3 טיפים לתזונה נכונה בהיריון

חשיבותה של תזונה נכונה בהריון

תקופת ההיריון, היא תקופה מלאה בשמחה ואושר. האישה מרגישה לכל אורך התקופה, בצורה עוצמתית את היכולת הכבירה שיש לה, להביא חיים חדשים לעולם. לעיתים רבות, מאפילות על ההרגשה הזו, הרגשות אחרות פחות חיוביות שמתלוות להיריון.

ההיריון, הוא תהליך ביולוגי מורכב, בו מתפתחת צורת חיים חדשה בגופה של האישה. העובר, צורך נוזלים ומזון מגוף האישה, ויוצר חוסר איזון מסוים במצבה הבריאותי והרפואי של האישה. לכן, תקופת ההיריון היא תקופה בה על האישה לשמור על מצבה הבריאותי בצורה קפדנית ודקדקנית, תוך מעקב רציף בליווי צמוד של רופאה האישי של האישה.

מעבר להמלצות הרפואיות השונות, שלאורן צריכה האישה ללכת לכל אורך תקופת ההיריון, חשוב מאוד להקפיד על תזונה מאוזנת ונכונה. מכיוון שהעובר צורך בצורה כזו או אחרת כל חומר אותו אוכלת או שותה האישה, חשוב שבשלבים בהם העובר מתפתח, הוא יקבל את החומרים המתאימים ביותר להשלמת התפתחותו.

בנוסף, חשוב לזכור כי תזונה לא מאוזנת או נכונה, עלולה לא רק לפגוע בהתפתחותו של העובר, אלא גם באשה עצמה, שמצבה הבריאותי מורכב ומסובך בצורה משמעותית בתקופה זו. נציג כעת בפניכם מספר טיפים חשובים לתזונה נכונה במהלך ההיריון, שעל פיהם מומלץ לאישה התנהל במהלך התקופה.

 

המלצות לתזונה נכונה

כמויות מאוזנות

חשוב מאוד, במהלך כל תקופת ההיריון, להימנע מצריכה של אוכל לא בריא, ואת האוכל הבריא אותו אוכלת האישה, עליה לאכול בכמויות סבירות, כאלו שלא יעייפו אותה או יגרמו לה לכאבי ראש גדולים. מומלץ מאוד לאכול מגוון רחב של מאכלים ולא להיצמד למספר מסוים ומצומצם של מאכלים.

 

ברזל

המלצה נוספת היא, להקפיד על צריכה תקינה של ברזל בהריון. את הברזל ניתן יהיה לצרוך באמצעות חומצה פולית, טחינה, אגוזים, יוגורט פרו-ביוטי, דגי טונה ועוד. על מנת לספוג את הברזל בצורה מלאה ביותר, יש לאכול פירות הדר, כגון אשכוליות ותפוזים, על מנת לצרוך ויטמין סי, שמסייע לספיגה האופטימלית.

 

מים

במהלך תקופה ההיריון, מומלץ מאוד לשתות הרבה מים. הכמות המומלצת לשתייה, היא באזור 12 כוסות מים ביום. על מנת לזכור את הצורך בשתייה, מומלץ לרכוש בקבוק מים ייעודי, שילווה את האישה לאורך כך תקופת ההיריון, ליד המיטה בלילה, או על השולחן במשרד לאורך היום.

 

הימנעות מקפאין ואלכוהול

שתיית אלכוהול, אסורה לאורך ההיריון, שכן היא עלולה לגרום לבעיות בכבד ולפגוע בעובר המתפתח בגוף האישה. בנוסף, צריכה מופרזת של קפאין שממריץ ומעורר את כלי הדם, אף היא עלולה להזיק לאשה, ולכן יש להימנע משתיית כמות גדולה של יותר משלוש כוסות קפה ביום.

 

לסיכום

על מנת לדאוג לך ולעובר בבטנך, עקבי בצורה זהירה אחר ההמלצות התזונתיות לעיל, ותזכי להריון שקט, רגוע, בריא ונח.

 

כריך

אולי יעניין אותך גם

בניין מגורים
בלוג ההריון
מה הוא מסך זיפ?

מי שנמצא בסביבתנו לאחרונה לא יכול להתעלם מהעובדה שאנו מדברים רבות על סוגי סוככים שונים. עובדה זו באה לידי ביטוי בעקבות מעבר של המשרד שלנו

קרא עוד »