אשתך בהיריון? איך לעשן בלי לפגוע בבריאות שלה ושל העובר

עישון סיגריות הוא הרגל מזיק מאוד לבריאותנו ולבריאות האנשים היקרים לנו והסובבים אותנו. עם זאת, אם אתם מעשנים ומתקשים להיגמל, יש צעדים שניתן לנקוט כדי להפחית את הנזק תוך כדי העישון. הנה מספר טיפים כיצד להפחית סיכונים בריאותיים לעצמכם ולאחרים.

 

צמצום כמות הסיגריות

אחד הצעדים החשובים ביותר שמעשנים יכולים לעשות הוא פשוט לעשן פחות. ככל שתעשנו פחות סיגריות ביום, כך פחות ניקוטין ורעלים ייכנסו לגופכם. צמצמו בהדרגתיות עד שאתם מעשנים כמה שפחות סיגריות אפשר. אל תשאפו עמוק את העשן ואל תעשנו את הסיגריה עד הסוף. אפילו ירידה קטנה בכמות הסיגריות תסייע.

 

עישון בחוץ

כדי להימנע מחשיפת הסובבים שלכם לעשן סיגריות מזיק, תמיד עשנו בחוץ ולא בתוך הבית, המכונית או מקומות סגורים אחרים. אף אחד לא צריך לשאוף עשן סיגריות כפוי ולסבול מההשפעות המזיקות. עדיף לעשן בחוץ גם כדי שהריח לא יידבק לבגדיכם ולשיער.

עישון מחוץ לבית

תתחילו להתאמן

שילוב פעילות גופנית בתהליך הגמילה מעישון יכול להיות כלי יעיל ומועיל. ראשית, ספורט מסייע בהסחת הדעת מהדחף לעשן ומספק תעסוקה לידיים ולפה שרגילות לאחוז ולשאוף סיגריה. שנית, אימון גופני עוזר בשחרור אנדורפינים, הורמונים טובים שיכולים לסייע בהפגת הלחץ והעצבנות הנלווים לגמילה. בנוסף, ככל שמתרגלים יותר, השיפור בכושר הגופני והנשימתי הופך מוחשי יותר, מה שמספק מוטיבציה להמשיך ולהימנע מעישון שפוגע בתפקוד הריאות. ספורט קבוצתי או אימון עם חבר יכולים גם לספק תמיכה חברתית חשובה ולחזק את המחויבות לאורח חיים ללא עישון. ע

 

וופורייזרים כאלטרנטיבה

וופורייזרים הם מכשירים חשמליים שמחממים טבק או צמחים אחרים לטמפרטורה שמשחררת ניקוטין ותרכובות פעילות אחרות בצורת אדים במקום עשן. זה אומר שהמשתמש נחשף לפחות חומרים מזיקים בהשוואה לעישון, משום שאין בעירה של הטבק ויצירה של זפת ופחמן חד חמצני.

למרות שגם וופורייזרים אינם נטולי סיכונים בריאותיים, במיוחד אם משתמשים בהם עם נוזלים המכילים ניקוטין, הם נחשבים לפחות מזיקים מאשר סיגריות. כדאי לרכוש וופורייזר נייד מומלץ ואיכותי לשימוש בבית, בעבודה או בחוץ מתי שתרצו, ובלי עשן מזיק.

למעשה, אידוי מציע מספר יתרונות פוטנציאליים לעומת עישון סיגריות רגילות. אחד היתרונות הוא שבאידוי לא מתרחשת בעירה של הטבק, ולכן נוצרים פחות חומרים מזיקים כמו זפת ופחמן חד חמצני. כמו כן, ניתן לשלוט ברמת הניקוטין בנוזלי האידוי ואף להשתמש בנוזלים ללא ניקוטין, מה שיכול לסייע בתהליך הגמילה. עוד יתרון הוא שאדי האידוי מתפזרים במהירות רבה יותר מעשן סיגריות, ולכן סביר שהסביבה תיחשף פחות לנזקי העישון הכפוי.

 

לסיכום

למרות שהעישון הוא הרגל קשה לשינוי, יש דרכים לצמצם את הסיכונים הבריאותיים לעצמנו ולסביבתנו תוך כדי העישון. זכרו שהפסקה מוחלטת של העישון היא התוצאה הבריאותית הטובה ביותר, אך כל צעד קטן בדרך הוא התקדמות חיובית. אל תתייאשו ותמשיכו להשתפר.

אדם מעשן עם סיגריה חשמלית

אולי יעניין אותך גם