה.

 

איך מתבצעת הקבלה של נשים לפני לידה בוולפסון?

בבית החולים וולפסון ישנו מיון נשים שאליו יכולה לגשת כל הריונית שמרגישה שהיא לקראת לידה או אם היא חווה מצוקה במהלך ההריון. בחדר המיון ישנם 4 חדרי קבלה בהם מקבלים את היולדת ומבצעים מוניטור. במידה ואת מעוניינת להגיע עם מלווה לחדר המיון, דעי כי יכול להתלוות אלייך מלווה אחד.

 

האם צריך להציג תכנית לידה לפני הלידה בוולפסון?

כפי שצוין קודם, בית החולים וולפסון שם דגש על צרכיה השונים של כל יולדת. לכן, במחלקת היולדות מבקשים תכנית לידה שהוכנה מראש (אם הכנת כזו). הצוות קורא את התכנית בעיון ומתחשב ברצונות ובבקשות של כל יולדת.

במידה ולא הכנת טופס שכזה ואת לקראת לידה ועדיין יכולה לתפקד, דעי כי את יכולה להדפיס את הטופס המובנה לתכנית לידה שיש באתר של בית החולים. לאחר מילוי הטופס, תוכלי למסור אותו לצוות במקום.

 

פרטים אודות הצוות הרפואי שנוכח במחלקה בעת לידה בוולפסון

בכל משמרת בחדר הלידה בוולפסון ישנן לפחות 4 מיילדות. בנוסף, ישנם מינימום 4 רופאים, כאשר רופא אחד הוא בכיר. מבחינת רופאים מרדימים, בחדרי הלידה תמיד יש מרדים אחד לפחות. הוא נמצא בזמינות לאלו שמעוניינות לקבל אלחוש אפידורלי. חשוב לדעת שאת האלחוש אפשר לקבל מרגע הכניסה של היולדת אל חדר הניתוח ועד פתיחה של 3 או 4 ס"מ.

 

חדרי לידה בוולפסון

בוולפסון ישנם 9 חדרי לידה שמותאמים ללידה רגילה, וגנילית ו-2 חדרי ניתוח שמיועדים לניתוחים קיסריים. כל יולדת מקבלת חדר לידה עם שירותים ומקלחת פרטיים. אל חדר הלידה ניתן להיכנס לאחר שהיולדת נמצאת בפתיחה של 2 ס"מ לפחות. לעיתים ניתן להכניס את היולדת במצב מוקדם יותר.

מקרים כאלו מתרחשים כאשר היולדת סובלת מכאבים בעוצמה גבוהה או אם היולדת מבקשת זאת באופן דחוף. אם את מכירה את אחת המיילדות באופן אישי או ששמעת על מיילדת שהמליצו עליה, בבית החולים וולפסון ניתן לבחור את אחת מהמיילדות שנמצאות במשמרת. עלייך רק להודיע על כך מראש, בעת הגעתך לחדר הלידה.

 

לידה טבעית

אם את מעוניינת בלידה טבעית, דעי כי בבית החולים וולפסון ניתן ללדת באופן טבעי בכל חדרי הלידה. למקרה שתכננת ללדת בלידת מים, דעי כי נכון לעת כתיבת מילים אלו, לא מתאפשרת לידה במים בבית החולים.

 

מעקב

יולדות רבות מתעניינות במצבם של חדרי הלידה. בטח תשמחי לשמוע שחדרי הלידה של בית החולים וולפסון שופצו בשנת 2017 וכל החדרים מצוידים בציוד הרפואי המתקדם ביותר. כל חדר כולל מוניטור שהמידע אודותיו עובר לתחנת האחיות הנמצאת מחוץ לחדר הלידה, כך שאת יכולה להיות רגועה כי נעשה אחרייך מעקב צמוד.

 

אוכל

שאלה נפוצה שעולה בקרב נשים היא: "האם ניתן לאכול בחדר הלידה?". התשובה לכך היא כן, ניתן לאכול ולשתות בחדר הלידה, כל עוד ממתינים להתפתחות הלידה. ברגע שהיולדת נמצאת בשלבי לידה מתקדמים, הצוות יבקש שלא לאכול ולשתות.

