ד"ר איריס מורג

מומחית ברפואת ילדים

אני ד"ר איריס מורג, רופאת ילדים ומומחית ברפואת פגים, רופאה בכירה בפגיה ומנהלת מרפאת מעקב פגים במשקל נמוך במרכז הרפואי שיבא, תל השומר.

התמחיתי ברפואת ילדים בבית החולים אסף הרופא ואת התמחות העל בפגים עשיתי בקנדה

עבדתי במכון להתפתחות הילד בבית החולים תל השומר ועברתי בלונדון הכשרה מיוחדת לאבחון התפתחותי על פי שיטת גריפית GRIFFITH   המיועד לאבחון התפתחותי של ילדים מינקות ועד גיל 8 שנים.

בוגרת לימודי פסיכיאטריה של הגיל הרך באוניברסיטת תל אביב, לימודים העוסקים בהבנת הקשר הורה-ילד בגיל הרך (0 -3 שנים).

בבית החולים שיבא אני עוסקת בהטמעת הטיפול בתינוקות על פי גישה התפתחותית אוהדת NIDCAP  שפיתחה פרופ' היידי אלס מאוניברסיטת הרווארד בבוסטון. גישה זו מדגישה את החשיבות בהתבוננות בתינוק והתאמת הטיפול  הטיפול לצרכי התינוק באופן אינדיבידואלי. גישה זו ומעצימה את ההורים במטרה להוביל גם תינוקות בסיכון להתפתחות מיטבית.

כמו כן אני מנהלת את מרפאת מעקב פגים במשקל נמוך, מרפאה ייחודית המיועדת לפגים ומלווה אותם ואת משפחותיהם בשנתיים הראשונות לחיים. המרפאה עוסקת בלווי רפואי והתפתחותי.

אני מובילה כיום מחקר ייחודי העוסק בגישה להאכלת פגים מתוך ראיה התפתחותית פסיכולוגית. תוצאותיו הראשונות מראות שהדרכת הורים לזיהוי צרכי התינוק והתאמת הטיפול  או האכלה מובילה לשיפור בלימוד מיומנויות אכילה, עליה טובה יותר במשקל וקיצור משך האשפוז. זהו מחקר ייחודי פורץ דרך הנעשה בשילוב עם המכון לחקר המח באוניברסיטת בר אילן.