מידע להורים על ילדים קטנים

אתם הורים לילדים קטנים? בטח אתם יודעים שמילת המפתח בהורות היא "ייסורי מצפון". כל ההורים חווים אותם, כל אחד במינון אחר. אנחנו משתדלים לתת לילדים שלנו את הטוב ביותר, אבל למרות מאמצי העל שאנחנו משקיעים, אנחנו לעיתים קרובות מוצאים את עצמנו מרגישים שלא עשינו מספיק.

אם אתם מעוניינים לקבל מידע על הקטנים והאהובים שלכם, אספנו עבורכם מידע שעשוי לעשות לכם סדר בראש. להלן פירוט אודותיהם:

 

מחפשים מידע להורים על ילדים קטנים? קודם תשחררו

אנחנו בטוחים שאנחנו יודעים מה הילדים שלנו צריכים בכל רגע נתון. הילד עצבני? אתם בטוחים שהוא רעב. כדי להרגיע אותו, אתם הולכים להכין לו את הסנדויץ' שהוא הכי אוהב ובמקרים קיצוניים, את המנה האהובה עליו שתעכב אתכם דקות או שעות ארוכות במטבח. ככה אתם, תעשו הכול בשביל שלאהוב הקטן שלכם יהיה טוב.

אבל דעו לכם, שבמקרים רבים צריך לדעת לשחרר ולאפשר לילד להגיע למסקנה שהוא רעב מעצמו. נכון שכשהוא רעב, הוא עצבני ויכול ולהפוך את כל הבית. אבל לפעמים צריך לתת לילד להגיע להבנה בעצמו. אם אנחנו נהיה שם כל הזמן בשבילו וניתן לו את הפתרונות במהירות, הוא לא יוכל לפתח עצמאות, זהו הנושא הבא.

 

העצמאות היא פרט חשוב בכל הקשור לתחום מידע להורים על ילדים קטנים

חשוב מאוד לתת לילדים להיות עצמאיים כבר מגיל צעיר. אנחנו מתכוונים מגיל צעיר מאוד. למשל, החל מהרגע שהתינוק שלכם מתחיל את שלב הטעימות, הוא רוצה להחזיק בכפית בעצמו, נכון? תתנו לו. אנחנו יודעים שרבים מכם יושבים מול המסך מזועזעים. אתם יודעים שלתת לילד את הכפית, משמע, לנקות את כיסא האוכל, את המטבח, הסלון, הקירות, את מה לא.

ובכל זאת, זהו השלב הראשוני שבו התינוק שלכם צמא לעצמאות. ברגע שתאפשרו לו להיות עצמאי, אתם תראו שעם השנים אתם תסתכלו על התינוק שלכם שנהיה כבר ילד גדול ועצמאי ותטפחו לעצמכם על השכם.

 

אם חיפשתם פרטים על מידע להורים על ילדים קטנים, דעו שאתם צריכים ספר

אנחנו ממליצים לקרוא לילדים ספרים מגיל צעיר. אם להיות מדויקים, ההמלצה שלנו תקפה החל מגיל חודשיים. לספרים יש כל כך הרבה תכונות חשובות שעשויות לסייע להתפתחות המיטבית של הילדים שלכם. ספרים למשל מאפשרים לשקף לילדים סיטואציות שהם חווים ולגרום להם להבין כי הם לא לבד, יש עוד ילדים שחווים את ההרגשה הזו.

למשל, יש ספרים שעוסקים בפחד. כל ילד בשלב מסוים חווה פחד. קריאה של ספר שעוסק באופן עקיף בנושא פחדים עשויה לסייע לילד להתמודד באופן מיטבי עם הפחדים שלו. ספרים גם מחברים בינכם, ההורים והילדים. קריאה של ספר לפני השינה מאפשרת לכם לבלות עם ילדיכם. בנוסף, ספרים מפתחים את השפה אצל הילד. ככל שהילד ישמע יותר סיפורים, כך הוא ייחשף לאוצר מילים רחב יותר.

החשיפה מגיל חודשיים עשויה להקל על הילד בזמן שבו הוא יתחיל לדבר מכיוון שיהיה לו מאגר של מילים שהוא שמע מהוריו במהלך החודשים האחרונים.

