חדרי ילדים מעוצבים עם דמיון

כיום, עיצוב חדרו של הילד הוא מהותי מאוד בעיצוב הבית. איך ההורים שלנו תמיד אומרים? מה שקורה היום זה ממש לא מה שהיה פעם.

 

קצת רקע

כיום, הורים מקפידים על עיצוב ופרקטיות החדר ומבינים את חשיבות החדר של ילדיהם עבורם. חדרו של הילד מהווה עבורו כמעין ממלכה, המקום בו הוא שוהה, מקום בו הוא משחק עם החברים שלו. בניגוד לעבר, הורים פחות מאפשרים לילדיהם טלוויזיה ומחשבים בחדריהם, דבר המכריח אותם להיות יצירתיים בעיצוב החדר, בכדי שהילד ירגיש חיבור רגשי ותחושת שייכות לחדר.

בימינו, ניתן להיעזר בתחביביי הילד על מנת לעצב אותו בצורה הפרקטית ביותר עבורו, דברים המשלבים שמחה, דמיון, מעוף, ביטחון והמון מקוריות. כי איזה ילד לא ירצה חדר מיוחד משלו? להבדיל מאיתנו, המבוגרים, ילדים מצויים בשיא פריחת הדמיון והיצירתיות שלהם ויכולים להפליג למחוזות קסומים. לעומתם, אנחנו די תקועים בשבלונה שלנו, כמו בתים לבנים, "בוהו שיק", "אורבן שיק" וכל מיני "שיקים" טרנדיים.

איחוד כוחות הוא בהכרח שכדאי לשקול, ובינינו, מה יותר מחבר מלבחור יחד עם הילדים קונספט לחדר המיוחד שלהם?

 

עצות לעיצוב החדר

עצה חשובה היא להשאיר שקעי חשמל במידה ותרצו בהמשך להוסיף טלוויזיה או מחשב (בכל זאת, אתם יודעים שזה מתבקש מתישהו). בנוסף, השארת חלל יותר גדול לארון במידה והילדים יבינו את נפלאות השופינג כשיגדלו, או להשאיר מוט תלייה נוסף לאפשר אופציה רחבה יותר. דבר נוסף, חשוב ליצור מרחב המאפשר שינויים אשר יאפשרו מגורים משותפים של אחים ממינים שונים.

בטוח קרה לכם שקניתם שטיח כדורגל של מסי, או שטיח בצבעי בזוקה בוהקים ומסנוורים רק כי הילדים ביקשו, ומה לעזאזל אמורים לעשות עם השטיחים האלה אחר כך? ושוב, נכנסנו להוצאה כספית מיותרת בגלל שטיחים בצבעי מסטיק ושחקני כדורגל. נכון, אמרנו להתחשב ברצון הילדים, אבל יש רצון ויש רצון.

 

אז כיצד חוסכים בתהליך

בואו נדבר חיסכון. מצד אחד, צריך לעצב את החדר תוך כדי הקשבה לצרכי הילדים. מצד שני בכדי לא להיכנס להוצאות מיותרות מידי כל שנתיים-שלוש, יש פריטים שעדיף לבחור אותם מתוך הכנה לטווח ארוך. עדיף שרמת הגימור של המוצרים תהיה באיכות גבוהה ככל שניתן, כדי למנוע החלפה והוצאות כספיות מיותרות.

אם בחיסכון כספי עסקינן, אפשר להכין לילדים בחדר ״קיר תהילה״. מה זה ״קיר תהילה״ אתם בוודאי שואלים? זהו קיר שיכול מאוד לעזור בבניית הביטחון של הילד, המשלב בתוכו קונספטים של חלומות ושל שאיפות. למשל, אם הילדה שלכם מאוד אוהבת טניס, אפשר לשלב בקיר הזה קומפוזיציות של מחבטי טניס, תחרויות טניס וכמובן תמונות של שחקניות אהובות (מי אמרה סרינה וויליאמס ולא קיבלה?).

 

תכנון נכון

ישנו גם פן מאוד לא פשוט בעיצוב חדרי הילדים, כי ילדים כמו ילדים, משתנים כשהם מתבגרים, מגבשים דעה וממשיכים לגלות את עצמם. התכנון המוצלח ביותר הוא תכנון נכון של החדר כדי שהאופציה לשינוי עתידי תהיה קלה ובתקציב נמוך יחסית. חשוב ליצור חלוקה מתאימה לכל הצרכים – כגון קריאה, משחק עם חברים, מנוחה ואחסון רב ככל הניתן לאחסון דברים.

החדר אמור לשקף את אישיותם של הילדים. למשל, שילוב של מוצרי טקסטיל המאפשר משחק בצבעים שונים אשר פותח מגוון אפשרויות לשינויים שניתן לבצע. גם בעזרת פריט אחד שמחליפים ניתן לבצע שינוי משמעותי, ולא צריך לשנות את כל העיצוב אם מדובר בסט.

ישנים ילדים המעדיפים חדרי נושא. למשל, ילד שרוצה חדר בסגנון כדורסל, או ילדה שמעריצה את אנה ואלזה ורוצה שכל החדר שלה יהיה בגווני Frozen. במקביל לכך שנבחר בקונספט כזה, חשוב לשמור על מינון מתאים ולא להגזים ביותר מאשר קיר אחד, כי דבר כזה עשוי להימאס על הילדים מהר מאוד. לכן, חשוב לעשות שימוש בפריטים שניתן להחליף בקלות.

 

בואו נסכם

לסיכום, מומלץ לבחור במוצרים עם צבעים ניטרליים, ברמת גימור איכותית שנשארים לאורך שנים ומונעים מאיתנו הוצאות כלכליות מיותרות. חשוב לתת לילד השראה וביטחון בחדרו, שירגיש עניין וייהנה מאירוח חבריו בחדר. חשוב לתת לילדכם מקום בבחירת הצבעים וכמובן בבחירת הפרטים. מומלץ להישאר עם הרגליים על הקרקע כשמדובר בפריטים לטווח ארוך, ובעיקר להעניק לילדכם השראה, בטחון והנאה בחדרם.

אולי יעניין אותך גם

בניין מגורים
בלוג ההריון
מה הוא מסך זיפ?

מי שנמצא בסביבתנו לאחרונה לא יכול להתעלם מהעובדה שאנו מדברים רבות על סוגי סוככים שונים. עובדה זו באה לידי ביטוי בעקבות מעבר של המשרד שלנו

קרא עוד »