מחלת הסוכרת – מהם הסימפטומים הנפוצים

מחלת הסוכרת קיבלה את השם המפוקפק "הרוצח השקט", משום שקשה לאתר את הסימפטומים שלה.

היות ומדובר במחלה נפוצה ומסוכנת, כדי להיות מודעים ורגישים לסימפטומים של המחלה ולפנות לבדיקה רפואית במקרה הצורך.

אבחון מוקדם מונע נזקים בהמשך.

אז מהם הסימפטומים של מחלת הסוכרת, כיצד ניתן לטפל במחלה ואיזה תרופה צמחית יכולה לסייע במניעה שלה? הנה שישה סימנים לשים לב אליהם, וכמה דברים שאפשר לעשות.

 

סוכרת – הסימנים שצריכים להדליק נורה אדומה

סוכרת היא מחלה מטבולית. מדובר באחת המחלות הנפוצות ביותר בעולם המערבי, ושיעור הלוקים במחלה נמצא בעלייה מתמדת. במדינת ישראל ישנם כחצי מיליון חולי סוכרת מאובחנים, אך ההערכות גורסות כי ישנם עוד כמאה אלף חולים שאינם מאובחנים. מעבר לסימפטומים הלא נעימים שלה, היא עלולה לגרום לסיבוכים רפואיים. היות והסוכרת היא מחלה עם סימפטומים חמקמקים שקל להחמיץ, אספנו לכם כמה נורות אזהרה. במידה ואתם סובלים מאחד או יותר התסמינים הבאים, כדאי לפנות לבירור רפואי.

 

ירידה במשקל:

עבור רבים מאיתנו ירידה במשקל נשמעת כמו יתרון, אך כשמדובר בירידה מהירה שלא קשורה לשינויים תזונתיים, ייתכן שמשהו בגוף שלכם לא עובד כשורה. מקור הירידה הוא בפירוק חלבונים מהשרירים – לא ירידה מהסוג שאנחנו רוצים.

 

התקפי רעב:

התקפי רעב פתאומיים יכולים להעיד על סוכרת, והם נובעים משינויים חדים ברמות הסוכר בדם.

 

מתן שתן תכוף:

מרגישים שאתם צריכים להיות ליד שירותים כל הזמן? מתן שתן תכוף עלול להעיד על סוכרת.

 

תחושת עקצוץ או נמלול:

אם אתם סובלים מתחושות משונות של נמלוליים בגפיים, ייתכן שמדובר בפגיעה עצבית שנגרמת ממחלת הסוכרת.

 

ראייה מטושטשת:

בעיות שונות בראייה עלולות להעיד על מחלת הסוכרת. מדובר בסימפטום מלחיץ, אבל במידה והמחלה מאובחנת בזמן, המצב הוא בר – טיפול והפיך.

 

חולשה ועייפות:

תחושת חולשה ועייפות אופייני למחלה. הסיבה לעייפות היא שהגוף לא מצליח להשתמש בסוכרים לייצור אנרגיה.

 

מתי לפנות לבדיקה רפואית?

אם אתם סובלים מאחד או יותר מהסימפטומים שציינו, ובפרט אם יש לכם קרובי משפחה מדרגה ראשונה שלוקים במחלה, פנו לאבחון אצל רופא המשפחה. אבחון המחלה נעשה באמצעות בדיקת דם פשוטה. ניתן להקל על התסמינים באמצעות תרופות ושינויים באורח החיים. מעבר לטיפול במחלה שכבר הופיעה, חשוב לפעול כדי למנוע את התפרצות המחלה מלכתחילה, באמצעות שמירה על אורח חיים בריא ותזונה נכונה.

 

מניעה במחלת הסוכרת וטיפול טבעי

בשנים האחרונות מצטברות העדויות על יעילותם של תוספי תזונה שונים כמו ליקריץ  123 במניעה של מחלת הסוכרת. התוסף מוריד את רמת החמצון של הכולסטרול בדם, ובכך מפחית באופן משמעותי את הסיכון לחלות במחלות שונות, לרבות מחלת הסוכרת. התוסף מגובה בבדיקות מעבדה ובמחקרים מסודרים וניתן לרכוש אותו ברשת, בלי לצאת מהבית – https://the123licorich.co.il.

 

מכשיר מודד סוכר

אולי יעניין אותך גם

בניין מגורים
בלוג ההריון
מה הוא מסך זיפ?

מי שנמצא בסביבתנו לאחרונה לא יכול להתעלם מהעובדה שאנו מדברים רבות על סוגי סוככים שונים. עובדה זו באה לידי ביטוי בעקבות מעבר של המשרד שלנו

קרא עוד »