 

תקשיבו לילדים שלכם, זה אחד הפרטים החשובים ביותר לאלו שמחפשים מידע להורים על ילדים קטנים

לפעמים הילדים מנסים להגיד לנו מה מפריע להם. אך הם לא מצליחים להגיד זאת במילים, אז האופן שבו הם מבטאים את הקושי הוא דרך כעס, אלימות וכדומה. ילד שאינו אלים בכלל יכול למשל, ביום בהיר אחד, להתחיל להרביץ לכל ילדי הגן. סתם כך, בלי סיבה (כך הוא עונה כששואלים אותו).

ההמלצה שלנו היא להעמיק בשיחה עם הילדים, אם אתם רואים שעובר עליהם משהו חריג, שהם מתנהגים אחרת. אנחנו מציעים לשבת איתם ליד השולחן על כוס מיץ תפוזים או פטל ולשוחח, ממש כמו אנשים מבוגרים. ברגע שתתייחסו לילדים שלכם כאל בוגרים ולא תפנו אליהם בכעס (למשל: "למה אתה מרביץ לכל הגן? ההורים של דני, יפית ואלעד התקשרו אליי. מה עובר עלייך?" ), אתם תראו שיש עם מי לדבר.

לפעמים צריך לקלף את הילד לאט לאט, כמו קליפה של פרי, עד שתגיעו אל הגלעין, אל לב הבעיה, אל העניין שהתסיס את המצב.

 

יש בעיה? תטפלו בה בהקדם

בהמשך לנושא הקודם, אם יש בעיה כלשהי, תשתדלו לעשות ככל שביכולתכם כדי לטפל בה בהקדם האפשרי. אם תמתינו שהמצב יעבור לבד, סביר להניח שתצטרכו להתמודד עם קושי גדול יותר בהמשך.

אולי יעניין אותך גם

דרכים להרגעת התינוק
טיפים להורים
דרכים להרגעת התינוק

תינוק בוכה, גם לאמהות צעירות וגם לאמהות מנוסות, זה דבר נורא מתסכל וקשה. במיוחד אם הוא קורה לאורך זמן. תינוקות בוכים כדי להראות לנו שהם

קרא עוד »
טיפולים בעור התינוק
טיפים להורים
טיפולים בעור התינוק

עור התינוק הוא דק ,רגיש מאוד ופגיע במיוחד. לכם ההורים יש תפקיד חשוב בשמירה על העור של ילדכם מנזקים, אז איך להגן עליו? וממה להימנע?

קרא עוד »
אמא ותינוק יושבים בדשא
טיפים להורים
טיפולים לאם ולתינוק

חווית הלידה, מעבר לכך שזה הדבר הכי מרגש, עוצמתי וחזק שחווינו במהלך כל חיינו, יחד עם זאת היא גם חוויה קשה וכואבת שההתאוששות ממנה היא

קרא עוד »
הורים ותינוק שוכבים במיטה
טיפים להורים
טיפים לזוגיות כהורה לתינוק

נולד לכם תינוק חדש לאחרונה? מזל טוב! אתם בטח מקבלים הודעות ושיחות משמחות מקרובי משפחה וחברים. שואלים אתכם הרבה שאלות על התינוק, איך הוא מרגיש?

קרא עוד »
תינוק שותה חלב מבקבוק
טיפים להורים
טיפול בפצעי פטמה לאם מניקה

ידוע שהנקה מהווה חלק בלתי נפרד מהקשר הראשוני שבין האם לתינוק. יש מי שאומרים שהנקה היא השליה החיצונית של הגוף. כפי שהתינוק היה רגיל לאכול

קרא עוד »
אמא מרימה תינוק
טיפים להורים
טיפים לטיפול בתינוק

מזל טוב! אתם הורים טריים ומלאים בהתרגשות מהרך הנולד שהצטרף למשפחתכם. היוולדו של התינוק החדש, והפיכתכם להורים מלווה באחריות הגדולה של טיפול בתינוק. ריכזנו עבורכם

קרא עוד »