דגנית בן מרגי - מיילדת ומלווה נשים בהריון

מיילדת ומלווה נשים בהריון

אני דגנית בן מרגי, נשואה ואם לשני בנים, מתגוררת בפתח תקווה, מיילדת  ומשמשת כיום כרכזת תכנית ״התחלה בריאה״ בקופ״ח מאוחדת, מחוז דרום.

בתפקידי אני אחראית על אחיות ליווי הריון במחוז, הפעלת התכנית, הכשרת אחיות לליווי הריון, קורסי הכנה ללידה ועוד.
שירות ליווי הריון כולל מעקב והדרכת האישה ההרה לאורך ההריון ע״י אחות, הפניה לבדיקות מעקב הריון בהתאם לגיל ההריון וכן לגורמים מקצועיים כגון דיאטנית, יעוץ פעילות גופנית, פיזיותרפיה לחיזוק רצפת האגן לקראת ואחרי לידה, רפואה משלימה להקלת סימפטומים בהריון, מעקב אחות לאחר לידה וביקור בית לאחר לידת ילד בכור.

עד חודש יולי 17 הייתי מיילדת בבית החולים אסף הרופא. התחלתי את דרכי כאחות מוסמכת עוד בשירות הצבאי כאשר התחלתי את לימודיי במסלול מיוחד לאחיות, אז בעצם אני אחות מאז 1999, אחר כך שירתתי בצבא בתפקידי קצונה בחיל הרפואה עד שנת 2004 כשבני הבכור היה בן כשנה וחצי, ואז החלטתי לעשות צעד גדול ולעזוב את שירות הקבע לטובת חיי המשפחה. לימים התברר כי זה היה הצעד המשמעותי בחיי, השתחררתי מהצבא והתחלתי לעבוד בחדר לידה באסף הרופא.

על מקצוע המיילדות חלמתי עוד מהיום הראשון ללימודי סיעוד ובשנת 2008 סיימתי קורס מיילדות. מאז אני מיילדת, מדריכה קורסי הכנה ללידה קבוצתיים ופרטניים, מדריכה סיורים בחדר לידה וכן מדריכה מיילדות חדשות.  במהלך שנות עבודתי כמיילדת נוכחתי לדעת שסגנון הלידה המועדף הוא בעיקר מה שמועדף ומתאים ליולדת עצמה ולמשפחה שמתהווה באותם רגעים מהותיים בתהליך הלידה. אני מאמינה כי הבחירה בתוך התהליך מתאפשרת לאחר שיש ליולדת ולתומכים בה את מירב הידע על מגוון האפשרויות העומדות בפניה. כשמגיעים ללידה עם ארגז כלים נכון, יודעים לשלוף ממנו את הכלי הנכון והמתאים ברגע האמת.

מחכה לכם במאמונט עם קורסי הכנה ללידה וליווי הריון אונליין במרחק הקלקה