הדרכת הורים – למה זה חשוב להורים חדשים

לצערנו, ילד ראשון אינו מגיע עם הוראות הפעלה ולכן לא כל ההורים יודעים להתמודד עם סיטואציות מסוימות, במיוחד כשמדובר בהורים חדשים.

לפיכך, הדרך היעילה בשבילם היא לקבל הדרכה.

המאמר יפרט מדוע הדרכת הורים היא חשובה.

 

מדוע חשוב לקבל הדרכת הורים?

הדרכת הורים לגיל הרך היא אופציה נהדרת להורים חדשים שרוצים לגדל את הבן או הבת שלהם בצורה נעימה ונכונה. ההורים לא תמיד מודעים למהלך ההתפתחותי של ילדיהם ולעיתים הם תופסים את הילדים כאילו הם עושים להם דווקא. במקרים אחרים רוב ההורים אינם יודעים להציב גבולות לילדיהם והגיל הרך הוא התקופה בה הילדים בוחנים מקרוב את גבולות ההורים ולומדים מה מותר ומה אסור. כאשר מדובר בתינוקות, הורים חדשים ממהרים להסיק מסקנות. למשל, כאשר התינוק בוכה המחשבה הראשונה שעולה להורים היא שהוא רעב או שצריך להחליף לו. אך תינוק יכול לבכות גם כשהוא צריך תשומת לב, מעייפות, גזים או מכאבי צמיחת שיניים. כלומר, ישנן סיבות רבות שלא ניתן לפתור אם לא מזהים מהן.

 

מתי לגמול את הילד? מתי להפסיק עם המוצץ?

להורים חדשים יש הרבה שאלות ותהיות שלא תמיד עולות בקנה אחד עם הכתוב בספרים. זאת לאור העובדה שהילדים שונים זה מזה באופיים ובקצב התפתחותם. גם הורים לילד שני ייווכחו לדעת שהוא שונה לגמרי מהילד הראשון בתחומים רבים. למשל, כשמדובר על גמילה מחיתולים, ילד אחד ייגמל בגיל שנתיים ואחר בגיל 3. זה לא אומר כלום לגבי התפתחותו הפיזית או הקוגניטיבית של הילד, פשוט הקצב שלו שונה. גם כשמדובר על מוצץ, יהיה ילד אחד שימצוץ את האצבע ואחר את המוצץ. שאלה שעולה אצל הרבה הורים היא מתי להפסיק עם המוצץ. כולנו יודעים שהמוצץ בסופו של דבר יכול לגרום להוצאות כספיות יקרות בגיל הבגרות כאשר צריך לבצע לילד יישור שיניים. אך מה לעשות? התפקיד של המוצץ בגיל הרך הוא להרגיע ולא רק "לסתום פיות". הדעות רווחות לכאן ולכאן. ישנם הממליצים על טקס פרידה מהמוצצים ואחרים מעודדים היפרדות טבעית של הילד מהם. לפיכך, כאשר מקבלים הדרכה צמודה ונמצאים בקבוצת תמיכה עם הורים נוספים ניתן לקבל פרופורציה על שאלות וקשיים שונים.

 

למה הילד שלי לא ישן?

שאלה נוספת שהיא לא פחות מטרידה זו סוגיית השינה אצל תינוקות. כדי לגדול ולהתפתח התינוק צריך לישון היטב. במהלך השינה הגוף שלו ברגיעה, המוח מתפתח והוא קם מרוצה, מחייך ומלא אנרגיות להמשך היום. אך לא כל התינוקות הם כאלו מסיבות שונות שיכולות להיות קשורות לטמפרמנט שלהם או לבעיות רפואיות. באמצעות יועצות שינה ניתן לקבל הדרכה לשינה טובה שתשנה את ההתנהלות בבית ותוריד לחץ ומתחים. לסיכום, הדרכת הורים היא הכרחית על מנת לחנך ולהרגיל את הילדים להתנהגויות שישפרו את חייהם וחיי סביבתם.

 

זוג פלוס ילד

אולי יעניין אותך גם