5 מאכלים שיכולים לפגוע בפוריות

כשמנסים להיכנס להריון, חשוב לשים לב למה שההריונית אוכלת. אכילת מזונות מסוימים יכולה למעשה להפחית את הפוריות של זוגות שמנסים להיכנס להיריון, ולהקשות על תהליך ההיריון. לדעת מאיזה מאכלים כדאי להימנע יכולה לעזור לכם להגדיל את הסיכויים שלכם להרות ולעבור הריון בריא. 

 

5 המאכלים שכדאי לך להיזהר מהן

כעת נפנה לסקור 5 מאכלים שיכולים לפגוע בפוריות, שכדאי להיזהר מהם, אם את רוצה להיכנס להיריון ולעבור היריון מוצלח.

לפגוע בפוריות
סוכר

יותר מדי סוכר יכול להוביל לדלקת בגוף ולהשפיע על הפוריות שלך. אכילה מרובה של סוכר עלולה להגביר את הסיכון לפתח סוכרת הריונית ועלולה גם להפריע לאיזון ההורמונאלי. כדי להגביל את צריכת הסוכר, נסו לאכול יותר פירות וירקות טריים במקום חטיפים מתוקים.

 

מאכלים רווים בשומני טראנס

שומני טראנס נמצאים במזונות מעובדים רבים ובמזונות מטוגנים, ועלולים להזיק לפוריות שלך. שומני טראנס יכולים להגביר את הדלקת בגוף ולהוביל להשמנה, שניהם יכולים להפחית את הפוריות. נסו להימנע ממזון מעובד וממזון מהיר ובחרו במקורות טבעיים לשומנים כמו אבוקדו ואגוזים.

 

אלכוהול

שתייה מרובה של אלכוהול עלולה להפחית את רמות הפוריות אצל גברים ונשים כאחד. שתייה מרובה עלולה להוביל לירידה בספירת הזרע ועלולה גם להפריע לביוץ. נשים המנסות להרות צריכות להגביל את צריכת האלכוהול או להימנע לחלוטין.

 

קפאין

לקפאין יכול להיות השפעה שלילית על הפוריות ואף יכול להוביל להפלה. קפאין יכול להפריע לביוץ ויכול להגביר את הורמוני הלחץ בגוף. נשים המנסות להרות צריכות להגביל את צריכת הקפאין שלהן ל-200 מ"ג ליום או פחות.

לפגוע בפוריות

בשר מעובד

בשר מעובד יכול להכיל חנקות והורמונים שעלולים להשפיע לרעה על הפוריות. אכילת יותר מדי בשר מעובד עלולה להוביל לסיכון גבוה יותר להפלה ועלולה להפחית את ספירת הזרע. נסו להגביל את צריכת הבשר המעובד ובחרו במקום זאת בבשר טרי ואורגני.

 

מרפאת עלמה – מומחים בפוריות

אם אתם סובלים מבעיות פוריות ומחפשים את הקליניקה הטובה בארץ לשפר את הפוריות שלכם הגעתם למקום הנכון. באתר של מרפאת עלמה https://ivf-clinic.co.il, תוכלו ללמוד עוד כיצד המומחים של המרפאה יכולים לעזור לגם בנושאי פוריות, בריאות האישה, וסיוע בתקופת ההיריון. על מנת לשפר את הפוריות וללוות אתכם במהלך אחד התהליכים החשובים בחייכם, ולעזור לכם בכל אתגר בדרך לתינוק שלכם.

 

לסיכום

על ידי הימנעות ממזונות אלו, אתם יכולים להגדיל את הסיכויים שלכם להרות ולעבור הריון בריא. אכילת תזונה מאוזנת מלאה במזונות עשירים בחומרים מזינים יכולה לעזור לשפר את הפוריות שלכם ולתת לכם את הסיכוי הטוב ביותר להצליח בהריון. אכילת תזונה בריאה מלאה בפירות וירקות טריים, דגנים מלאים וחלבונים רזים יכולה לעזור לכם להגיע ליעדי הפוריות שלכם ולעבור את ההיריון על הצד הטוב ביותר. לכל שאלה נוספת בנוגע לדרכים לשפר את הפוריות, פנו כבר היום למרפאת פוריות.

לפגוע בפוריות

אולי יעניין אותך גם