מי אני ומה שמי

מי אני ומה שמי? 

התאמת שם לרך הנולד ע"פ עקרונות הנומרולוגיה הקבלית

מערכת מאמונט

 

בחירת שם לרך הנולד היא התלבטות המעסיקה את ההורים לאורך חודשי ההיריון ובימים הראשונים שלאחר הלידה. שיקולים רבים נכנסים לתהליך קבלת ההחלטות של ההורים, בין אם אלו אינטואיציות של ההורים, שמות פופולאריים לתקופה, שמות בני משפחה שנפטרו ורוצים להנציחם או העדפות אישיות של כל אחד מבני

אז איך בוחרים וכיצד מגיעים לשם עבור התינוק 

כדאי ורצוי להשקיע מחשבה בבחירת השם. על פי הנומרולוגיה הקבלית, לשם בו יבורך הילד על ידי הוריו השפעה נכבדת על חייו בעתיד. השם נחשב ביהדות "כשורש הנשמה", מעניק ברכה, תכונות וכלים לדרך, ואף מציין את ייעודו ותיקונו של האדם בחיים אלו (בשילוב עם שמות הוריו). לכן מומלץ להתייעץ ולבחור שם מיטבי כבר בתחילת חייו של האדם, על מנת שלא להגיע למצבים של שינוי שם במהלך החיים (ולספקנים שבינינו – אם לא יועיל, בטח לא יזיק).

אחת הטעויות הנפוצות שהורים עושים היא בחירת שם לפני הלידה, כאשר תאריך הלידה הסופי עדיין אינו ידוע. חשוב להבין, כי על אף שהשם עצמו מייצג סל אנרגטי של תכונות וכלים, לא ניתן להתייחס אליו בצורה חיובית או שלילית ולהחליט אם הוא מתאים לתינוק, מבלי שאנו בוחנים את התאמתו לתאריך הלידה. אין "שם טוב" או "שם רע", לעומת זאת יש שם אשר יכול לשרת את פוטנציאל חייו של הילד, להשלים תכונות חסרות ולאזן תכונות עודפות המאפיינות אותו על פי תאריך לידתו - ולהיפך. לכן מומלץ להמתין עד הלידה, ואז לקיים התייעצות נומרולוגית שתבחן את התאמת השמות האופציונאליים לתאריך הלידה.

 

על אף שכל אחד מבני המשפחה מנסה לקדם את האופציה המועדפת עליו, על פי הנומרולוגיה הקבלית, מתקיימת תקשורת אנרגטית בין האם לתינוק שברחמה. זו גם הסיבה שפעמים רבות אמהות מציינות בהתלהבות שכבר מתחילת ההיריון הן ידעו מהו השם שהן רוצות להעניק לילד. הנומרולוגיה הקבלית מייחסת זאת למסרים שהאם מקבלת מהתינוק. קיימת כמובן, אפשרות שהשם המועדף על האם בכל זאת לא יתאים לתינוק אם נבחר מסיבות חברתיות, אקראיות או למשל במקרה בו הוקדם תאריך הלידה מסיבות רפואיות. במיפוי הנומרולוגי נבחנים השמות האופציונאליים לגביהם התלבטו ההורים, בהתאמה לתאריך הלידה של התינוק, לשם המשפחה, ולשמות ההורים, ונבדק האם מתקיימת הרמוניה בין כל אחד מהשמות לתאריך הלידה, מהן התכונות החסרות או העודפות בשילוב, האם יש מספיק כלים אנרגטיים המסייעים למימוש פוטנציאל החיים של הרך הנולד, ומהם הייעוד והתיקון שכל אחד מהשמות יעניק לילד בחייו.

 

לפניכם מספר טיפים שיסייעו לכם בשעה שאתם בוחנים את השמות האופציונאליים:

טיפ ראשון- "כוח האותיות"

הורים רבים נוטים להעניק שמות "טרנדיים" כלומר, שמות הנהנים מפופולאריות גבוהה באותה תקופה. יחד עם זאת, שמות אלו אינם בהכרח שמות אופטימליים. לדוגמה, לפני מספר שנים רווח טרנד חזק של שמות קצרים כגון: גל, ים, רם, בן, חן וכדומה. שמות אלו יפים ואין בהם דבר רע, למעט העובדה שעל פי "כוח האותיות" (מושג הנובע מתוך הגישה הקבלית המייחסת עוצמות ותכונות לכל אחת מאותיות הא"ב העברי) קיימת עדיפות דווקא לשמות ארוכים על פני שמות קצרים. הסיבה היא, שככל שהשם ארוך יותר כך נהנה הילד ממגוון תכונות והגנות רחב יותר הנובע מ"כוח האותיות".

