פרופ' ענת לבנשטיין - מומחית למחלות עיניים, מנהלת מערך עיניים במרכז הרפואי איכילוב

מומחית למחלות עיניים, מנהלת מערך עיניים באיכילוב

פרופ' ענת לבנשטיין - מומחית למחלות עיניים, מנהלת מערך עיניים. המרכז הרפואי איכילוב, תל אביב 

דוקטור לרפואה, פרופסור מן המניין לאופתלמולוגיה, סגנית דקאן בפקולטה לרפואה, מופקדת על הקתדרה לאופתלמולוגיה ע"ש סידני פוקס בפקולטה לרפואה ע"ש סאקלר באוניברסיטת תל אביב, ומנהלת מערך עיניים במרכז הרפואי תל אביב.

למדה רפואה באוניברסיטה העברית בירושלים. לאחר מכן, שירתה ארבע שנים בחיל הים בתור קצינת רפואה במפקדת חיל הים.

לאחר מכן, סיימה התמחות במחלקת עיניים במרכז הרפואי תל אביב, והשתלמות ביחידה למחלות ולניתוחי רשתית וזגוגית במכון ווילמר (Wilmer) באוניברסיטת ג'ונס הופקינס בבולטימור, מרילנד. לאחר מכן, חזרה לישראל, ואחרי שנתיים כמנהלת היחידה לרשתית וזגוגית, הפכה למנהלת מערך העיניים במרכז הרפואי תל אביב. בעלת תואר שני בניהול מערכות בריאות מהפקולטה לניהול באוניברסיטת תל אביב.

תחום העניין העיקרי שלה הוא פיתוח טכנולוגיות רפואיות לטיפול במחלות רשתית. מעורבת מזה שנים רבות בפיתוח טכנולוגיה לגילוי מוקדם של ניוון הרשתית הקשור לגיל, טכנולוגיה הנמצאת כעת בשימוש קליני בארצות הברית. מעורבת בפיתוח התקן לשחרור מושהה של תרופות, וכעת בפיתוח של מכשיר oct ביתי, מכשיר הדמיה שמאפשר ניתור של חולים בביתם. מעורבת בפיתוח קסדה לניתוחי עיניים שתחליף מיקרוסקופ ניתוחי. פרט לכך עוסקת בחקר רעילות של תרופות לרשתית מזה שנים רבות ובמחקרים קליניים מרובים הבודקים יעילות של תרופות חדישות לטיפול במחלות רשתית.

פרופ' לבנשטיין נבחרה למקום הרביעי ברשימת האנשים המשפיעים ברפואת עיניים בעולם לשנת 2018. מחויבת ללימוד ולחינוך הדורות הבאים של רופאי העיניים בארץ ובעולם. משמשת מנטורית בתכניות חניכה ולימוד רבות ברחבי העולם.

פרסמה יותר מ-300 מאמרים  שעברו ביקורת עמיתים, ותרמה פרקים רבים לספרי לימוד ברפואת עיניים.

בעלת מספר תפקידים באגודות הרשתית החשובות ביותר (נציגה בינלאומית ב SOE, חברה בוועדה הבינלאומית של ה-Macula Society, והמזכירה הכללית של Euretina).

שותפה פעילה ברוב מפגשי הרשתית הבינלאומיים, כאשר בכולם היא מוזמנת להיות מרצה אורחת ומובילה. משמשת עורכת ראשית של Case Reports in Ophthalmology, ועורכת משנה של European Journal of Ophthalmology ושל Ophthalmologica.

בישראל כעת משמשת כיו"ר ועדת האתיקה של משרד הבריאות, וחברה במועצה הלאומית לכירורגיה הרדמה וטיפול נמרץ.

קיבלה פרסים בינלאומיים רבים , כולל פרס "רוזנטל" (Rosenthel), ומדליית פאץ (Patz) של Macula Society, ולאחרונה גם את פרס מיכלסון (Michelson) של Macula Society, ומדליית עמית הכסף (Silver Fellow Medal) של ARVO.

 

עוד הרצאות, הדרכות וכתבות: