מזוגיות להורות

הדרכה קבוצתית עם מירב בן שמואל ז'טלני, מטפלת משפחתית וזוגית

מזוגיות להורות - איך צולחים את זה? 

היכן: אונליין מהמחשב בבית 

עלות: ללא תשלום

מרצה: מירב בן שמואל ז'טלני – MA, מטפלת משפחתית וזוגית מוסמכת, פסיכותרפיסטית

המעבר מזוגיות להורות מציב אתגר משמעותי לזוג, ומתואר בספרות כאחד המעברים המורכבים ביותר בחיים הזוגיים. בעוד שלפני שהיינו הורים יכולנו מיד להתפנות זה לזה וליהנות מהחיים, בעקבות ההורות מתווספים לבני הזוג תפקידים רבים ואחריות גדולה, אתגר המאלץ אותנו להיערך מחדש. בני הזוג נאלצים ללמוד לעבוד ביחד כדי להגיע לרמת תקשורת והבנה, ליזום שיתוף פעולה, ולהשקיע באופן אקטיבי בזוגיות כדי לשמר אותה.

פרק חדש ניפתח בחיים הזוגיים.

בראשית הזוגיות, כשבני הזוג נמצאים בתקופת "ירח דבש" ויוצרים מעין "חוזה" על הקשר, רב הפרטים הכרוכים בהורות נשארים פתוחים, ולא נכללים ב"חוזה" הזוגי. לעיתים מדברים על מספר ילדים או שמותיהם, אבל סעיפים רבים לא מדוברים, כאלה הנוגעים לתפקוד ההורי, העייפות, חלוקת התפקידים, העלייה בעומס ובלחץ, כמות המטלות, העלייה ברמת ההוצאות, קבלת החלטות משותפות בהורות, דרכי חינוך, איכות הקשר עם הילד, דרכי תקשורת, צמצום הזמן הזוגי, התמיכה אחד בשני, ההשקעה הנדרשת בשימור הזוגיות וכו'.

רב הזוגות אינם עוברים הכנה מספקת לחייהם כהורים, ומופתעים מהמציאות שטופחת על פניהם. ההלם הראשוני עלול להיות קשה וגורם פעמים רבות לרגשות קשים של בדידות, כעס ואכזבה מבן הזוג, שעד לפני רגע היה האדם המקסים שהחזיק את ידי מתחת לחופה, וברגע הפך לאדם נרגז, עייף, שהתקשורת אתו בעייתית ואפילו זר. הציפיות, שהתינוק יקרב ויהפוך את הקשר הזוגי להדוק ואוהב יותר, ויאחד בין בני הזוג, פעמים רבות נכזבות. קיימת תחושה של אובדן החיים הטובים שהיו בעבר, ואובדן החירות ואפילו אבדן האהבה או הקשר, תחושה שעלולה להביא זוגות רבים למשבר.

גם אם צלחנו את הפיכתנו לשלישיה, כל לידה של ילד נוסף מערערת את המערכת הזוגית והמשפחתית ודורשת "חישוב מסלול מחדש" והערכות מחודשת.

החדשות הטובות הן שאין צורך בפאניקה, ואף על פי שאכן מדובר בשלב שאינו פשוט בזוגיות, זהו שלב טבעי וחולף.

בהרצאה זו נדבר על התהליכים הזוגיים שעוברים עלינו עם הפיכתנו להורים, על זוגיות בכלל, ועל פתרונות אפשריים וכלים להתמודדות.

*** בהרשמתך להדרכה הינך מאשרת כי פרטייך יועברו למרצה בהרצאה אליה נרשמת בלבד