טיפ שני- אותיות אהו"י

טיפ זה מיועד להורים השוקלים גישה טרנדית עכשווית של שמות בכתיב חסר כדוגמת: "נעה" במקום "נועה", "מרב" במקום "מירב", "עמר" במקום "עומר" וכיוצא בזאת. על פי "כוח האותיות" מומלץ להרבות באותיות אהו"י בשם, משום שאותיות אלו נחשבות לעוצמתיות, ומספקות תכונות חשובות והגנות לאדם.

אין הכוונה להרבות באותה האות יתר על המידה, אלא להוסיף כמה שיותר אותיות מקבוצה זו. לדוגמה, השם אורי כולל א' ו' י', השם נועה כולל ו' ה', וכן הלאה.

טיפ שלישי- הנצחה

על פי המסורת נוהגים רבים לקרוא לילדם בשמו של קרוב משפחה שנפטר (סבא, אח וכדומה) על מנת להנציח ולכבד את זכרו. יחד עם זאת, יש להבחין בין הענקת שם של קרוב משפחה אשר נפטר בשיבה טובה, לבין הענקת שם של אדם אשר נפטר באורח טראגי (למשל מחלה, מלחמה או תאונה). לשם הקשור במוות טראגי יש חיבור לקארמה שלילית. חשוב להבין שאין מדובר ב"שם רע" באופן גורף, אלא שם שהופך לבעייתי עקב הקארמה הטראגית שהוצמדה לו במקרה הספציפי.

טיפ רביעי- שני שמות

הורים רבים מעניקים לתינוקם שני שמות הנרשמים בתעודת הזהות (כפתרון למחלוקת בין ההורים, לזכרו של קרוב משפחה וכו'), כאשר רק אחד מהשמות נמצא בשימוש יומיומי. מבחינה נומרולוגית כל שם מעניק לתינוק ברכות וכלים למימוש פוטנציאל חייו, אולם רק השם הנמצא בשימוש יומיומי משפיע עליו אנרגטית באופן דומיננטי ומשמעותי בחייו. גם כאשר משתמשים בשם חיבה או קיצור לשם המקורי, שם זה הופך לדומיננטי יותר ככל שיותר אנשים משתמשים בו. מאחר ולכל אחד מהשמות עשויה להיות משמעות שונה בהתאם לתדר האנרגטי שבו, הרכב האותיות וכדומה, הרי שמומלץ לבדוק איזה מבין השמות עדיף וישרת את התינוק טוב יותר במהלך חייו. טיפ זה מתאים גם להורים לילדים בוגרים יותר, אשר מרגישים צורך לבדוק את שמו של הילד מסיבות שונות כגון: קשיים בלימודים, קשיים חברתיים, בעיות בריאות ועוד. במקרים אלו ניתן לעזור לילד באמצעות שימוש באלטרנטיבות האפשריות לשימוש בשם הקיים כגון: הוספת אות, שימוש בשם חיבה מוכר וכדומה.

טיפ חמישי- תדרים אנרגטיים

על פי הנומרולוגיה, המספרים הינם תדרים אנרגטיים המציינים בין היתר, תכונות ומאפיינים שונים של האדם. כאשר תדר אנרגטי מסוים מופיע בתאריך הלידה מספר פעמים או שאינו מופיע כלל, יש לכך השפעה דומיננטית על אישיותו של האדם. כלומר, יתכן שהאדם יחסר תכונות מסוימות, או לחילופין, תכונות מסוימות יועצמו ויתחזקו בו יתר על המידה. לשם המחשה, תינוק אשר נולד בתאריך 7/7/2007 והוריו התלבטו בין השמות רן ולביא. ניתן לראות כי בתאריך לידתו מופיע מינון יתר של תכונות הקשורות לתדר האנרגטי 7 אולם חסרות בו תכונות של תדרים אחרים כגון 1,3,4,6,8. מאחר והשמות שהעלו הוריו נותנים בגימטרייה 7, הרי שלמעשה הם היו עלולים להחריף את חוסר האיזון שבתאריך הלידה. במקרה כזה, מומלץ לשקול שמות אחרים, אשר יאזנו תכונות שחסרות או מוקצנות במאפייניו. חשוב להבין, כי בכל מספר מתקיימים היבטים חיוביים ושליליים זה לצד זה, ואין מספר שתכונותיו שליליות בלבד. יחד עם זאת, כמו בכל תחום בחיים, "יותר מדי" מהטוב עלול להפוך אותו לרע עבורנו, ולכן חשוב ליצור איזון אנרגטי.

ייעוץ פרטי עם מיילדת אישית אשר תלווה אותך לאורך כל ההריון אונליין במאמונט מהמחשב מבלי לצאת מהבית

מבחר קורסי הכנה ללידה אונליין עם מיטב המיילדות בארץ מהמחשב שלך בלי לצאת מהבית