כדאי לדעת כי ישנו מקרר לשימוש היולדות והמלווים שנמצא במרחב ההמתנה, שם יש גם עמדה עם שתיה חמה וקרה. כך שאם תחשקי בכוס קפה בזמן שאת ממתינה בחדר הלידה, את יכולה לשלוח את המלווה שלך לדאוג לך, בשביל זה הוא שם.

 

ליווי

דעי כי בית החולים מאפשר ליווי צמוד של דולה בעת הלידה, כך שאם התלבטת, את יכולה לבחור איזו דולה שתרצי, העיקר שתרגישי בטוחה בעת שהותך בחדר הלידה.

אולי יעניין אותך גם

לידה בהדסה הר הצופים
לידה בבתי חולים
לידה בהדסה הר הצופים

תמיד חלמת על לידה במקום פסטורלי ורגוע? בקרבת נוף וטבע? ישנו מספר מועט בתי חולים ברחבי הארץ שיכולים לספק את האפשרויות הללו מהסיבה הפשוטה, כי

קרא עוד »
תינוק עטוף בשמיכה
לידה בבתי חולים
לידה באסף הרופא

בית החולים אסף הרופא נמצא בקרבת צריפין, בין ראשון לציון לבאר יעקב, במרכז הארץ. מיון היולדות נמצא בבניין נשים (בניין מספר 121) ולצדו ישנה חניה

קרא עוד »
תינוק שוכב בסלסלה
לידה בבתי חולים
לידה בבלינסון

בית חולים בלינסון נמצא בפתח תקווה, בסמוך לקניון הגדול של העיר (יתרון משמעותי ליולדות שצריכות לעשות השלמות של קניות מיד לאחר הלידה). אל בית החולים

קרא עוד »
תינוק על שטיח
לידה בבתי חולים
לידה בהדסה עין כרם

את צפויה ללדת בקרוב? מזל טוב! אם עדיין לא החלטת איפה את רוצה ללדת, כדאי להתחיל לברר לעומק אודות בתי חולים שנמצאים בקרבת הבית שלך.

קרא עוד »
אמא מחזיקה תינוק
לידה בבתי חולים
לידה בליס

בהריון? עתידה ללדת בקרוב? מזל טוב! אם הגעת לכאן, כנראה שאת יודעת שהגיע זמנך לבדוק את בתי החולים השונים ברחבי הארץ ולבחור היכן את רוצה

קרא עוד »
אמא מחזיקה תינוק
לידה בבתי חולים
לידה במאיר

מזל טוב! את עתידה ללדת בקרוב? אם כן, זה הזמן להתחיל ולחפש בית חולים שבו תרצי ללדת. אם מדובר בלידה רגילה (ולא בלידה קיסרית), אין

קרא עוד »
כפות רגליים של תינוק
לידה בבתי חולים
לידה במעייני הישועה

את עתידה ללדת בקרוב? זהו הזמן המתאים לחיפוש בית חולים שמתאים לתנאים שבהם את רוצה ללדת. כידוע, ישנו מגוון רחב של בתי חולים שפזורים ברחבי

קרא עוד »
יד של תינוק
לידה בבתי חולים
לידה בסורוקה 

בית החולים סורוקה נמצא בבאר שבע וחדרי הלידה של בית החולים משמשים את היולדות שנמצאות בכל האזור.   האם לפני הלידה בסורוקה אפשר לקחת חלק

קרא עוד »
תינוק בבגד ורוד
לידה בבתי חולים
לידה בקפלן

אישה. מילה אחת שמלכדת בתוכה עולם ומלואו. למי שמבין דבר או שתיים, האישה היא אחד מפלאי הבריאה. היא מכילה בתוכה את היכולת לשאת צאצאים, ובמונחים

קרא עוד »
אישה בבית חולים
לידה בבתי חולים
לידה בשיבא

לידה היא אירוע מרגש, לנו יש את הכלים לבנות לכם סביבה בטוחה ושלמה, בואו ותראו מה אנחנו מציעים ולמה כדאי להיות אצלנו. מטרתנו העיקרית בבית

קרא עוד »